قُلْ سِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَانْظُرُوا كَيْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ يُنْشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلى‌ كُلِّ شَيْ‌ءٍ قَدِيرٌ

در زمین گردش کنید و بنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علم زیست شناسی پایه و اساس حیات از حما مسنون آغاز شد، توده نرم سیاه چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکرو مولکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی . زیبا ترین و پر مفهوم ترین کلمه از مشهودات حیات و این نقطه آغاز تکامل حیات است. هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید و عینک علوم طبیعی و فیزیک است و شفاف کردن موضوعات خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان و خلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن و مقایسه آنها با آخرین نظریه های علمی است. موضوع مرگ و حیات، قیامت از دید علم فیزیک و قرآن مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت می گردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان و حشرات ایران و عجایب خلقت آن اشنا می کنیم و سایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول و تصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

CopyRight © سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید.

اینستاگرام     hammanmasnun@

s.m.taghaviahrami94[@]gmail.com

قیامت و روند تحولات آن پس از مرگ از نظر قرآن

مقدمه نوشتار


زمین محل زندگی واعمال ما انسان است که قرآن به آن دنیا می گوید و آخرت ادامه همین زندگی دنیا است. شرایط زندگی در این دو مرحله کاملا یکسان است. خداوند حیات و انسان را بدون هدف و برنامه خلق نکرده افَحَسِبْتُمْ أَنَّمَا خَلَقْنَاكُمْ عَبَثًا وَأَنَّكُمْ إِلَيْنَا لَا تُرْجَعُون-مومنون 115 آیا می پندارید که ما شما را بیهوده خلق کردیم و بسوی ما باز نمی گردید. خداوند برای انسان های مومن که تسلیم فرامین او هستند برنامه دارد و دنیا محل سنجش اعمال انسان است. مرگ این دو دنیا را به هم وصل می کند. انسان تا زنده است در حیطه و سیطره زمان قرار دارد و مرگ آغاز ترک زمان است تا قیام ( بر خواستن از مرگ)، پس از مرگ حائل بین دو زندگی را خداوند برزخ می نامد. انسان پس از مرگ ساختار مادی خود را از دست می دهد و به صورت اطلاعات ساختار مادی و معنوی در فایل شماره بندی و در کتاب مبین هارد دیسک بزرگ آفرینش نزد خداوند ضبط و نگه داری می شود. علم فیزیک و قیامت در قرآن نظریه جدید.

اطلاعات تحت سیطره زمان نیست و کوچک ترین تغییر و تحولی در آن صورت نمی گیرد.

ما بر خلاف صدر اسلام در زمانی زندگی می کنیم که این مفاهیم در زندگی ما وجود عینی دارند و درک می کنیم خداوند تبارک تعالی چه می فرماید. اطلاعاتی که شما در فایل های شماره و ردیف بندی شده در حافظه کامپیوتر نگه می دارید تا زمانی که عوامل مخرب بر آن تاثیری نداشته باشد سال ها و بدون تغییر باقی می ماند و زمان در آن تاثیری ندارد. اطلاعات انسان که مرگ او را فرا می گیرد از او گرفته می شود و به حافظه هارد دیسک آفرینش سپرده می شود و خداوند با همین اطلاعات و به روش تله پورتیشن کوانتومی مرده را زنده می کند. چرا من روش زنده شدن مرده ها هم نقل می کنم . قرآن این طور می فرماید. خداوند کلید واژه هر رخدادی را در آیه و تمثیلی برای تشحیذ اذهان بیان می فرماید. به آیه 259 سوره بقره توجه فرمایید.


این آیه تمثیل است و جزء آیات متشابه است

 

أَوْ كَالَّذِي مَرَّ عَلَى قَرْيَةٍ وَهِيَ خَاوِيَةٌ عَلَى عُرُوشِهَا قَالَ أَنَّىَ يُحْيِي هَذِهِ اللّهُ بَعْدَ مَوْتِهَا فَأَمَاتَهُ اللّهُ مِئَةَ عَامٍ ثُمَّ بَعَثَهُ قَالَ كَمْ لَبِثْتَ قَالَ لَبِثْتُ يَوْمًا أَوْ بَعْضَ يَوْمٍ قَالَ بَل لَّبِثْتَ مِئَةَ عَامٍ فَانظُرْ إِلَى طَعَامِكَ وَشَرَابِكَ لَمْ يَتَسَنَّهْ وَانظُرْ إِلَى حِمَارِكَ وَلِنَجْعَلَكَ آيَةً لِّلنَّاسِ وَانظُرْ إِلَى العِظَامِ كَيْفَ نُنشِزُهَا ثُمَّ نَكْسُوهَا لَحْمًا فَلَمَّا تَبَيَّنَ لَهُ قَالَ أَعْلَمُ أَنَّ اللّهَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ-یا چون آن کس که به قریه مخروبه گذر می کرد و با خود می گفت چگونه خداوند اهل این مخروبه که مرده اند و (آثاری از آنها وجود ندارد) را زنده می کند، پس خداوند او را بمیراند و صد سال بعد او را زنده کرد و به او گفت چقدر درنگ کرده ای (در این جا مانده ای ) می گوید پاره ای از یک روز یا حداکثر یک روز، خداوند به او فرمود خیر صد سال بر تو گذشته به خوراک و نوشیدنی خود( در خورجین او بوده و خداوند او و خورجین او را برده بود و بر گردانده لذا غذای او فاسد نشده) نگاه کن که هنوز سالم هستند و به الاغ خود بنگر که چگونه متلاشی شده (و آثاری از استخوان های او باقی مانده) و این رخداد را نمونه و نشانه ای برای تو و کسانی قرار می دهیم تا باور کنند که خداوند قادر است مرده ها را زنده کند، حال به الاغ خود بنگر که چگونه ما استخوان های آن را جمع و بر روی آن گوشت می پوشانیم و زنده می کنیم، او گفت اکنون می دانم که خداوند به انجام هر چیزی است. قادر به این کار است. تامل در این رخداد و سالم بودن غذای فرد و متلاشی شده الاغ او بیان گر این است که خداوند او را توسط اطلاعات او منتقل و باز می گرداند.

خداوند به روش تله پورتیشن کوانتومی آن فرد را همراه کیسه غذایش از آنجا منتقل کرد ولی الاغ او را گذاشت. علم فیزیک این روش را تله پورتیشن کوانتومی می نامد. در این روش اطلاعات ساختار انسان و اشیاء کاربرد دارد. این روش را در مقاله قیامت از دیدگاه علم کوانتوم و قرآن شرح داده ام. این روش در داستان سلیمان و بلقیس هم به کار گرفته شده آصف برخیا می گوید با اجازه خداوند که علم آن را به من داده بلقیس را در کسری از یک ثانیه با تخت او حاضر می کنم و کرد. این تمثیل ها را خداوند برای بیان مطالب مهم اشاره فرموده تا ما به حقیقت قیامت آشنا شویم.


این داستان دارای ارزش علمی بسیار مهمی برای دانشمندان فیزیک است که نیاز به مقاله جداگانه دارد، افسوس که ما با تحجر و تعصب بر نظر گذشتگان در جا زده ایم و قرآن را در مهجوریت علمی قرار داده ایم. سه موضوع را ما از آیات استخراج می کنیم اول زنده کردن مرده توسط اطلاعات آنها و دوم برانگیختن آنها از کتاب مبین سوم در قیامت قبری وجود ندارد که مرده ها از آن بیرون بیایند.


خداوند از اطلاعات مرده ها برای زنده کردن آن ها استفاده می کند


زمینی که ما مرده ها را دفن کرده ایم پس از برداشتن حیات و نزدیک شدن خورشید به آن و رخداد واذا البحار سجرت متلاشی و به کوچکترین واحد ساختار جهان مادی یعنی به ذرات بنیادی تبدیل می شوند و به احدیت می پیوندند. بنابراین زمین ما دیگر وجود ندارد که مرده ای از قبرش بر انگیخته شود. زمین دیگری کاملا شبیه این زمین جایگزین آن می شود و خداوند از اطلاعات ساختاری مرده ها در کتاب مبین به روش تله پورتیشن کوانتومی از اشرقت الارض بنور ربها آن ها را زنده می کند.

ابتدا به آیات 1تا 5 سوره ق نگاهی داشته باشیم- ق وَالْقُرْآنِ الْمَجِيدِ-بَلْ عَجِبُوا أَن جَاءهُمْ مُنذِرٌ مِّنْهُمْ فَقَالَ الْكَافِرُونَ هَذَا شَيْءٌ عَجِيبٌ-ئِذَا مِتْنَا وَكُنَّا تُرَابًا ذَلِكَ رَجْعٌ بَعِيدٌ- قَدْ عَلِمْنَا مَا تَنقُصُ الْأَرْضُ مِنْهُمْ وَعِندَنَا كِتَابٌ حَفِيظٌ-ق و قسم به قرآن محید، کافران گویند این چیز عجیب است که هشدار دهنده (پیامبر ص) می گوید اینکه ما مردیم و همه اجزاء ما خاک و نابود شد زنده می شویم. خداوند می فرماید من هم می دانم که زمین چیزی از مرده ها باقی نمی گذارد اما اطلاعات آن ها نزد ما و در هارد دیسک آفرینش ضبط است. بنابراین خداوند از اطلاعات مرده که هنگام مرگ از آن یتوفی می کند و در فایل آن ها نگه می دارد با روشی خاص که اشاره شد در زمین دیگری که همزاد این زمین است زنده می کند.


وَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُوا لَا تَأْتِينَا السَّاعَةُ قُلْ بَلَى وَرَبِّي لَتَأْتِيَنَّكُمْ عَالِمِ الْغَيْبِ لَا يَعْزُبُ عَنْهُ مِثْقَالُ ذَرَّةٍ فِي السَّمَاوَاتِ وَلَا فِي الْأَرْضِ وَلَا أَصْغَرُ مِن ذَلِكَ وَلَا أَكْبَرُ إِلَّا فِي كِتَابٍ مُّبِينٍ-آیه 3 سوره سبا - کافران گفتند:"ما را قیامت نخواهد آمد بگو: آری ، به پروردگارم آن دانای غیب سوگند که شما را در بر می گیرد به قدر ذره ای یا کوچک تر از آن و یا بزرگ تر از آن در آسمان ها و زمین از خدا پنهان نیست، و همه در کتاب مبین آمده است. همه اطلاعات از مرده ها و هر آنچه در زمین و جو زمین و حیات وجود دارد در هارد دیسک آفرینش به صورت مرتب و فایل بندی شده وجود دارد.

إِنَّا نَحْنُ نُحْيِي الْمَوْتَىٰ وَنَكْتُبُ مَا قَدَّمُوا وَآثَارَهُمْ ۚ وَكُلَّ شَيْءٍ أَحْصَيْنَاهُ فِي إِمَامٍ مُبِينٍ-ما مرده ها را زنده می کنیم و آثار و واعمال گذشته (اطلاعت آن ها)و هر چیز دیگری به ردیف و فایل بندی شده در لوح محفوظ نوشته شده داریم.


یوْمَ تُبَدَّلُ الأَرْضُ غَيْرَ الأَرْضِ وَالسَّمَاوَاتُ وَبَرَزُواْ للّهِ الْوَاحِدِ الْقَهَّارِ-روزی که زمین دنیا به زمین دیگری تبدیل می شود و برای خداوند آشکار می گردد (جلو آورده می شود).در آیات دیگر این زمین و هفت طبقه جو آن توصیف می شود. آیات 21 سوره حدید و 133 آل عمران


سَابِقُوا إِلَىٰ مَغْفِرَةٍ مِنْ رَبِّكُمْ وَجَنَّةٍ عَرْضُهَا كَعَرْضِ السَّمَاءِ وَالْأَرْضِ أُعِدَّتْ لِلَّذِينَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرُسُلِهِ ۚ ذَٰلِكَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَنْ يَشَاءُ ۚ وَاللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ-بشتابید بسوی بخشش از خداوند و بهشتی که عرض آن مانند عرض سماء و زمین کنونی است که وعده داده شده برای مومنین که به خدا ایمان دارند و به رسول و این فضلی است که به هر کس مقدر شود (خواست خدا بر آن قرار گیرد) داده می شود و این فضل عظیمی است. این آیه مجددا تکرار شده که به ما نشان دهد که سماء مساوی است با سماوات و الارض- و سارعوا الی مغفره من ربکم و جنته عرضه السموات و الارض اعدت للمتقین این زمین دیگر زمین کنونی نیست ولی با توجه به آیات دیگر زمین همزاد این زمین است به مقاله جهان موازی از نظر علم و قرآن مراجعه فرمایید.


در حقیقت این همان زمینی است که خداوند وعده داده مومنین را وارث زمین قرار دهد. در آیه زیر خداوند می فرماید- وَمَا قَدَرُوا اللَّهَ حَقَّ قَدْرِهِ وَالْأَرْضُ جَمِيعًا قَبْضَتُهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ وَالسَّماوَاتُ مَطْوِيَّاتٌ بِيَمِينِهِ سُبْحَانَهُ وَتَعَالَى عَمَّا يُشْرِكُونَ-آن چنان که باید خداوند را نشناخته اند در حالی که در روز قیامت زمین و هفت آسمان در ید قدرت خداوند قبضه شده است پاک و منزه است خداوند از اینکه برای او شریک قرار دهند. این مفهوم از آیه استنباط می گردد که زمین مانند این زمین دنیا وجود دارد و همزاد این زمین است. هنگامی که کیهان بر چیده می شود همزاد آن هم باید از بین رود. همان طور که در مقاله جهان موازی از نظر علم و قرآن شرح داده ام.

آما خداوند می فرماید هنوز قدرت خداوند را آن چنان که باید نشناخته اند که می تواند زمین همزاد را برای اهداف قیامت نگه دارد. زمین قیامت را جایگزین این زمین قرار می دهیم و برای خداوند بارز یا اشکار می شود. زمین قیامت همزاد این زمین است ولی نارسایی های این زمین را ندارد و تمام آن باغ و سر سبز و خرم است و بهشتی است به بزرگی زمین و جو آن که موید این است که اندازه زمین قیامت و زمین کنونی یکسان است. زمین قیامت تنها در آن بهشت برای مومنین قرار داده و جهنم در آن جایی ندارد، بنابراین جهنم آن طوری که ما تصور می کنیم که خدا آتش درست کند و انسان ها را در آن کباب کند تصوراتی بیش نیست. آیات قیامت و جهنم همه جزء آیات متشابه است که نیاز به بررسی آیات جهنم و مقاله جدا گانه دارد. مطابق آیه زیر زمین قیامت تنها به مومنین به ارث می رسد و در زمین کنونی هیچگاه مومنین وارث زمین نشده و نمی شوند. وَقَالُوا الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي صَدَقَنَا وَعْدَهُ وَأَوْرَثَنَا الْأَرْضَ نَتَبَوَّأُ مِنَ الْجَنَّةِ حَيْثُ نَشَاء فَنِعْمَ أَجْرُ الْعَامِلِينَ - می گویند: سپاس خدایی را که هر وعده که به ما داد راست بود آن زمین را به میراث به ما داد و اکنون در هر جای (آن) بهشت که بخواهیم مکان می گیریم عمل کنندگان را چه مزد نیکویی است.


دو مطلب تا کنون اشاره کردیم اول خداوند اطلاعات را مینای زنده کردن مرده ها در زمین قیامت قرار می دهد و دوم زمین رخداد قیامت این زمین نیست و مرده ها از قبری بیرون نمی آیند که در آن دفن شده اند. فاماته فاقبره انسان در این دنیا می میرد وبه قبر سپرده می شود. قبر در اینجا محل دفن مرده در زمین دنیا است ولی درآیه أَ فَلاٰ يَعْلَمُ إِذٰا بُعْثِرَ مٰا فِي اَلْقُبُورِو آیه -ذلِکَ بِأَنَّ اللَّهَ هُوَ الْحَقُّ وَ أَنَّهُ يُحْيِ الْمَوْتي‏ وَ أَنَّهُ عَلي‏ کُلِّ شَيْ‏ءٍ قَديرٌ وَ أَنَّ السَّاعَةَ آتِيَةٌ لا رَيْبَ فيها وَ أَنَّ اللَّهَ يَبْعَثُ مَنْ فِي الْقُبُورِ-آیات 5و 6 سوره حج اشاره می فرماید همان مرده ها که در زمین کنونی در قبر گذاشته شدند با قدرت خداوند بر انگیخته می شوند. اشاره آیه به محلی است که مرده ها را مرگ فرا گرفت و توسط قبر از دیده ها پنهان شد.
فاصله مرگ تا بر انگیخته شدن لحظه ای بیش نیست


همان طور که اشاره شد خداوند از اطلاعات ساختار مادی و معنوی انسان که هنگام مرگ در کتاب مبین مکتوب ضبط شده است مرده ها را زنده می کند و در آیاتی چند مصاحبه زنده شدگان را برای روشن شدن ابهامات شیوه زنده شدن مرده ها برای ما بازگو می کند. چرا خداوند اراده کرده که ما در جریان برخی از وقایع قیامت که تاکنون به عنوان یک معضل دیده می شد و در هیچ تفسیری ظرافت این لحظات را بحث و دلیل علمی آن را هم بیان نکرده اند به این دلیل است که دنیا و حوادث مرگ تا قیامت بر زنجیره قوانین جهان مادی استوار است زمان دارد و مکان و تمامی حیات زمین قیامت هم مانند زمین دنیا است خوردنی ها نوشیدنی ها لذات دیدنی ( تلذ الاعین لذت دیدنی ها) طبیعت زیبای بهشت نهر های جاری غرفه های طبقاتی رویهم و قصر های مانند لولو مکنون که که به قاصرات طرف عین مقایسه شده قصرهائی که دیدگان را شیفته خود می کند که مفسرین قدیم آن ها زنان شوهر دوست نا میده اند که خداوند برای مومنین ذخیره و نگه داری شده تا از گزند اجانب محفوظ بمانند و باکره و دست نخورده تحویل مومنین داده شود ( با عدالت خداوند سازگار نیست و دوم در قیامت آدم خلاف کار وجود ندارد که خداوند آن ا را حفظ کند تا گناه نکنند) به مقاله قاصرات الطرف لم یطمثهن انس و لاجان و حور العین در قرآن مفهوم زن زیبای سیه چشم نمی دهد مراجعه فرمایید . بحث خودمان را ادامه می دهیم. بنابراین همه قوانین حاکم بر قیامت همین قوانین طبیعت است. آیات فراوان است و ما تنها به مصاحبه های افراد زنده شده نگاهی داشته باشیم. این ها کلام خداوند است و باید تعصب و تحجر را کنار بگذاریم و واقعیت ها را که خداوند بیان می فرماید را قبول کنیم.
مصاحبه اول آیه 46 یونس


وَيَوْمَ يَحْشُرُهُمْ كَأَن لَّمْ يَلْبَثُواْ إِلاَّ سَاعَةً مِّنَ النَّهَارِ يَتَعَارَفُونَ بَيْنَهُمْ قَدْ خَسِرَ الَّذِينَ كَذَّبُواْ بِلِقَاء اللّهِ وَمَا كَانُواْ مُهْتَدِينَ- و روزی که برانگیخته شدگان را محشور می کنیم گوئی ساعتی بیش در زمین دنیا مرده اند با هم اظهار اشنائی می کنند و( اتفاق روز مرگ را به خاطر دارند و می گویند ما جر ساعتی در گور نبوده ایم (شاید حادثه ای رخ داد و در دنیای زمین زنده شده ایم) قطعا کسانی که دیدار خدا را دروغ می پنداشتند زیان کرده اند وبه حقیقت راه نیافتند.
مصاحبه دوم-115-111


إِنِّي جَزَيْتُهُمُ الْيَوْمَ بِمَا صَبَرُوا أَنَّهُمْ هُمُ الْفَائِزُونَ- قَالَ كَمْ لَبِثْتُمْ فِي الْأَرْضِ عَدَدَ سِنِينَ- قَالُوا لَبِثْنَا يَوْمًا أَوْ بَعْضَ يَوْمٍ فَاسْأَلْ الْعَادِّينَ- قَالَ إِن لَّبِثْتُمْ إِلَّا قَلِيلًا لَّوْ أَنَّكُمْ كُنتُمْ تَعْلَمُونَ- أَفَحَسِبْتُمْ أَنَّمَا خَلَقْنَاكُمْ عَبَثًا وَأَنَّكُمْ إِلَيْنَا لَا تُرْجَعُونَ-من هم امروز به پاس آنکه صبر کردند بدانان پاداش دادم آری ایشان هستند که رستگارند-می فرماید چه مدت به حساب سال های خودتان در قبر زمین دنیا مانده اید_پاسخ می دهند یک روز یا پاره از یک روز خداوند میفرماید از حسابگران سوال کنید و آنها گویند شما جزلحظه ای یا مدت کمی درنگ نکرده اید ولی کاش می دانستید- آیامی پنداشتید که ما شما را بیهوده خلق کردیم و بسوی ما باز نمی گردید.


مصاحبه سوم آیات102تا104 سوره طه


يَوْمَ يُنفَخُ فِي الصُّورِ وَنَحْشُرُ الْمُجْرِمِينَ يَوْمَئِذٍ زُرْقًا- يَتَخَافَتُونَ بَيْنَهُمْ إِن لَّبِثْتُمْ إِلَّا عَشْرًا- نَحْنُ أَعْلَمُ بِمَا يَقُولُونَ إِذْ يَقُولُ أَمْثَلُهُمْ طَرِيقَةً إِن لَّبِثْتُمْ إِلَّا يَوْمًا-روزی که در صور دمیده شود و روزی که مجرمین با چشمان نگران محشور می شوند و بین خود بطور پنهانی نجوا می کنند که ما تنها ده روز مانده ایم. ما دانا تریم به آنچه می گویند آن ها که نیک آئین ترین آنها هستند گویند تنها یک روز.


از آیات بالا چنین استنباط

می گردد که زمان مرگ تا قیامت لحظه ای بیش نیست. در بالا اشاره شده که ملائکه مامور قبض روح هنگام که مرگ اطلاعات انسان را می ستاند خداوند در آیه ا تا 5 سوره ق ( بالا اشاره شد) می فرماید من هم می دانم که خاک چیزی از شما باقی نمی گذارد. انسان بعد از مرگ بدنش فاسد و متلاشی و خاک می شود و از آن جایئکه زمان بر اطلاعات او سلطه ندارد و ارتباط بدن با جهان مادی قطع می شود فقط به صورت اطلاعات در کتاب مبین نزد خدا است و زمان هم خدا را فرا نمی گیرد و لا تاخذه سنه. کیهان و زمین بر اساس آیات قرآن به كَلَّا إِذَا دُكَّتِ الْأَرْضُ دَكًّا دَكًّا به کوچکترین واحد ساختاری خود تبدیل و به جائی که اول مره فطرکم شدند. باز می گردند و چندین میلیارد سال از عمر زمین و کیهان گذشته است و به مه بانک بر گشته اند و به ذرات بنیادی تبدیل شده اند وهمه کیهان به محدوده احدیت وارد می شوند تا به خدا بر گردند انا لله وانا الیه ترجعون. ولی خداوند وقتی مرده ها را از اطلاعات نزد خود بر می انگیزد. زنده شدگان تصور می کنند که تازه از قبر بیرون آمده اند و خاطرا ت روزی که مرده اند را به خاطر می آورند. با هم نجوا می کنند که ده روزی است که مرده ایم وخداوند می فرماید خیر شما نمی دانید بلکه ساعتی و یا کمتر از زمانی که شما حساب می کنید بر شما نگذشته است. این بدان معنی است که زمان و مکان بر اطلاعات کتاب مبین سلطه ای ندارند و مرده ها به همان ساختار مادی و معنوی زمان مرگ بر انگیخته می شوند، بطوریکه خاطرات روز مرگ را به یاد دارند . زمین همزاد این زمین هم مسکونی است و قصر ها و باغ های فراون دارد. هنگام که در صور دمیده می شود، رخدادی که عارض بر زمین قیامت میشود و لازمه مقدمه قیام و زنده شدن مرده ها است اتفاق می افتد.


وَنُفِخَ فِي الصُّورِ فَصَعِقَ مَن فِي السَّمَاوَاتِ وَمَن فِي الْأَرْضِ إِلَّا مَن شَاء اللَّهُ ثُمَّ نُفِخَ فِيهِ أُخْرَى فَإِذَا هُم قِيَامٌ يَنظُرُونَ
و در صور دمیده شود پس هر که در آسمان ها و هر که در زمین( زمین قیامت از آیه قبل می فهمیم) است جز آن که خواست خدا بر آن واقع می شود بیهوش می شوند ( از هیبت این صیحه عظیم) و بار دیگر آن رخ داد تکرار می شود و قیام آشکار و دیده می شود. اما مرده ها هنوز زنده نشده اند و فقط شرایط قیام ظاهر می شود. نور خداوند که منبع بسیار غنی و فشرده از فوتون ها است زمین قیامت را فرا می گیرد و کتاب مبین هارد دیسک آفرینش در صحنه وارد عمل می شود و پیامبران و شاهدین هم حاضر هستند و طبق عدل خداوند عمل و به کسی ظلم نمی شود.


وَأَشْرَقَتِ الْأَرْضُ بِنُورِ رَبِّهَا وَوُضِعَ الْكِتَابُ وَجِيءَ بِالنَّبِيِّينَ وَالشُّهَدَاء وَقُضِيَ بَيْنَهُم بِالْحَقِّ وَهُمْ لَا يُظْلَمُونَ
و زمین به نور پروردگارش روشن شود و کتاب مبین هارد دیسک بزرگ آفرینش و پیامبران و گواهان را بیاورند و در میان مردم به حق داوری شود و بر کسی ستمی نرود


با توجه به مفهوم آیات فوق چنین استنباط می شود که ابتدا پروسه زنده شدن مرده ها صورت می گیرد و سپس قیامت یعنی قیام در برابر خدا انجام می شود. همان طور که قبلا اشاره شد اطلاعات به صورت مختصات کوچک ترین واحد ساختمانی انسان که فوتون ها هستند در کتاب مبین ضبط شده است. فیلمی که ما از رفتار یک فرد به صوت متحرک می بینیم از بهم پیوستن داده هائی است که ما به صورت نرم افزار در آورده ایم و دستورات را انسان صادر کرده است. این داده ها اطلاعاتی هستند که ترجمه شده در هارد دیسک ضط می شود. علم فیزیک روشی را در دست تحقیق و بررسی قرار داده و آزمایشاتی هم انجام شده که صحت این روش را اثبات کرده است. محو کردن مثلا یک انسان در یک محل و ظاهر کردن آن در محل دیگر که در قرآن در داستان آوردن تخت و خود بلقیس در یک آن به حضور حضرت سلیمان. چرا خداوند این داستان را برای ما شرح داده است اشاره به همین روش است. علم فیزیک به آن دور فرستی کوانتومی می نامد یا تله پورتیشن کوانتومی . دانشمندان می گویند از نظر علمی عملی است ولی علم کنونی قادر نیست حجم عظیم داده های یک انسان را به صورت اطلاعات و در یک آن منتقل کند. هر شیئ از به هم وصل شدن کوچک ترین واحد ساختمانی پایدار به یکدیگر ساخته شده است. هر فوتون دارای مختصات خاصی در بدن انسان است. اگر مجموع این مختصات را در یک فایل شمرده شده و به تعبیر قرآن احصیناه شده ضبط کنیم و در جائی دیگر این فوتون ها دقیقا در سر جای خودش به چینیم انسان زنده می شود. به مقاله قیامت از دیدگاه علم کوانتوم و قرآن مراجعه فرمایید.


دانستن این روش کوانتومی انتقال اطلاعات ما را در چگونگی
 تحولات زنده شدن مرده در قیامت کمک می کند. این موضوعات را از آیات قرآن استباط کرده ام. در کامپیوتر از روش صفر و یک برای داده ها و در تله پورتیشن کوانتومی از فوتون ها برای انتقال اطلاعات استفاده می شود. در قیامت هنگامی که مرده ها می خواهند از فوتون ها زنده شوند نیاز به منبع بسیار عظیم فوتون ها است که آیه شریفه واشرقت الارض بنور ربها این موضوع را اثبات میکند. در جهان مادی خداوند نور السماوات و الارض است. الله نور السماوا ت و الارض به این معنی است که کلیه فرامین و قوانین طبیعت که ملائکه و امر خدا هستند با انتقال فوتون ها صورت می گیرد و پایداری جهان مادی بر نور خدا است. اینکه آیه می فرماید خداوند نور سماوات و الارض است به این معنی نیست که خدا نور است، بلکه فرامین که از جنس نور هستند از ذات خداوند متجلی می شوند. حال که تا اندازه ای به این ذهنیت نزدیک شدیم به آیه بسیار پر مفهوم زیر می پردازیم. آیه59 سوره یاسین.


وَ نُفِخَ فِی الصُّورِ فَإِذا هُمْ مِنَ الْأَجْداثِ إِلی‏ رَبِّهِمْ ینْسِلُونَ- قالُوا يا وَيْلَنا مَنْ بَعَثَنا مِنْ مَرْقَدِنا هذا ما وَعَدَ الرَّحْمنُ وَ صَدَقَ الْمُرْسَلُونَ- إِنْ كانَتْ إِلَّا صَيْحَةً واحِدَةً فَإِذا هُمْ جَمِيعٌ لَدَيْنا مُحْضَرُونَ-و در صور دمیده می شود از محل تجمع ذرات وجودی انسان(فوتون ها و با نرم افزار در کتاب مبین) به سرعت به سوی خدا می شتابند. گویند ای وای بر ما از قبر های خود برانگیخته شده ایم این وعده حقی بود که خدا داد و پیامبران راست می گفتند، سپس در رخداد به یکباره دیگری در محضر خدا حاضر می شوند. آیه41 تا 43 سوره معارج منبع و محل نصب فوتون ها را به صورت تشبیه بیان می فرماید. اجداث را مفسرین صدر اسلام قبر معنی کرده اند. به دو دلیل روشن اجداث نمی تواند بر اساس آیات فوق قبر معنی دهد.
اول اتفاق زنده شدن مرده ها در زمین دیگری است و قبری وجود ندارد و آیه فوق صراحتا رویداد را در قیامت بیان می فرماید. دوم مرده ها بر اساس اطلاعات موجود در کتاب مبین لوح محفوظ زنده می شوند و این اطلاعات باید در اختیار مکانی قرار گیرد و آجر ساختاری مادی که فوتون ها هستند رویهم بر اساس فایلی که این اطلاعات را در اختیار می گذارد روی هم چیده و انسان ساخته و زنده شود. تمامی مفسرین و کلیه لغت نامه ها بر اساس فرمایش ابن عباس جدث را قبر معنی می کنند در حالی که این کلام برای نخستین بار توسط قرآن به کار گرفته شده و محلی است که اطلاعات کتاب مبین به آن داده می شود و باید معنی درستی برای آن انتخاب شود. در روایتی که اعتبار آن نمی تواند صحت داشته باشد به نقل از امام سجاد ع اجداث سوراخ ها معنی شده – اجداث از نظر روایات-که مفهوم آن به آیات زیر نزدیک تر است. آیات 40 تا 44 سوره معارج


فَلا أُقْسِمُ بِرَبِّ الْمَشارِقِ وَ الْمَغارِبِ إِنَّا لَقادِرُونَ - عَلى‌ أَنْ نُبَدِّلَ خَيْراً مِنْهُمْ وَ ما نَحْنُ بِمَسْبُوقِينَ - فَذَرْهُمْ يَخُوضُوا وَ يَلْعَبُوا حَتَّى يُلاقُوا يَوْمَهُمُ الَّذِي يُوعَدُونَ يَوْمَ يَخْرُجُونَ مِنَ الْأَجْداثِ سِراعاً كَأَنَّهُمْ إِلى‌ نُصُبٍ يُوفِضُون- وبه پروردگار مشرق‌ها و مغرب‌ها سوگند مى‌خورم كه ما تواناييم. بر اين كه بهتر از آنان را به جاى ايشان بياوريم ولی این کار نزد ما مسبوق به سابقه نیست. پس آنان را به حال خود واگذار، ياوه بگويند و سر گرم باشند تا روزى را كه وعده داده شده‌اند، ملاقات كنند. روزى كه شتابان از اجداث بيرون آيند، چنان كه گويى به سوى نشان‌هايى نصب شده مى‌دوند. در این آیه اجداث و جایگاه نصب و علامت گذاری شده معنی اجداث را بیان می فرماید. اطلاعات هویت انسان در کتاب مبین ضبط و به صورت فوتون های مختصات دار که از منابع آن خارج می شوند و به سوی جایگاه نصب فوتون با سرعت می روند. فوتون خارج می شوند و کانهم تاکید بر تشبیه جایگاه نصب شدن فوتون ها است – می توانیم چنین معنی کنیم- روزی که مرده ها به صورت ذرات ریز از ذخیره گاه آن خارج می شوند و به جایگاه نصب بسرعت وارد می شوند. آیه يَخْرُجُونَ مِنَ الْأَجْداثِ كَأَنَّهُمْ جَرادٌ مُنْتَشِر-ذرات مانند ملخ ها ئی که فضا را پر می کنند از اجداث خارج می شوند. چرا خداوند هجوم ملخ ها را از اجداث مثل می زند. آیا مرده ها به یک باره زنده می شوند یا روش خاصی اطلاعات درون کتاب مبین را به ساختار مادی انسان تبدیل میکند.

دانستن روش تله پورتیشن کوانتومی ونقش فوتون ها در قالب ابزار اطلاعات می تواند ما را به فهم این ایات و معنی اجداث کمک کند. در خاتمه نظر پرفسور پنروز فیزیکدان برجسته و استاد پرفسور هاوکینگ در ارتباط با اطلاعات و زنده شدن انسان مرده در دو سال پیش برای اولین بار مطرح کرد جلب میکنم. من در سال 1393 در مقاله قیامت از نظر علم و قرآن این نظر را مطابق ایات قرآن بیان کردم و نظر ایشان تائیده ای است بر نظر قرآن.


فیزیکدان انگلیسی راجر پنروز از دانشگاه آکسفورد استاد پروفسور هاوکینگ دانشمند معروف فیزیک همچنین دانشمندان موسسه‌ ی مشهور فیزیک ماکس پلانک(Max Planck Institute for Physics) در مونیخ آلمان این دیدگاه که "هوش" انسان به نوعی مرتبط با اطلاعات ذخیره شده در سطح کوانتومی است و بعد از مرگ هوش ( اطلاعات ذخیره شده در سطح کوانتومی )انسان می تواند به صورت روح برای همیشه باقی بماند و انسان می تواند با این اطلاعات زنده شود. این مطلب دقیقا همان است که در بالا مورد بحث قرار گرفت. سید محمد تقوی اهرمی به مناسبت هفتم تیر ماه 1400 سالگرد شهادت متفکربزرگ اسلامی شهید دکتر بهشتی و یاران او به خصوص شهید اسلامی وزیر بازرگانی وقت و معاونین ایشان خداوند روح آن بزرگواران را قرین رحمت خود قرار دهد.

 

بازدید: 268