خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خلقت آسمان بعد از زمین و واقعیت قرآنی

مقدمه نوشتار

کلمات خلق آسمان بعد از زمین سوژه ای شده در دست معاندین و مخالفین قرآن، آنها بدون مطالعه  آیات مربوطه و براساس نظریات کهن به این تصور خلاف  قرآن رسیده اند. آیات 9 الی 12 سوره فصلت همه درباره روند پیدایش زمین است. جدا کردن یک تکه  آیه بدون توجه به سیاق و آیات قبل و بعد روش منطقی پژوهش نمی باشد. کسانی که این ایرادات را بر قرآن وارد کرده اند عامدا و از آنجائی که ذاتا  ضد  قرآن هستند، نظرات گذشتگان  در هزار سال قبل که به استناد علم روز آن زمان بیان شده  را ملاک قضاوت خود  قرار می دهند  و به آیات قرآن توجه نکرده  و آن را نخوانده اند. آیات قرآن را با علم روز زمین شناسی مقایسه کنیم نه با تصورات کهن مسلما به واقعیت معانی آن دست خواهیم یافت. برای رفع  شبهات دشمنان اسلام و قرآن می بایستی ابتدا  خود را از بند تصورات ذهنی غلط کهن رها سازیم، تا بتوانیم دیگران را با واقعیت قرآن آشنا کنیم.


خلقت کیهان چه موقع ایجاد شد 


بر اساس نظریه علم  فیزیک کیهان از زمان مه بانک  تا تشکیل منظومه شمسی  چیزی حدود ده میلیارد سال پیش طول کشید. حدود 4/6 میلیارد سال قبل توده  ابر خورشیدی در محلی شروع به حرکت چرخشی دورانی کردند. چه  عاملی  آنها را دور هم می چرخاند علم هنوز به این راز دست نیافته ولی به تعبیر قرآن مواقع النجوم عامل اصلی جذب توده غبار کیهانی بوده است که واقعه بسیار مهم در پیدایش ستارگان است و خداوند به  این مواقع النجوم قسم یاد میکند. مواقع النجوم جایگاه ستارگان است که اخیرا دانشمندان اختر شناسی  به این نتیجه رسیده اند  که هر ستاره به سیاهچاله ای وصل است و عامل تولد و مرگ ستاره همین سیاهچاله است که  قرآن آن را جایگاه ستارگان می نامد.

 توده  بسیار داغ متشکل از غبار کیهانی که  بیشتر هسته های اتم  هیدروژن و هلیوم به همان نسبت اولیه که در آغاز پیدایش کیهان یعنی 99 درصد هلیوم و هیدروژن و بقیه سایر عناصر بودند در اثر حرکت دورانی به دور مرکزیت توده ابر خورشیدی قرار گرفتند. زمین و سایر سیارات هر کدام بنا به دلایل ناشناخته علمی تکه های از این توده غبار کیهانی را سهم خود کردند و هم زمان با سایر سیارات هر کدام جایگاهی جداگانه  پیدا و سیارات از جمله زمین شروع به شکل گرفتن کردند. آیات 9 الی 12 سوره فصلت را با هم مطالعه و براساس علم زمین شناسی تجزیه و تحلیل کنیم.


 قُلْ أَ إِنَّکُمْ لَتَکْفُرُونَ بِالَّذِی خَلَقَ الْأَرْضَ فِی یَوْمَیْنِ وَ تَجْعَلُونَ لَهُ أَنْدَاداً ذٰلِکَ رَبُّ الْعَالَمِینَ‌ (9)بگو به کسی کفر می ورزید که زمین را در دو دوره خلق کرد. این دو دوره می تواند تکامل اتمی و تکامل شیمیائی زمین باشد.
در تکامل هسته ای همجوشی هسته ای باعث به وجود آمدن عناصر شیمیائی گردید .آهن و نیکل درم رکز زمین جای گرفتند و زمین جرم دار شد. با پایین آمدن حرارت زمین تا حدود 3000 درجه دوره تکامل شیمیائی شروع  و هسته های عناصر تشکیل شده به مولکول ها تبدیل شدند. در پایان  دوره دوم پوسته جامد روی زمین قرار می گیرد که در آیات زیر به آن اشاره شده


وَ جَعَلَ فِیهَا رَوَاسِیَ مِنْ فَوْقِهَا وَ بَارَکَ فِیهَا وَ قَدَّرَ فِیهَا أَقْوَاتَهَا فِی أَرْبَعَةِ أَیَّامٍ سَوَاءً لِلسَّائِلِینَ‌ (10) و قرارداد رواسی را بالای زمین و در آن برکت را نهادینه و غذای بیولوژیکی اقوات را در چهار دوره برنامه ریزی کرد برای نیازمندان به آن غذا (تک سلول های اولیه حیات).
خداوند رواسی را برروی زمین قرارداد رواسی پوسته جامد زمین است و کوه معنی نمی دهد کوهها میلیارد ها سال بعد و در اثر فشار و حرکت  قاره ها به وجود آمدند. بر روی پوسته جامد زمین برکت را قرارداد و غذای بیولوژیکی موجودات که به این غذا نیاز داشتند را در چهار دوره برنامه ریزی کرد. قدر با تشدید دال و فتحه ق از تقدیر می اید اندازه معنی نمی دهد. قدر با سکون دال میشود اندازه.

این اتفاق در ابتدای پیدایش زمین رخ داده است یعنی حدود 3/5 میلیارد سال پیش. جانوران پرسلولی کمتر از یک میلیارد سال پیش از تک سلولی هسته دار شکل گرفتند. بنابراین این اقوات براساس آخرین نظریه علمی برای اولین تک سلولی غیر هوازی بدون هسته و غشاء  هسته ای که نوعی باکتری بوده است برنامه ریزی و درا ختیار قرارداده شده  کسانی که اقوات را خوراک موجودات زنده تفسیرمیکنند به آیه انا خلقنا الانسان من صلصال من حما مسنون توجه فرمایند که به زمان تشکیل پوسته جامد و سرد شدن آن به حدود صد الی یکصد و پنجاه درجه برمی گردد. این را علم زمین شناسی و زیست شناسی اعلام کرده اند به مقاله پیدایش زمین از نظرعلم و قرآن و مقاله  قرآن و علم زیست شناسی و پیدایش حیات
مراجعه فرمایند. تا اینجا این دو آیه تحولات پیدایش زمین را شرح میدهد و در باره پیدایش زمین است.


ثم الستوی الی السماء


کدام سماء  است مسلما وقتی قرآن دارد داستان خلقت زمین را بیان می کند و  سماء هم  در بسیاری از آیات قرآن جو زمین معنی میدهد منظور سماء زمین است که هنوز دودی و تاریک و یک پارچه  است و هنوز از آن هفت طبقه جو زمین بیرون نیامده .


ثُمَّ اسْتَوَى إِلَى السَّمَاءِ وَ هِیَ دُخَانٌ فَقَالَ لَهَا وَ لِلْأَرْضِ ائْتِیَا طَوْعاً أَوْ کَرْهاً قَالَتَا أَتَیْنَا طَائِعِینَ‌ (11) سپس به آسمان  زمین پرداخت که دودی و تیره تار بود و به زمین و آسمانش  فرمود در این وضعیت خواه ناخواه قرار گیرید  و آنها قرار گرفتند. آیه به صورت تشبیهی سرگذشت زمین را بیان می فرماید وقتی حیات ایجاد شد درزمین جوی وجود نداشت جو اولیه همان غبار و دود از فعالیت شدید آتشفشان ها و بر خورد  شهاب سنگ ها و بخار آب اشباع شده و هیدروژن، متان و گاز های دیگر که گرانش زمین آنها را اطراف زمین نگه داشته بود تا به فضا پرتاب نشود و خداوند  می فرماید زمانی رسیده  که  به آسمان زمین پرداخته شود و این آسمان یک سماء بوده و تیره و تار و دودی دقیقا مطابق نظریه زمین شناسی در پیدایش زمین.

فَقَالَ لَهَا وَلِلْأَرْضِ ( به زمین و جو آن فرمود)معنی این می دهد که سماء و زمین یک مجموعه جدا از هم نبوده. در ثانی هردو تازه متولد شده اند که خداوند میفرماید بالاجبار در این وضعیت قرارگیرید. کیهان ده میلیارد سال قبل متولد شده بود در آیات باید تفکر کرد. بنابراین برای بحث در مورد خلقت  آسمان بعد از زمین  می بایستی آیه را که درباره یک موضوع بحث میکند و قبل و بعد از آن را هم در مقالات خود آورد و بریدن ثم الستوی الی السمائ (سپس به جو زمین پرداخت)از قبل و بعد از آیات مربوطه عملا کاری است شیطانی و تحریف کلام خداوند. معاندین از نا آگاهی مردم نسبت به آیات قرآن و حاکم بودن  نظریه  گذشتگان از هزارسال قبل سوء استفاده میکنند. کلمات خداوند در آیات متشابه اعجاز قرآن است و باید با علم روز آن را مقایسه کرد نه با نظرات هزار سال قبل. به آیه بعد که دنبال این سه  آیه است هم توجه  فرمایید.


فقَضَاهُنَّ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ فِي يَوْمَيْنِ وَأَوْحَى فِي كُلِّ سَمَاء أَمْرَهَا وَزَيَّنَّا السَّمَاء الدُّنْيَا بِمَصَابِيحَ وَحِفْظًا ذَلِكَ تَقْدِيرُ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ -12سپس آن سمائ را به هفت آسمان و در دو دوره برنامه ریزی کرد و درهرآسمان فرمان خود را وحی کرد (قوانین مربوطه را). وحی فرمان و امر خداوند است  امر و خلق  تفکیک ناپذیرند. خداوند خلق میکند و امر یا قوانین مربوطه را  در آن  قرار میدهد. اوبا امر خود جهان مادی را مدیریت میکند. هر طبقه جو زمین قوانین خاص خود را دارد به مقاله علم و هفت آسمان قرآن تحقیق علمی مراجعه فرمایید .

براساس علم زمین شناسی تشکیل جو زمین را به دو دوره اصلی جو بازی و جو اسیدی یا به عبارتی جوی که در آن  هیدروژن حاکم بود و سه دوره پانصد میلیون ساله طول کشید و پس از آن با وجود سیان باکتری های هوازی اکسیژن جای هیدروژن را گرفت. اشاره قرآن به این دو دوره است. جو کنونی زمین در دو دوره خلق شد. پس از سامان دادن دوره دوم و آرامش زمین، جو زمین شفاف شد و ستارگان براحتی از روی زمین دیده می شدند و این چنین تلولو نور ستارگان زینت بخش زمین شد. مصابیح معنی نورستارگان یا چراغ میدهد. بعلاوه حفاظ برای حیات در زمین قرار داده شد و این تقدیر خداوند عزیزعلیم است. این برنامه ریزی خداوند دانا و با عزت است. حال دقت فرمایید این چهار آیه پیوند ناگسستنی با هم دارند و چگونگی پیدایش زمین و هفت جو آن را بیان میکند. ارتباطی با کیهان ندارد. چگونه برخی در اثر نا آگاهی به علم روز و پیروی از نظرات هزار سال قبل که بر باورشان نشسته این چنین آیات علمی خداوند را فدای تصورات ذهنی خود میکنند.

دقت فرمایید همه  این چهار آیه مربوط به تحولات زمین است و ربطی به خلقت کیهان ندارد و چگونه برخی  آیات خداوند را به بهای اندک می فروشند و آن را از علمی بودن می اندازند و شبهه می تراشند و از آنجائی که نظرات ذهنی گدشتگان در تار پود وجودشان  تنیده شده و حاضرند آیات قرآن را فدای تصورات ذهنی گذشتگان کنند.

قرآن را با علم روز مقایسه کنیم و دست از نظرات کهن  برداریم تا واقعیت های علمی قرآن از زیر پرده ابهام بیرون آید  به امید آن روز خداوند به همه ما توفیق درک و فهم آیات را عنایت فرماید در خاتمه آیه زیر را هم مرور کنیم تا واقعیت قرآنی و تصورات ذهنی را مقایسه کنیم-بقره 29

هُوَ الَّذِي خَلَقَ لَكُم مَّا فِي الأَرْضِ جَمِيعًا ثُمَّ اسْتَوَى إِلَى السَّمَاء فَسَوَّاهُنَّ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ وَهُوَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ –خداوند است که تمامی شرایط لازم در زمین را  فراهم کرد و سپس به آسمان(زمین ) پرداخت و از آن هفت آسمان (هفت جو زمین)بیرون آورد و او به تمامی امور دانا است. این ایه مکمل چهار آیه فوق است خداوند ابتدا زمین را و هر چه که مورد نیاز حیات بود خلق  و سر و سامان داد و سپس به سماء زمین پرداخت و آن را به هفت سماء تبدیل کرد

 بسیاری تحت تاثیر افکار بطلمیوسی کیهان را از هفت آسمان می دانند و برای هر آسمان هم خرافاتی ردیف کرده اند و حتی به آسمان عالم غیب هم نفوذ کرده اند. آنها سماء را بر آن اساس عالم بالا می دانند و عالم بالا هم هفت آسمان است. این افکار منسوخ شده  هنوز هم در قشر متحجر و کهنه پندار طرفدارانی دارد و این همه شبهه هم از این جا سرچشمه گرفته. حال چرا خداوند متعال اینهمه برای هفت جو زمین اهمیت قائل است و آن را سبع السموات مینامد. برای اینکه حیات زمین بوجود هفت طبقه جو زمین استوار است. علم طبقات زمین را بر اساس حرارت به 5 طبقه تقسیم کرده است .دو طبقه بسیار مهم و حیاتی را در درون این 5 طبقه قرار داده است اول لایه حیاتی ازن و دوم لایه کمربند مغناطیسی در طبقه آخر که زمین را در برابر طوفان های مغناطیسی  خورشید حفاظت میکند. قرآن این دو لایه را حفاظ زمین میداند. خداوند هفت طبقه جو زمین را بر اساس نقش و اهمیت آن در بقائ حیات در نظر گرفته  وبه همین منظور از حفاظ آن نام برده است وَزَيَّنَّا السَّمَاء الدُّنْيَا بِمَصَابِيحَ وَحِفْظًا ذَلِكَ تَقْدِيرُ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ بنابراین هفت طبقه جو زمین منافاتی با علم ندارد.
-سید محمد تقوی اهرمی-دی ماه 1396 ویرایش جدید بهمن 1397

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

045292
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
464
401
6987
34646
1987
21976
45292

Your IP: 35.175.133.127
Server Time: 2020-07-03 14:42:42
امارگیر سایت