خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نزول آهن و چهارپایان و اعجاز علمی آن

 

مقدمه نوشتار


موضوع نازل کردن آهن از فضا و هم چنین چهارپایان و آب به مقدار معلوم که در هر سه آیه دلایل علمی خود را دارد که اگر به علوم اختر شناسی و زمین شناسی آشنا باشیم و در هر آیه مربوطه دقت و تفکر کنیم عظمت قرآن را در می یابیم. باران نیز از آسمان نازل می شود و ملائکه هم نازل می شوند و کلمه نزول دارای مفهوم بسیاری دارد ولی در همه  آنها فرستادن معنی اصلی آن ها است. شیوه نزول هر موضوعی و دلایل خاص آن را در سایر آیات می توانیم  پیدا کنیم. اگر چه عنوان این نوشتار را نزول آهن و چهارپایان انتخاب کرده ام ، مجبوریم برای رسیدن به مفهوم علمی آنها به موارد دیگر هم اشاره نماییم. دانستن چگونگی پیدایش زمین و منظومه شمسی و آخرین تئوری های اعلام شده و جهان بینی قرآن در خلقت حیات کلید رمز رسیدن به مفاهیم و واقعیت آیات  با کلمه نزول است . در مقاله پیدایش زمین و تئوری جدید از نظر قرآن که نقدی است کاملا علمی از نظریه پیدایش زمین از دیدگاه قرآن ما را برای رسیدن به مقصود راهنمائی میکند. شیوه نزول و اسباب آن و هدف آیه از بیان آن که به یک مطلب علمی ختم میشود در تقسیم بندی زیر دنبال میکنیم. آغاز انشاء انسان از آغاز خلق ماده که از انبساط کیهان شروع شد می باشد. همه ما از گاز و غبار کیهانی ایجاد شده ایم. اصطلاحی که اخیرا بین دانشمندان و دانشجویان علوم طبیعی باب شده را خداوند از سخنان حضرت ابراهیم برای ما توسیف کرده است.


نزول آهن به عنوان یک فلز خالص و پر مصرف


همه چیز از منظر قرآن در زمین نازل شده است. زمانی که حضرت ابراهیم می فرماید وَ مَا لِي لاَ أَعْبُدُ الَّذِي فَطَرَنِي وَإِلَيْهِ تُرْجَعُونَ- چرا کسی را نپرستم که مرا از فطرنی (از زمان انبساط کیهان شروع به ایجاد کرد) کرد و بازگشت بسوی او است. آغاز خلقت انسان از خلق ماده شروع شد.

قالَ بَل رَّبُّكُمْ رَبُّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ الَّذِي فَطَرَهُنَّ وَأَنَا عَلَى ذَلِكُم مِّنَ الشَّاهِدِينَ-انبیائ 56 خداوند من رب السموات والارض کسی است که آن را باز کرد و من از جمله گواهان هستم. همه چیز در زمین از گاز و غبار کیهانی ایجاد شده  بنابراین خود کره زمین و هر آنچه که در آن است از کیهان نازل شده-اولین کسی که از انبساط کیهان در جهان نام برده قرآن است از زبان حضرت ابراهیم؟

 وَإِن مِّن شَیْءٍ إِلَّا عِندَنَا خَزَائِنُهُ وَمَا نُنَزِّلُهُ إِلَّا بِقَدَرٍ مَّعْلُوم -حجر/21. همه چیز و خود جهان مادی از نور ناب ذاتی خداوند ایجاد شده و مقدار و اندازه آن را خداوند در نزول آن به جهان مادی و زمین برنامه ریزی کرده است. تاکید خداوند بر آهن و یا انعام دلیل علمی خاصی دارد که برای انسان تذکری است بر حقانیت خداوند. حال فلسفه نزول آهن از دید علمی

نزول آهن و دلیل علمی آن


وَ اَنزَلنَا الحَدیدَ فیهِ بَأسٌ شَدیدٌ وَ مَنَافِعُ لِلنّاسِ حدید 25- در این آیه تنها به نزول آهن و کسب قدرت فوق العاده و منافع اقتصادی اشاره شده است. نزول به شیوه خاص خود بوده  نه اینکه مثلا شهاب سنگها و یا خرده سیارات آهن را به زمین آورده اند. آهن یکی از عناصری است که در شهاب سنگ ها وجود داشته از جمله  یخ  فراوان ولی تاکید قرآن بر تنها نزول فلز آهن اعجاز این  آیه در این است که اتم آهن در ستارگان ساخته شده و در خورشید همراه غبار کیهانی منتقل و به زمین داده شده که پروسه خاص خود را دارد.


کیهان در شش دوره  خلق می شود و در مدت حدود سه الی چهار دقیقه اول پس از انبساط کیهان خلق ماده شروع می شود که در مقالات مربوط به تفصیل بیان داشته ام  و وارد جزییات نمی شوم علاقمندان توصیه میشود به آنها مراجعه فرمایند.در پایان این شش دوره هسته اتم های هیدروژن و هلیوم به نسبت 75 به 25 از نظر فیزیکدان برجسته و برنده جایزه نوبل فیزیک استیون واینبرگ ( دیگران نسبت هیدروژن به هلیوم را بیشتر می دانند) در حقیقت سنگ بنای کیهان با این دو عنصر گذاشته شد کیهان خلق شد براساس نظر قرآن ابتدا هر پدیده طبیعی خلق می شود و سپس فسوی می شود یعنی با همان سنگ پایه اولیه شکل داده می شود و نکته دیگری هم در قرآن هست و آن ثم استوی علی العرش است سپس به مدیریت و برنامه ریزی آن می پردازد. 700000 سال بعد از خلق این دو عنصر که به صورت هسته اتم هستند با جذب الکترون به اتم تبدیل می شوند. این دو اتم در حرارت بالا که در اثر گرانش و یا دلیل دیگری که برای علم کاملا شناخته شده نیست واکنش همجوشی هسته ای بین این دو عنصر پایه، شروع می شود و کهکشانها و درون آنها ستارگان به همان شیوه درست می شوند. خلقت کیهان در شش روز از دید علم و قرآن برخی از ستارگان در اثر عواملی متلاشی می شوند و غبار کیهانی متشکل از برخی عناصر را در فضا پرتاب می کنند. بنابراین در اینجا کیهان تشکیل می شود از گازهای هیدروژن و هلیوم که اصطلاحا میگویند گاز و غبار کیهانی که همان عناصری است که در ستارگان در حال متلاشی شدن به دلیل حرارت بالا در فضا پرتاب شدند.

نسبت گاز های هیدروژن و هلیوم حدود 99 درصد و غبار کیهانی حدود یک درصد. حال در این غبار چه عناصری یافت می شوند. کمی به علم شیمی بپردازیم  عناصر سنگین تر از آهن البته خود آهن هم جزء آن است و به عبارتی سردسته این عناصر است و می گویند عناصر آهن و سنگین تر از آن. خورشید در بدوا  تولد از سوختن هیدروژن و تبدیل آن به هلیوم همجوشی هسته ای را انجام داد. 99 در صد گاز و غبار کیهانی را از آن خود کرد و بقیه را که کمتر از حدود یک درصد بود به چهار سیاره سنگی و بقیه گازی هدیه کرد. زمین بر اساس نظریه قرآن تکه ای از خورشید بود که به بیرون پرتاب شد و ادامه همجوشی هسته ای را بیرون از خورشید به پایان رساند. خورشید از غبار کیهانی سهم خود را به زمین هم داد از جمله آهن و فلزات سنگین تر از آن بود که در خورشید و زمین نمی توانستند درست شوند و همان آهنی بود که در غبار کیهانی بودند در زمین هم  استقرار یافت. عناصر 1 الی 25 جدول مندلیف که مهمترین عناصر پایه حیات بودند در زمین درست شدند. چرا برای اینکه تا آهن گرماده بودند و آهن به بعد گرماگیر است. یعنی برای تولید آهن به حرارت بسیار بالاتری نیاز بوده است. زمین نمی توانسته این حرارت را در اختیار عناصری که با همجوشی هسته ای باید آهن را درست کنند قراردهد . بنابراین به نکته جالب آیه قرآن میرسیم. آهنی که در زمین است از فضا به زمین منتقل شده و مستقیما به عنوان اتم آهن در اختیار زمین قرار داده شده یعنی مستقیما و به همان شکل اتم نازل شده است. نکته دیگری که قرآن به آن اشاره فرموده مصرف فوق العاده آهن در صنعت دفاعی باس شدید و سایر صنایع منافع للناس که تنها فلزی است که این ویژگی خاص خود را دارد که در زمان نزول قرآن تصور این واقعیت امکان نداشته است.


نزول آب از فضا در حد مورد نیاز زمین


وَأَنزَلْنَا مِنَ السَّمَاءِ مَاءً بِقَدَرٍ فَأَسْكَنَّاهُ فِي الْأَرْضِ وَإِنَّا عَلَى ذَهَابٍ بِهِ لَقَادِرُونَ- ما آب را به اندازه مورد نیاز از فضا به زمین ساکن کردیم. آب باران در زمین سکونت دارد ولی آیه می فرماید ما از سماء(فضا) آب را  در زمین  سکونت دادیم. پس آب از بیرون از سماء به زمین آمده است. دانشمندان در نظریه جدید اعلام کرده اند که آب فراوان در زمین منشاء فضایی دارد و در زمانی که زمین تازه متولد شده بود و خرده سیارات بیشماری که حامل یخ فراوان بودند با زمین برخورد و آب را به اندازه برنامه ریزی شده در زمین قرار دادند.


نزول وحی به پیامبر اسلام(ص)


نزول وحی به پیامبر اسلام(ص) توسط ملک مخصوصی و با شیوه بسیار عجیب و علمی بطرز بسیار زیبایی بیان شده که در مقاله فیزیک و شیوه نزول وحی در قرآن مشروحا بیان داشته ام


نزول انعام برای انسان


انسان در پروسه پیدایش حیات در زمین اولیه و از نطفه اولیه حیات که نفس واحده است خلق میشود و زوج آن هم از همان تک سلولی اولیه حیات از آن قرار داده می شود. نزول انعام در درون پروسه حیات است نه بطور مستقیم از جایی مثلا از آسمان انعام ساخته شده نازل نمی شود. در پروسه تکامل انسان و انعام هر دو از شکم نیای خود در زمین اولیه و در خلق های مکرر پا به عرصه وجود می گذارند. این خلق بعد از خلق در سه دوره تاریکی زمین اولیه که هر کدام پانصد میلیون سال بطول می انجامد و زمین شناسان آن را دوره های سه گانه باکتری های اولیه حیات می دانند که به فرموده قرآن آسمان دودی و تاریک بود یعنی قبل از پیدایش جو زمین. ابتدا انسان را نام می برد و سپس انعام و اشاره م یفرماید یخلقکم شما انسان و انعام را در شکم نیای (کهن) خود در دوره های سه گانه تاریکی زمین خلق میکنم . فعل آینده در گذشته است . بنابراین نزول پیدایش در پروسه حیات است و کسانی که فکر میکنند هر نزولی مانند باران است که از سماء فرو می ریزد به ادامه آیه توجه نفرموده اند. به آیه 6 سوره زمر توجه فرمایید. مشروح ظلمات ثلاثه و فعل یخلقکم و اینکه در رحم زنان نیست و در زمین اولیه است در مقاله ظلمات ثلاثه در قرآن و خلقت انسان بیان شده است.

خَلَقَكُم مِّن نَّفْسٍۢ وَٰحِدَةٍۢ ثُمَّ جَعَلَ مِنْهَا زَوْجَهَا وَأَنزَلَ لَكُم مِّنَ ٱلْأَنْعَٰمِ ثَمَٰنِيَةَ أَزْوَٰجٍۢ ۚ يَخْلُقُكُمْ فِى بُطُونِ أُمَّهَٰتِكُمْ خَلْقًۭا مِّنۢ بَعْدِ خَلْقٍۢ فِى ظُلُمَٰتٍۢ ثَلَٰثٍۢ ۚ ذَٰلِكُمُ ٱللَّهُ رَبُّكُمْ لَهُ ٱلْمُلْكُ ۖ لَآ إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ ۖ فَأَنَّىٰ تُصْرَفُونَ
شما را از نفس واحده خلق کردم و سپس جفت آن را از آن قرار دادم. برای شما از چهارپایان هشت جفت نازل کردم و شما و چهارپایان در شکم نیای خود بصورت خلقی بعد از خلق و در ظلمات سه گانه خلق می شوید. خدا رب شما است و ملک از آن او است. چرا خداوند انسان و انعام را در این آیه کنار هم قرار داده احتمالا دلیل علمی خود را دارد که باید تفحص شود شاید دلایل تکاملی و روابط هم تیره گی با هم داشته باشند که میتوان با تجسس ژنتیکی آن را مورد بررسی قرار داد که از موضوع این نوشتار خارج است . آیه 11 سوره شوری تمثیل زیبائی دارد که مفهوم نزول انعام و حتی انسان را به وضوح بیان می فرماید.


فـاطـر السـمـوات و الارض جـعـل لكـم مـن انـفـسكم ازواجا و من الانعام ازواجا يذروئكم فيه ليس كمثله شى ء وهوالسميع البـصـيـر–خداوند منبسط کننده کیهان ( که از زمان انبساط آن) برای شما و انعام زوج هایی قرار دارد همه شما را به طریق کشت در (زمین) پرورش داده و تکثیر میکند و این رخ داد مثل و مانندی در کیهان ندارد و او شنوا و بینا است. به مقاله لیس کمثله شئی منظور خداوند نیست مراجعه فرمایید.


نزول لباس برای بنی آدم


یَا بَنِی آدَمَ قَدْ أَنزَلْنَا عَلَیْكُمْ لِبَاسًا-اعراف-26 هر چه انسان می سازد در حقیقت ساخت خدا است. قَالَ أَتَعْبُدُونَ مَا تَنْحِتُونَ -وَاللَّهُ خَلَقَكُمْ وَ مَا تَعْمَلُونَ-گفت (ابراهیم) آيا آنچه را مى‏تراشيد مى‏پرستيد-با اينكه خدا شما و آنچه را كه می سازيد آفريده است -99 صافات. براساس جهان بینی قرآن خلاقیتی که خداوند در نهاد انسان گذاشته است هر چه انسان می سازد کار خداوند است وسایلی هستند برای آزمایش انسان چرا برای اینکه خداوند انسان را جانشین خود در زمین قرار داد و از علم خود مانند خلاقیت که جزء اسماء الله است به او آموخت. مثلا خداوند در قرآن میفرماید کشتی را برای شما آفریدم و چیز های دیگری هم آفریده ام که هنوز نمی دانید و منظور آیات را توجه کنیم. وسایل حمل و نقل امروزی. بنابراین اگر ما جهان بینی قرآن را بشناسیم تناقضی در بیان آیات نیست. درک ما از قرآن ناقص است چرا که ما قرآن را نمی خوانیم و در باره آیات تفکر نمی کنیم و هر جا می خواهیم مفاهیم آیات را بدانیم به نظر گذشتگان مراجعه می کنیم و دچار تناقض می شویم و گذشتگان برداشت زمان خود از آیات را داشتند و ما نیز باید برداشت امروزی و مطابق علم روز را داشته باشیم. در یک کلام هر آنچه ما داریم همه از گاز و غبار کیهانی است که با تدبیر و مدیریت خداوند طی تکامل بسیار زمان بری سر و سامان داده شده است و همه از طرف خداوند نازل شده است. هم زمانی این نوشتار با سالروز وفات حضرت فاطمه زهرا (ع) است یاد آن سرور گرامی و عزیز پیامبر اسلام را گرامی می داریم و تسلیت به دوستداران آن بزرگوار. سید محمد تقوی اهرمی نهم بهمن 1398 ویرایش جدید تیرماه 1399

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

171489
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
321
3691
9970
147676
321
64895
171489

Your IP: 3.235.101.50
Server Time: 2020-10-01 15:57:06
امارگیر سایت