خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اشاره قرآن به ماده و انرژی تاریک

اشاره قرآن به ماده و انرژی تاریک

مقدمه نوشتار

تاریک و روشن، نور و ظلمات دو مفهوم از تظاهر ماده است. کلمات نور و ظلمات در قرآن دارای مفاهیم خاصی است خداوند در آیه نور می فرماید الله نورالسموات والارض و در آیه الحمد لله الذى خلق السماوات و الارض و جعل الظلمات والنور،از مفهوم نور در این دو آیه متوجه می شویم که نور دارای مفاهیم متعددی از نظر قرآن است. اگر خداوند نور کائنات است آیا به این مفهوم است هنگامی که  کیهان را خلق میکند خودش را در کیهان قرارمیدهد. از طرف دیگر خداوند میفرماید با نور خود هدایت جهان مادی و انسان را برعهده دارد. این نورها  دارای چه ماهیتی هستند. مسلما از نظر ماهیتی باید با یکدیگر فرق داشته باشند. هدف این نوشتار تعریف نور و ظلمات از دید قرآن و درک مفاهیم و منظور آیات متشابه در این باره است.


نورخداوند چه ماهیتی دارد


آیه نور در تمثیلی بسیار زیبا نور خداوند را  تعریف می کند.


اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِن شَجَرَةٍ مُّبَارَكَةٍ زَيْتُونِةٍ لَّا شَرْقِيَّةٍ وَلَا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُّورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَن يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ آیه سوره نور35


خداوند نورخود را در این تمثیل چنین بیان میفرماید: خدا نور کائنات است، نور او از جنس نورستاره كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ است نه از جنس نوری است که از آتش چراغی که با روغن زیتون روشن میشود و بعلاوه نوری است که  برای نور افشانی به  آتش نیاز ندارد. فرا تر از نوری است که از شعله  آتش بر می خیزد. از جنس انرژی است (ستاره پرفروغ کوکب الدری نورش از واکنش هسته ای سرچشمه میگیرد بنا براین انرژی است) نه آتش که با روغن زیتون روشن میشود. ولی نور خدا درست است که  از انرژی است ولی انرژی خاصی است و ما  فوق این انرژی مثل ستاره کوکب الدری است نورعلی النور است. انرژی ناب ما  فوق انرژی معمولی است  بعلاوه لاشرقیه است ولا غربیه یعنی لا مکان است، مکان خاصی اورا فرا نمی گیرد.

خداوند متعال این مثال ها را برای روشن شدن ذهن انسان ها می زند که او به تمامی علم کیهان آگاه است(کل شیئ  در اینجا مجموعه جهان مادی را میرساند). خداوند با  نور خود هدایت آنچه را بخواهد انجام میدهد. بنابراین:

اول نور خداوند از جنس نوری است که در ستاره درخشان کوکب دری وجود دارد. به زبان علمی امروزی  انرژی.

دوم  نور خداوند انرژی ما فوق انرژی است که به زبان علمی انرژی ناب است.

سوم خداوند با نور خود هدایت کل  جهان مادی را برعهده دارد. يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَن يَشَاءُ  کلی است همه چیز توسط  نور خداوند هدایت میشود. خداوند وجهه ای از نور را برای کنترل و هدایت جهان مادی وانسان بکار گرفته است مثلا  فوتون ها و  در چهارچوب علم کوانتوم.

کیهان از نور ناب خداوند  خلق شد. این نور بسیار فشرده و چگال است و به  تعبیر خداوند  صمد است چرا که خداوند خود را نور کائنات معرفی کرده و ضمنا خود را صمد هم نامیده است که ارتباط بسیار نزدیکی با فشردگی و چگالی مطلق دارد. داستان حضرت موسی و تقاضای دیدن  خداوند را به خاطر بیاورید. حضرت از خداوند درخواست می کند خداوندا من میخواهم برای اطمینان  قلبم تو را ببینم. خداوند جواب داد تو هرگز نمی توانی مرا ببینی (ساختار بدنی تو اجازه نمی دهد) به کوه  نگاه  کن. سپس جلوه ای از نور خود را بر کوه مقابل حضرت موسی نازل کرد و کوه با عظمت در برابر جلوه نور خدا بر آن خورد  و متلاشی شد. این نور، نورناب است که در لحظات اولیه خلقت جهان مادی در بیگ بان ک بروز کرد و بسیار چگال و تو پر بود. این تعریف نور خدا است. این واقعه میخواهد مطلب علمی بسیار مهم را بیان کند.

حال چرا خداوند نورکائنات است

اللَّهُ نُورُالسَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ-اساس و پایه  جهان مادی برفوتون ها استواراست. فوتون تنها  ذره بنیادی است که پایدار و مستقل است و میتواند در درون هسته  اتم و کل  شیئ  نفوذ کند و جالب است که  فوتون ضد خود را در درون خود دارد و تنها ذره بنیادی است که با ضد خود کنار آمده است. هر ذره بنیادی که ساختار آن از هم پاشیده شود به  فوتون تبدیل میشود. جهان مادی بر پایه  فوتون تشکیل شده و انرژی ناب  از ذات خداوند سرچشمه گرفت و در حقیقت جهان مادی منشاء از نور ناب است. جهان از نور یا ماده و انرژی تاریک و ماده تاریک  تشکیل شده است و ماده  تاریک و انرژی تاریک فضای بین ستاره ها را پر می کنند و با ماده از طریق گرانش برهم کنش دارند و هنوز برای علم  ناشناخته است. قرآن کائنات را از نور و ظلمات ایجاد کرد و ظلمات  در قرآن همان ماده  تاریک و انرژی تاریک است. به آیه زیر توجه فرمائید.


الحمد لله الذى خلق السماوات و الارض و  جعل الظلمات و النور ثم الذين كفروا بربهم يعدلون-سپاس مخصوص خداوند است و اوست که  کائنات را که خلق کرد در آن نور و ظلمات را قرارداد. سماوات و الارض در قرآن دو معنی دارد اول کیهان و دوم  هفت آسمان جو زمین و زمین. در این جا منظور کیهان است چرا؟  نور و ظلمات در ابتدای خلق کیهان درآن جاعل شد. اگربه مفهوم آسمان زمین و زمین باشد حدود ده میلیارد سال قبل از ایجاد  جو زمین نور و ظلمات درکیهان وجود داشت. حال با استناد به آیات الله نورالسموات والارض و آیه اول سوره فاطر که  میفرماید


الْحَمْدُ لِلّهِ فاطِرِالسَّماواتِ وَاْلأَرْضِ جاعِلِ الْمَلائِکَةِ رُسُلاً أُولي أَجْنِحَةٍ مَثْني وَ ثُلاثَ وَ رُباعَ يَزيدُ فِي الْخَلْقِ ما يَشاءُ إِنَّ اللّهَ عَلي کُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدير- سپاس مخصوص خداوند انبساط  کننده کیهان  یا باز کننده  آن است او است که در هنگام انبساط  کیهان ملائکه یا اسباب و قوانین اساسی کیهان را در آن قرار داد که برخی دوتا دوتا، و سه تا سه تا، و چهار تا چهار، تا  نیرو و قدرت دارا میباشند و پیام رسان در کیهان هستند. زمان و مکان-الکترو و مغناطیس –چهار قانون اصلی طبیعت. گرانش، هسته ای قوی وهسته ای ضعیف و الکترومغناطیس .و يَزيدُ فِي الْخَلْقِ ما يَشاءُ و نیروهای ناشناخته دیگری هم وجود دارند که خواست خداوند بر ایجاد آن قرار گرفته ولی علم هنوز آن را  کشف نکرده است.

خلقت کیهان از زمان انبساط  آن شروع میشود. ابتدا  الکتر و مغناطیس و سپس گرانش و هسته ای قوی و ضعیف در آن قرار داده  می شود، جاعل میشود و با ایجاد این قوانین همزمان که  کیهان در شش دوره خلق می شود نور و ظلمات هم در آن قرار داده  می شود. در این زمان نور ماده است و ظلمات انرژی و ماده تاریک است. در اینجا نور و ظلمات دو پدیده با ماهیت متفاوت هستند و زمان خلق کیهان در آن قرار داده  شد. باید توجه داشت که تاریکی کیهان مملو از فوتون ها است بنابر این نور در تاریکی وجود دارد  ولی در انرژی تاریک جائی که نور نباشد ظلمات است ولی در اینجا  نور و ظلمات هر دو و با هم در کیهان قرار داده  میشوند. در ابتدای خلق  کیهان فقط  نور حاکم بود و مانعی در برابرنور نبود که  ظلمات به مفهوم تاریکی ایجاد شده باشد. ظلماتی که در اثر مانع جلوی نور ایجاد میشود را قرآن چنین تعریف کرده است.

تعریف ظلمات از دید قرآن

ظلمات  جائی است که نور مرئی نمی تواند به دلیل موانع به آن نفوذ کند. البته این ظلمات با ظلمات ابتدای کیهان که خلق شد تفاوت دارد. به آیه  زیر توجه فرمائید


كَظُلُمَاتٍ فِي بَحْرٍ لُّجِّيٍّ يَغْشَاهُ مَوْجٌ مِّن فَوْقِهِ مَوْجٌ مِّن فَوْقِهِ سَحَابٌ ظُلُمَاتٌ بَعْضُهَا فَوْقَ بَعْضٍ إِذَا أَخْرَجَ يَدَهُ لَمْ يَكَدْ يَرَاهَا وَمَن لَّمْ يَجْعَلِ اللَّهُ لَهُ نُورًا فَمَا لَهُ مِن نُّور-کارهای کافران مانند ظلمات است و آن تاریکی های درون دریا است هنگامی که موج روی موج سطح دریا را میپوشاند و بالای سطح دریا ابر تیره که لایه ای بر روی لایه  دیگر قراردارند که نوری وجود ندارد و اگر کسی بخواهد دست خود را  ببیند تاریکی مطلق مانع از دیدن اوست و کافران این چنین ازب رکت نور بهره ای ندارند، خداوند به کسی نوری نداده باشد در تاریکی مطلق است.

این تمثیل درقرآن برای تعریف ظلمات است. پس ظلمات تاریکی مطلق است. نور و ظلمات در این جا معنی هدایت و گمراهی میدهد. اما ظلمات در آغاز خلقت کیهان معنی ماده  تاریک و انرژی تاریک میدهد. سید محمد تقوی اهرمی دی ماه 1396 ویرایش جدید بهمن 1397

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

045163
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
335
401
6858
34646
1858
21976
45163

Your IP: 35.175.133.127
Server Time: 2020-07-03 13:25:31
امارگیر سایت