قُلْ سِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَانْظُرُوا كَيْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ يُنْشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلى‌ كُلِّ شَيْ‌ءٍ قَدِيرٌ

در زمین گردش کنید و بنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علم زیست شناسی پایه و اساس حیات از حما مسنون آغاز شد، توده نرم سیاه چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکرو مولکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی . زیبا ترین و پر مفهوم ترین کلمه از مشهودات حیات و این نقطه آغاز تکامل حیات است. هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید و عینک علوم طبیعی و فیزیک است و شفاف کردن موضوعات خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان و خلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن و مقایسه آنها با آخرین نظریه های علمی است. موضوع مرگ و حیات، قیامت از دید علم فیزیک و قرآن مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت می گردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان و حشرات ایران و عجایب خلقت آن اشنا می کنیم و سایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول و تصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

CopyRight © سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید.

اینستاگرام     hammanmasnun@

s.m.taghaviahrami94[@]gmail.com

زنان کشت زار مردان هستند و راز مهم تکامل موجودات

مقدمه نوشتار


زنان کشت زار مردان هستند، آیه ای که شبهه فراوان ایجاد کرده و معاندین و مخالفین این آیه را به عنوان یک دید حقارتی به زن نگاه می کنند و به تبلیغات خود ادامه می دهند و بانوان هم در تحیر که چرا خداوند چنین آیه ای نازل فرموده که می تواند از نظر ظاهر قرب و منزلت زن را زیر سوال ببرد. واقعیت در کجا نهفته است. آیا خداوند ارزش زن را در برابر مرد کاهش داده و یا خداوند با این آیه رخدادی تکاملی را بیان می فرماید و این بدان مفهوم است که تمامی ماده ها در باز آفرینی حیات کشت زار نسل های آینده خود هستند. آیه را مرور می کنیم و بحث در مورد آن را بعد از آشنائی با این آیه موکول می کنیم. آیه 223 سوره بقره


نِسَآؤُكُمۡ حَرۡثٞ لَّكُمۡ فَأۡتُواْ حَرۡثَكُمۡ أَنَّىٰ شِئۡتُمۡ وَقَدِّمُواْ لِأَنفُسِكُمۡ وَٱتَّقُواْ ٱللَّهَ وَٱعۡلَمُوٓاْ أَنَّكُم مُّلَٰقُوهُ وَبَشِّرِ ٱلۡمُؤۡمِنِينَ –زنان کشت زار شما هستند و هر زمان که بخواهید به آن وارد شوید و رفتار مناسب ورود به آن را از پیش برای خودتان به عنوان ارزش مقدم بدارید و از خدا پروا کنید و بدانید که او را ملاقات می کنید و این بشارتی برای مومنین است. روایات عجیب و غریب که توسط ابن عباس و مفسرین صدر اسلام بیان شده و مبنای تفاسیر کنونی است و هر مفسری یک دید مختلف از آن ارائه داده اند و به جزئیات پرداخته اند که از نقل آن ها شرم دارم وبه آن نمی پردازم. خودتان به مفهوم کلمه اتی (وارد شوید) و نحوه وارد شدن به کشت زار را که به بحث های خوش آیند مرد ها تبدیل شده را مطالعه فرمائید. مخالفین قرآن و نقد کنندگان از همین بحث های روائی که اصلا ارتباطی با آیه ندارد شبهه درست کرده اند و واقعیت علمی این آیه پوشانده اند. جالب است که آیه قبل را وارد بحث نمی کنند که صراحتا موضوع زاد آوری و خصوصیات زن را بیان می فرماید. اشاره ای هم به آیه قبل داشته باشیم و به اصل مطلب که چرا زنان کشت زار مردان هستند بپردازم. ایه 222 سوره بقره


وَيَسۡـَٔلُونَكَ عَنِ ٱلۡمَحِيضِ قُلۡ هُوَ أَذٗى فَٱعۡتَزِلُواْ ٱلنِّسَآءَ فِي ٱلۡمَحِيضِ وَلَا تَقۡرَبُوهُنَّ حَتَّىٰ يَطۡهُرۡنَ فَإِذَا تَطَهَّرۡنَ فَأۡتُوهُنَّ مِنۡ حَيۡثُ أَمَرَكُمُ ٱللَّهُ إِنَّ ٱللَّهَ يُحِبُّ ٱلتَّوَّـٰبِينَ وَيُحِبُّ ٱلۡمُتَطَهِّرِينَ – از تو در باره عادت زنانه می پرسند بگو این عادت برای آن ها آزار دهنده است پس در زمان عادت به آن ها نزدیک نشوید تا عادت بر طرف شود. هنگامی که پاک شدند مطابق امر خداوند به شما ( که مطابق با قانون طبیعت است) با آن ها در آئید ( آمیزش کنید) و خداوند توبه کنندگان (مردها که رفتار ناپسند با همسرانشان دارند و توبه می کنند) و پاک شوندگان ( زن ها) را دوست دارد. بعد از این آیه اشاره به زنان کشت زار مردان هستند می کند. و حال چرا زنان کشت زار مردان هستند به کلید واژه این دو آیه مراجعه کنیم. این ایه را می توان از دو بحث اجتماعی و  علمی بیان کرد که من به بحث علمی آن می پردازم.

آغاز خلقت انسان تا پیدایش اولین نطفه تکامل یافته


زمین محل سکونت حیات است و شیوه ایجاد حیات مرحله ای و زمان بر بوده است. قبل از شروع خلقت انسان مواد اولیه ساختار مادی موجودات زنده که دارای ساختار مادی مشترکی هستند به اندازه لازم و مورد نیاز روی پوسته جامد زمین تازه از حالت مذاب به گداخته در آمده بود در چهار مرحله یا دوران از هیدروژن و هلیوم که در صد بالایی از غبار کیهانی را تشکیل می دادند شروع به خلق شدن می کند. پس از تکامل اتمی و شیمیایی که خداوند فرموده زمین را در دو دوره خلق کردم و بر روی پوسته جامد و داغ اقوات را در چهار دوره برنامه ریزی کردم. زمین در 4/6 میلیارد سال قبل از توده ابر خورشیدی جدا شد. گیاهان و درختان ثمر دار که غذای موجودات زنده را تشکیل می دهند حدود 570 میلیون سال قبل شروع به ایجاد و گذراندن دوره تکامل خود کردند. زمین در دوره انبتکم کشت موحودات زنده پذیرای مراحل مختلف خلقت حیات بود و زمین کشت زار خلق موجودات زنده به اشکال گوناگون بود که با هدایت و زراعت خداوند حیات را به مرحله ای رساند که گیاهان تامین کننده مواد اولیه و اکسیژن ساختار موجودات زنده شدند.

افَرَأَيْتُمْ ما تَحْرُثُونَ -َ أَنْتُمْ تَزْرَعُونَهُ أَمْ نَحْنُ الزَّارِعُونَ -63 سوره واقعه به کشت و زراعت که می کنید نگاه کنید آیا شما آن را می کارید یا ما. چه مراحلی در دوره  کشت موجودات زنده در انبتکم قرار داشتند. به ایات 13 تا 18 سوره نوح نگاه کنیم. ایاتی هستند که دانشمندان زیست شناسی و زمین شناسی باید در برابر اعجاز خداوند سر تعظیم فرود آورند و ما با تفکرات غلط و بر داشت های کهنه و سنتی مانع از دستیابی دانشمندان به آیات متشابه علمی قرآن شده ایم.

ما لَكُمْ لا تَرْجُونَ لِلَّهِ وَقارا - وَ قَدْ خَلَقَكُمْ أَطْواراً - أَ لَمْ تَرَوْا كَيْفَ خَلَقَ اللَّهُ سَبْعَ سَماواتٍ طِباقاً - وَ جَعَلَ الْقَمَرَ فِيهِنَّ نُوراً وَ جَعَلَ الشَّمْسَ سِراجاً - وَ اللَّهُ أَنْبَتَكُمْ مِنَ الْأَرْضِ نَباتاً- ثُمَّ يُعِيدُكُمْ فِيها وَ يُخْرِجُكُمْ إِخْراجاً -


شما را چه شده برای عظمت خدا اهمیتی قائل نیستید-در حالی که ما شما را در دوره گوناگونی خلق کردیم ( این دوره ها قبل از خلق هفت جو زمین است) آیا نمی نگرید که چگونه خداوند هفت طبقه جو زمین را طبقه طبقه روی هم خلق کرد-و ماه را در جو زمین نورانی و خورشید را در آن چراغ قرار داد-( اولین تک سلولی تکامل یافته با ژنوم کامل و تکثیر به وسیله کروموزوم جنسیتی حدود یک میلیارد سال قبل به نام یوکاریوت ها و به تعبیر قرآن نفس واحده که تمامی جانداران جانوری و گیاهی در خشکی و دریا از این نفس واحده منشاء شدند پانصد میلیون سال بعد از خلق سبع سماوات، جو هفت طبقه زمین) و اولین پر سلولی به صورت بند پایان اولیه به خشکی راه یافتند ولی هنوز صورت دهی نشده بودند - دابه و نقش آن در تکامل حیات. تا این مرحله تکامل به صورت کشت در زمین صورت گرفته است و آیه بعد می فرماید. وَ اللَّهُ أَنْبَتَكُمْ مِنَ الْأَرْضِ نَباتاً- خداوند شما را در زمین کشت داد و از زمانی که قاره ها از هم جدا شدند و کوه ها ایجاد و چشمه زار ها و رود خانه های آب شیرین مراتع سر سبز را به وجود آوردند و پس از انقراض دایناسور ها گیاهان که مواد اولیه ژنوم موجودات زنده را در بر داشتتند آماده پذیرائی از موجودات تکامل یافته شدند.


والله انبتکم من الارض نباتا


شاهکار خلقت حیات تکامل گیاهان از اقوات است و اقوات مولکول های ساده است که از به هم پیوستن آن ها طعام موجودات زنده در گیاهان که به صورت مولکول های زنجیره ای هستند در پروسه تکامل ایجاد شدند. مولکول های زنجیره ای مانند پروتئین ها، چربی ها، قند ها نوکلئو تید ها و سایر در پروسه سه و نیم میلیارد سال بعد از تشکیل پوسته جامد ایجاد شدند. موجودات تک سلولی نمی توانستند مولکول های پروتئین را بشکنند و خرد شده آن را استفاده کنند و خداوند برای آن ها درآب مولکول های ساده اقوات را در دسترس قرار داد و سواء للسائلین برای درخواست کنندگان آن یعنی برای ویروس ها باکتری ها که در همین سه ونیم میلیارد سال حاکمیت زمین را در اختیار خود داشتند در چهار دوره برنامه ریزی شد.

خلق علقه پایان والله ابتکم من الارض است زیرا از این زمان به بعد تکثیر از طریق جنسیتی انجام می شود و تولید نسل به طریق دیگری صورت می گیرد. به آیه خلق علقه توجه فرمایید. مطابق تصویر زیر  تکامل موجودات از ایتدای خلق نطفه اولیه در کریستال سنگ رس تا خلق علقه یا یوکاریوت کروموزوم جنسیتی در عامل تکثیرنسل های حیات نبوده است و حیات در حاکمیت ویروس ها، باکتری ها که ساختار آن ها بر اولین مولکول حیات ار.ان.ای استوار بوده است و از زمان 570 سال پیش که پر سلولی ها به ایزاز کروموزوم جنسیتی نر و ماده مجهز می شوند. نر و ماده دارای مسئولیت ادامه نسل را برعهده می گیرند. تا این جا والله ابتکم فی الارض حاکم بوده خداوند شما را در زمین کشت داد تا تکثیر بر عهده نر و ماده منتقل شد. محل کشت تولید مثل به جای زمین به ماده ها محول شد.


أَلَمْ يَكُ نُطْفَةً مِّن مَّنِيٍّ يُمْنَى- ثُمَّ كَانَ عَلَقَةً فَخَلَقَ فَسَوَّى - فَجَعَلَ مِنْهُ الزَّوْجَيْنِ الذَّكَرَ وَالْأُنثَى آیا او (انسان) نطفه ای در تقدیرنبود که مقدر می شود سپس علقه بود که خلق می شود و در آن کروموزم جنسیتی که زوجین هستند در آن علقه قرار داده می شود.نر و ماده شکل می گیرند و تکامل می یابند تا دوران تکامل به پایان برسد. پایان تکامل مادی ساختار بدن موجودات و آدم اولین انسان تکامل یافته است. ادامه آیات بعد والله انبتکم من الارض نباتا این روش را بیان می فرماید. تا اینجا حدود سه و نیم میلیارد سال حیات در کشت زار زمین و توسط خداوند صورت گرفته است زیرا نر و ماده وجود نداشتند و تکثیر به روش تکثیر میکروبی بوده است. به مقاله زوجین ذکر و الانثی در قرآن واقعیتی که مسخ شده است مراجعه فرمایید.

ثُمَّ يُعِيدُكُمْ فِيها وَ يُخْرِجُكُمْ إِخْراجاً


یعیدکم باز گشت به قیامت نیست باز آفرینی خلقت است. نرم افزار سه و نیم میلیارد سال خلق حیات در درون ژنوم موجودات زنده تعبیه شده و موجودات زنده براساس آن نرم افزارو تحت هدایت روح که امر خداوند است خود را تکثیر می کنند. محل کشت از زمین به نوع ماده منتقل می شود و انواع ماده ها در موجودات زنده می شوند کشت زار تولید مثل و تکثیر. حال که معنی حَرۡثٞ را درک کردیم به ایات مورد مناقشه که تا کنون مترجمین و مفسرین نتوانسته اند درست درک کنند نگاه می کنیم.
مردم احکامی را از رسول اکرم ص سوال می کنند و خداوند پاسخی می دهد شگفت انگیز و علمی که تاریخچه مرحله مهم خلقت انسان بعد از صورکم را بیان می فرماید. آیاتی که در مقدمه این نوشتار اشاره شد ولی به دلیل اهمیت موضوع تکرار می کنم.

وَيَسۡـَٔلُونَكَ عَنِ ٱلۡمَحِيضِ قُلۡ هُوَ أَذٗى فَٱعۡتَزِلُواْ ٱلنِّسَآءَ فِي ٱلۡمَحِيضِ وَلَا تَقۡرَبُوهُنَّ حَتَّىٰ يَطۡهُرۡنَ فَإِذَا تَطَهَّرۡنَ فَأۡتُوهُنَّ مِنۡ حَيۡثُ أَمَرَكُمُ ٱللَّهُ إِنَّ ٱللَّهَ يُحِبُّ ٱلتَّوَّـٰبِينَ وَيُحِبُّ ٱلۡمُتَطَهِّرِينَ – از تو در باره عادت زنانه می پرسند بگو این عادت برای آن ها آزار دهنده و یک رنج است پس در زمان عادت به آن ها نزدیک نشوید تا عادت بر طرف شود. هنگامی که پاک شدند مطابق امر خداوند به شما ( که مطابق با قانون طبیعت است) با آن ها در آئید ( آمیزش کنید) و خداوند توبه کنندگان (مردها که رفتار ناپسند با همسرانشان دارند و توبه می کنند) و پاک شوندگان ( زن ها) را دوست دارد. این آیه برای دفاع از زنان در مقابل رفتار مردان که زن را وسیله شهوت رانی خود قرار داده بودند نازل می شود و سنت های کهن شهوت پرستی را رد و دستورات جدیدی صادر می فرماید ولا تقربوهن تا پایان دوره عادت زنانه باید رعایت شود و دوم فاتوهن باید مطابق قانون طبیعت و برای تکثیر نسل انسان نه شهوت رانی و سوء استفاده جنسی باشد. در آیه بعد با استناد به مطالب یاد شده می فرماید.

نِسَآؤُكُمۡ حَرۡثٞ لَّكُمۡ فَأۡتُواْ حَرۡثَكُمۡ أَنَّىٰ شِئۡتُمۡ وَقَدِّمُواْ لِأَنفُسِكُمۡ وَٱتَّقُواْ ٱللَّهَ وَٱعۡلَمُوٓاْ أَنَّكُم مُّلَٰقُوهُ وَبَشِّرِ ٱلۡمُؤۡمِنِينَ –زنان کشت زار شما هستند و هر زمان که بخواهید ( غیر از دوره عادت زنانه ) به آن وارد شوید و با رفتار مناسب اثر نیکی برای خود از پیش بفرستید ( رفتار مناسب به فاتوا حرثکم و انی شئتم مطابق فاتوهن من حیث امرکم الله بر می گردد) و از خدا پروا کنید و بدانید که او را ملاقات می کنید و این بشارتی برای مومنین است.

بهشت زیر پای مادران است را خداوند در قالب رویداد علمی بیان می فرماید. زنان کشت زار مردان هستند زیرا به استناد آیه قبل زنان مسئول ازدیاد نسل انسان هستند و نه مردان و توصیه می فرماید رفتار مناسب اثر نیکی برای خود از پیش بفرستید ، این یک قانون طبیعت است. از آن جائیکه مفسرین صدر اسلام هنوز در وادی تصورات غلط دوران جاهلیت بودند و تفسیر هم مطابق تفکر مرد سالاری که امروزه هم کماکان ادامه دارد واز دید شهوت به آیه نگاه کرده اند و به جای پرداختن به اصل موضوع و ازدیاد نسل. که البته برخی مفسرین دلیل این آیه را ازدیاد نسل دانسته اند ولی با بیان روایات متعدد موضوع اتی را بیشتر مورد توجه قرار داده و به وصف آن یه عنوان ابزار شهوت پرداخته اند. و دقیقا در آیه قبل اشاره فرموده و نیازی نبوده که به اتی بپردازند در آیه قبل فرموده فَأۡتُوهُنَّ مِنۡ حَيۡثُ أَمَرَكُمُ ٱللَّهُ طبق قانون طبیعت و زن ابزار شهوت مردان نیست. بر خلاف سوء استفاده معاندین و مخالفین این آیه از زن در برابر رفتار مرد دفاع کرده و این جا آیه والله انبتکم فی الارض نباتا و مفهوم کشت زار روشن می شود این قانون مشمول تمامی ماده ها است و یک قانون کلی و سرنوشت تکامل در طبیعت است که هنوز دانشمندان علم تکامل به آن نرسیده اند. طرز بیان و تفسیر و بر داشت های غلط و تبلیغ مغرضانه معاندین اسلام این آیه باعظمت را در بین بانوان حقیر جلوه داده است. سید محمد تقوی اهرمی 16/5/1400

بازدید: 217