قُلْ سِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَانْظُرُوا كَيْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ يُنْشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلى‌ كُلِّ شَيْ‌ءٍ قَدِيرٌ

در زمین گردش کنید و بنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علم زیست شناسی پایه و اساس حیات از حما مسنون آغاز شد، توده نرم سیاه چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکرو مولکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی . زیبا ترین و پر مفهوم ترین کلمه از مشهودات حیات و این نقطه آغاز تکامل حیات است. هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید و عینک علوم طبیعی و فیزیک است و شفاف کردن موضوعات خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان و خلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن و مقایسه آنها با آخرین نظریه های علمی است. موضوع مرگ و حیات، قیامت از دید علم فیزیک و قرآن مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت می گردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان و حشرات ایران و عجایب خلقت آن اشنا می کنیم و سایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول و تصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

CopyRight © سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید.

اینستاگرام     hammanmasnun@

s.m.taghaviahrami94[@]gmail.com

چرا خداوند در قرآن مجید از پشه صحبت به میان آورده است

منتشر شده در جمعه, 07 آبان 1400 چاپ

مقدمه


زیرا پشه از لحاظ خلقت بسیار عجیب و غریب است،که علم امروزی تازه اندک نکاتی را از خلقت پشه کشف نموده است،و این نکات عبارتند از:


همه موجودات دنیا سی و اندی دندان دارند، اما پشه ۴۸ دندان دارد.


همه موجودات دنیا از یک فیل گرفته تا یک مگس،همه وهمه یک قلب دارند،


اما پشه سه قلب دارد.

همه موجودات دنیا دو چشم دارند،مگر گه گاهی بصورت خارق العاده ای موجودی سه یا چهار چشم داشته باشد و این در حالی است که پشه با وجود اینکه بسیار کوچک است۱۰۰چشم دارد.

 

پشه دو نوع پا دارد، نوعی برای حرکت کردن برجاهای زِبر،و نوعی برای حرکت نمودن بر جاهای لیز  مانند شیشه، که معمولا راه رفتن بر آن غیر ممکن است.

 

برای تشخیص نوع خون، راداری دارد که هواپیماهای امروزی،با این همه پیشرفت علم باز هم کمتر از آن برخوردار هستند.

نیش او در قابی همانند کیف قرار گرفته است تا به میکروب آلوده نگردد، و بعد از نیش زدن آن را پاک نموده و بار دیگر در قاب موجود قرار می دهد.

 

این پشه هایِ ماده هستند که انسان را نیش میزنند، اما پشه های نر هرگز انسان را نیش نمی زنند،


و این نکته را از کلمه "بعوضة"که در آخر آن "تاء"تأنیث وجود دارد ، می توان استنباط کرد.

 

پشه های ماده بخاطر تهیه نمودن پروتئین برای تخم هایی که در شکم،و یا رَحَمِ خود دارند انسان را نیش می زنند، و کسانی که می گویند پشه ها ما را نیش نمی زنند راست می گویند چرا که پروتئین مورد نظر در خون انها موجود نیست، تا پشه آن خون را بمکد.

از فاصله ای دور،و در اوج تاریکی از طریق حرارت موجود در بدن، توان تشخیص دادن رگی راکه خون در آن جاری است دارد.

هنگامی که دستمان را بجایی می بریم که فکر می کنیم پشه بر آن نشسته است،زمانی است که دیگر پشه کار خود را انجام داده،و خون لازم را کشیده است و بی حسی قبلا صورت گرفته توسط پشه، کم کم از بین رفته است. چون نیش پشه نازک و شبیه سوزن آمپول است،ماده ای را با خون انسان مخلوط می کند و خون را رقیق می سازد، تا به آسانی خونِ مکیده شده،از منفذ موجود در نیش او جاری گردد.

پشه موجودی پاک خور است ، و غالبا از گل و گیاهِ پاک تغذیه می نماید،

گرچه بسیاری از مردم فکر می کنند پشه خون خوار است،و کما اینکه قبلا هم اشاره نمودم بخاطر برطرف کردنِ نیازِ تخم هایی که در شکم دارد،که همانا پروتئین است، خون می مکد.

در هر یک ثانیه ۶۰۰ بار بالهایش را به هم می زند، و بر اثر سرعت جهش بالهایش صدایی تولید می شود،که معمولا به آسانی قابل سمع است.


با پاهایش،تخم گلهای گوناگون را جابجا می نماید و باعث بارور شدن گلهایِ ماده می گردد.

فکر نکنیم که پشه مستقیما ، و در مرحله اول نیش خود را وارد رگ می نماید بلکه در هنگام نیش زدن،قبل از نیش زدن، محل موردنظر را همانند دکتری جراح با دندانهای خودشکافته ، و سپس باوارد کردنِ نیش از رگ خون می گیرد.


و مهمتر از همه -برپشت این پشه حشره ای قراردارد که ‏حتی ازپشه هم کوچکتراست و ازخون بدن پشه تغذیه می کند .

سبحان الله !‏

و بر پشتش حشراتی قرمز رنگ و کوچک به نام ‏mite‏ ( کنه ریز) زندگی می کنند که ‏از خون بدن پشه تغذیه می کنند و مشاهده ی آن ها با چشم غیر مسلح به دلیل حجم کوچکشان بسیار ‏مشکل است.

 شاید اکنون ‏بتوانیم دقت کلام خداوند بلندمرتبه را در قرآن کریم به درستی درک کنیم که می فرماید :

(بَعُوضَةً فَمَا ‏فَوْقَهَا)...یعنی : (پشه و آنچه بربالای اوست).


فسبحان الله خالق کل شیء...والحمدلله رب العالمین ‏‏...‏سبحان الله

هَٰذَا خَلْقُ اللَّهِ فَأَرُونِي مَاذَا خَلَقَ الَّذِينَ مِن دُونِهِ ۚ بَلِ الظَّالِمُونَ فِي ضَلَالٍ مُّبِينٍ فَبِأَيِّ حَدِيثٍ بَعْدَهُ يُؤْمِنُونَ

 

تفکر در خلقت این موجود ریز یکی از میلیاردها میلیارد موجودات موجود نا شناخته و عجیب و الخلقه انسان را به تفکر وا می دارد.
تفکر و ایمان به خالق جهان را بدنبال دارد.


بخوانید و به دیگران ارسال تا در تقویت اعتقاد و ایمان آنها سهیم شویم.


تهیه کننده ناشناس بنا به توصیه ایشان باز نشر شد. 8/8/1400

بازدید: 230