خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

أَنَّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ كَانَتَا رَتْقًا فَفَتَقْنَاهُمَا و واقعیت قرآنی

 

امروزه ما در دوران شکوفائی علم هستیم و دارد کم کم بیت سعدی که رسد آدمی به جائی که بجز خدا نبیند جنبه واقعیت به خود می گیرد. انسان در اوج  شکوفئی علم زندگی میکند و از اسماء اهدائی خداوند بهره برد و نشان داد که الحق جانشین خدا در زمین است. خلاقیت، عقلانیت، تفکر و نوشتن و بیان داشتن همه از اسمائی است که خداوند در جهش تکاملی او به آدم اولین انسان تکامل یافته با جهش فکری عطا فرمود واو را از جایگاه موجودات زنده هم سنخ جدا کرد که در تمثیل های فراوان بیان داشته است.

وقتی در قرآن و در تمثیلی بیان می فرماید که آدم متوجه شد شرمگاهش  لخت است و اندشید و فکر کرد و موقتا از برگ های پهن خود را پوشاند. متوجه شدن به این موضوع نتیجه جهش تکاملی فکری است. حال این تکامل فکری که با یک جهش تکاملی آدم را از همنوعان خود در زمین جدا کرد همچنان ادامه یافت و خداوند با راهنمایی پیامبران این تکامل فکری را جهت داد و ما امروز شاهد هستیم که انسان به اوج پیشرفت علمی خود رسیده است و عطای خداوند نتیجه و ثمربخش بود. قرآن برای این انسان موضوعات فراوان دارد و آیات فراوانی خطاب به او و هشدار میدهد حال با تفکر و اندیشیدن حقانیت خدا را درک کن، نشانه های او را در طبیعت که آیات خدا است را نگاه کن و خود را از بند تصورات کهن تخیلی و غلط  و منسوخ شده در آیات متشابه رها کن واقعیت های علمی قرآن را ببین.

وَفِي الْأَرْضِ آيَاتٌ لِّلْمُوقِنِينَ- وَفِي أَنفُسِكُمْ أَفَلَا تُبْصِرُونَ- وَفِي السَّمَاء رِزْقُكُمْ وَمَا تُوعَدُونَ


در زمین برای اهل یقین آیاتی است و در خودتان نگاه کنید که چه عجایب پیچیده ای نهفته است در جو زمین و رزقی که با باران می فرستیم و هر چه به شما وعده داده شده آیا نمی بینید؟ بنابراین درعصر شکوفائی علم با کلمات خود معجزه می آفریند اگر متحجرین بگذارند با ابزار علم روز موضوعات علمی را بیان کنیم تا نسل جوان و تحصیلکرده  بدانند در قرآن مسائل نو و حتی فراتر از علم وجود دارد که میتواند ایمان او را به خداوند افزایش دهد.

در زیر به آیات 30 الی 33 سوره انبیاء نگاهی کنیم


أَوَلَمْ يَرَ الَّذِينَ كَفَرُوا أَنَّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ كَانَتَا رَتْقًا فَفَتَقْنَاهُمَا وَجَعَلْنَا مِنَ الْمَاء كُلَّ شَيْءٍ حَيٍّ أَفَلَا يُؤْمِنُونَ-30 آیا نمی بینید که زمین و جو آن یکپارچه بودند و ما آنها از هم باز کردیم و هر موجود را در آب حیات دادیم. این آیه دنباله دارد که معمولا بیان نمی شود تا بتوانند آیه قبل را به مهبانگ بچسبانند. اگر دانشمندان فیزیک ما که انسان های شایسته در رشته خود هستند. هنوز اطلاعی از مهبانگ ندارند و این آیه را به آنجا می چسبانند و توجه هم نمی کنند که آیه فرموده بعد از باز کردن زمین و جو زمین آب را در زمین مایه حیات جانداران قرار دادیم-و دلیل محکمی است بر اینکه جو زمین و زمین یک توده مذاب پلاسماء بودند که کم کم گاز ها و بخار آب با سرد شدن توده مذاب زمین به بیرون از آن نفوذ و به دور زمین جو اولیه را ایجاد کردند و بدین طریق زمین از جو آن یا هوای اطراف جدا شد. آیه بعد در دنباله آیه قبل است. در تصویر زیر کره زمین در حال سرد شدن است زمین و جو آن یک پارچه است که به مرور زمان گازها. بخار اب به بیرون رخنه و جو اولیه شکل می گیرد و سپس از هم جدا میشوند.


وَجَعَلْنَا فِي الْأَرْضِ رَوَاسِيَ أَن تَمِيدَ بِهِمْ وَجَعَلْنَا فِيهَا فِجَاجًا سُبُلًا لَعَلَّهُمْ يَهْتَدُونَ


دقت فرمائید بعد از جدا شدن زمین و جو آن که سماوات و الارض ( اینجا با توجه به آیات بعد جو زمین است ). پوسته جامد را روی زمین و بالای آن قرار دادیم. تا  تعادل زمین را حفظ کند. زمین با سرعت 1566 کیلومتر در ساعت به دور محور خود میچرخد و چه عاملی باعث شده که ما این حرکت را حس نکنیم. زیر پوسته جامد زمین لایه هایی قرار دارند که مذاب و گداخته هستند و این لایه ای درونی گداخته و مذاب درون خود با حرکت زمین حرکت های چرخشی متفاوتی بروز میدهند که حرکت سریع زمین به دور خود را خنثی میکند یعنی ضربه گیراست.

بعلاوه زمین با سرعتی حیرت انگیز و سریع 106000 کیلومتر در ساعت به دور خورشید و همه منظومه شمسی هم با حرکتی 220 کیلومتر بر ثانیه به دور کهکشان راه شیری می چرخند. این سه حرکت هم نیروی گریز از مرکز و هم نیروی گرانش وارده بر زمین هم را به حد تعادل در میاورد. همه این حرکات حساب شده و برنامه ریزی مدون در کار بوده است. حال در ادامه دو آیه قبل برای جوی که آن را فتقناهما فرمود سقف محفوظ قرارداده شد تا حیاتی که باید در زمین ایجاد شود در برابر عوامل تخریب کننده و تهدید کننده آن محافظت شود. در همان زمان برای ایجاد حیات در زمین خورشید و ماه ، شب و روز را خلق فرمود.


وَجَعَلْنَا السَّمَاء سَقْفًا مَّحْفُوظًا وَهُمْ عَنْ آيَاتِهَا مُعْرِضُونَ- وَهُوَ الَّذِي خَلَقَ اللَّيْلَ وَالنَّهَارَ وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ كُلٌّ فِي فَلَكٍ يَسْبَحُونَ. قرارداد سقفی برای جو زمین تا آن را محفوظ دارد و آنان از آیات روی گردانند. به مفهوم این آیات که در دید ما قرار دارد و علم هم آن را ثابت کرده توجهی نمی کنند و خداوند است که شب و روز و خورشید و ماه را خلق فرمود که همه در حرکتی تکراری هستند. این آیات 30 الی 33 سوره انبیاء بطور واضح و روشن مطلب را بیان میکند چرا فیزیکدان ما و افراد متخصص در علم اختر شناسی و فیزیک این چند آیه را نمی توانند تجزیه و تحلیل کند. استاد معروف فیزیک این آیه را به مهبانگ وصل میکند و من افسوس میخورم که تحجر تا کجا رسوخ کرده که استاد فیزیک ما هنوز مهبانگ را هم نشناخته.

همه این آیات دارند به یک موضوع یعنی پیدایش زمین می پردازند.آیه 30 را بیرون می آورند و به سلیقه خود آن را به مهبانگ می چسبانند. مهبانگ لحظه ایجاد جهان مادی است و در دوره پلانگ ماده ای وجود نداشت که از هم جدا شوند. بعلاوه بعد از انبساط کیهان ماده شروع به خلق شدن میکند و در هفت آیه خداوند اشاره به خلق کیهان در شش دوره میکند و بعد از خلق کیهان در شش دوره تا 700000 سال بعد باز هم کیهان از اتم های هلیوم و هیدروژن تشکیل شده بود. سموات والارض به دو معنی در قرآن ذکر شده کیهان و هفت طبقه جو زمین.

فتقنا از هم جدا کردن و تفکیک شدن معنی میدهد و فطرهن از هم باز کردن. رب السموات والارض الذی فطرهن خداوند صاحب کیهان و او کسی است که او را باز کرد منبسط کرد. فاطر السموات والارض جاعل الملائکه... خداوند باز کننده و به زبان علمی امروز خداوند منبسط کننده کیهان که به محض باز کردن آن قوانین در آن جاعل کرد.

در قرآن همه کلمات معنی خاص خود دارد .ای کاش میتوانستیم قرآن را بشناسیم و مفاهیم آن را درک کنیم و پسندیده نیست دیگران در هزار سال قبل آیات علمی قرآن را شرح بدهند و ما چشم بسته و بدون مراجعه به آیات همسو در قرآن و علم روز آن را بر باور خود بنشانیم. اینکه خداوند متعال می فرماید ذکر فراون کنید و قرآن را بخوانید و در آن تعقل و تدبر و تفکر کنید این معنی را میدهد که قرآن را نازل فرموده که ما شخصا بخوانیم و درآن فکر کنیم.


وَالسَّمَاء ذَاتِ الْحُبُكِ- إِنَّكُمْ لَفِي قَوْلٍ مُّخْتَلِفٍ- يُؤْفَكُ عَنْهُ مَنْ أُفِكَ- قُتِلَ الْخَرَّاصُونَ- الَّذِينَ هُمْ فِي غَمْرَةٍ سَاهُونَ -قسم به فضا که ذاتش بر شبکه شبکه ( ریسمان های کوانتومی)قرارداده شده که آنان درباره یک موضوع، سخن گوناگونی می گویند- از حق منحرف میشود آنکه از خیر و سعادت قرآن منحرف شود-مرگ بر بافندگان تصورات ذهنی دروغ که با غفلت و نا خواسته در جهل و ناآگاهی هستند. سید محمد تقوی اهرمی دهم دیماه 1398 ویرایش جدید تیر ماه 1399

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

171520
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
352
3691
10001
147676
352
64895
171520

Your IP: 3.235.101.50
Server Time: 2020-10-01 16:36:50
امارگیر سایت