خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ماء دافق رمز بقاء حیات در زمین اولیه و بدن موجودات زنده

مقدمه نوشتار


کلمات در قرآن اعجاز آن است. خداوند متعال فقط یک بار در سوره طارق و کوتاه به کلمه ماء دافق این اعجاز طبیعت اشاره کرده است. انسان در آب بیرون رونده که از بین جسم سخت و نرم بیرون می جهد خلق شده است. البته در 1300 سال قبل که علمی وجود نداشت و تخیلات ذهنی و تصورات بر توجیه پدیده های طبیعت حاکم بود این کلمه را آب مرد توصیف کردند و آن را در پشت مرد و سینه زن قرار دادند و به آیات دیگر هم توجه نکردند که کلید صلب و ترائب در صلصال و حما مسنون نهفته است. صلصال و حما مسنون توصیف علمی محل اتفاق این رخداد است. این رخ داد در سنگ رس و توده سیاه حما مسنون اتفاق افتاده است. یکی سخت و دیگری نرم و صلب و ترائب هم توصیف استعاری و تشبیهی است و صلصال و حما مسنون توصیف علمی آن است. این آب بیرون رونده از بین لایه سنگ رس و رسوب ته نشین شده در آن لایه ایجاد و به بیرون از سیستم سنگ رس خارج شده است. تعجب میکنم از کسانی که اعتقاد دارند که ماء دافق آب مرد است و صلب پشت مرد و ترائب سینه زن به این موضوع فکر نکرده اند ، مگر انسان در کره زمین دو بار خلق شده است.ما هنوز معنی خلق کردن را در قرآن درست درک نکرده ایم. . ولقد خلقتنا الانسان من صلصال من  حما مسنون. در حقیقت ما انسان را در سنگ رس گداخته و به شکل سفال در آمده و از توده سیاه حما مسنون خلق کردیم و دیگری فلینظر الْإِنسَانُ مِمَّ خُلِقَ- خُلِقَ مِن مَّاء دَافِقٍ- يَخْرُجُ مِن بَيْنِ الصُّلْبِ وَالتَّرَائِبِ-پس انسان بنگرد که در چه خلق شده است، از آبی بیرون رونده که از بین جسم سخت و نرم خارج میشود. بیشتر آیات در سرگذشت خلقت انسان از فعل ماضی استفاده شده که به فعل آینده در گذشته ختم میشود. این سبک قرآن به این دلیل است که رخ دادی در گذشته رخ داده و زمان بر بوده و در موعد مقرر و در آینده آن رخ داد پایان می پذیرد. این سبک در نقل قول وقایع در ادبیات ملل مختلف استفاده میشود. مثلا منی یمنی تقدیری که مقدر میشود. حال این ماء دافق چیست؟

 


ماء دافق آب بیرون رونده در محیط واکنش شیمیایی حیات

 

بدن موجودات زنده از پروتئین ها، قندها، چربی ها و نوکلئوتیدها تشکیل شده است. حدود 60 الی 70 درصد وزن انسان از آب و حدود 20 درصد پروتئین و بقیه قندها، چربیها و نوکلئوتیدها و مقدار کمی فلزات مانند کلسیم، آهن ،روی، و سایر تشکیل شده است. ساختار اصلی بدن پروتئین ها،چربی ها، نوکلئوتید ها و قندها هستند. آب جزء ساختار تشکیلاتی انسان و موجودات زنده به شمار نمی آید بلکه بدن موجودات برای ادامه حیات در آب قرار دارند. واکنش های شیمیایی بدن در آب و حمل نقل مواد مورد نیاز و زائد هم در آب نقل مکان می شوند. کروموزم ها اطلاعات ساختاری بدن را در خود دارند و فرمانی این اطلاعات را برای ساختن مواد ضروری فرماندهی میکند. البته این اطلاعات به صورت نرم افزاری در درون بدن قرار گرفته و روح که از امر خدا است بر این نرم افزار نظارت دقیق دارد. اینکه خداوند میفرماید من از رگ گردن شما در بدن شما به شما نزدیک تر هستم این مطلب را تایید میکند. سلول زنده واحد ساختمانی بدن است و تمامی واکنش های حیات درون سلول انجام می شود. کروموزم ها DNAو RNA رادر خود ذخیره دارند . این ها مولکول های پایه حیات هستند و در طول دوران زندگی انسان مرتبا در حال تغییر و تبدیل بر اساس الگوی از پیش تعیین شده هستند.


پروتئین ها از 20 نوع اسید آمینه تشکیل شده اند و در طبیعت حدود 100 نوع اسید آمینه وجود دارند ولی در تمامی موجودات زنده اعم از گیاهی و جانوری تنها این 20 نوع اسید آمینه در ساختار بدن آنها به عنوان واحد ساختمانی به کار گرفته شده اند و آن هم تنها از نوع ایزومر آلفا. وَعِنْدَهُ مَفَاتِحُ الْغَيْبِ لَا يَعْلَمُهَا إِلَّا هُوَ ۚ وَيَعْلَمُ مَا فِي الْبَرِّ وَالْبَحْرِ ۚ وَمَا تَسْقُطُ مِنْ وَرَقَةٍ إِلَّا يَعْلَمُهَا وَلَا حَبَّةٍ فِي ظُلُمَاتِ الْأَرْضِ وَلَا رَطْبٍ وَلَا يَابِسٍ إِلَّا فِي كِتَابٍ مُبِينٍ- کلید غیب جهان مادی ( از جمله غیب  و موارد پنهان بدن انسان) نزد خدا است و تنها او علم آن را دارد به علاوه هر آنچه در دریا و خشکی میگذرد را میداند و برگ درختی نمی افتد مگر مکانیسم افتادن آن را می داند. هیچ دانه ای در دل تاریکی خاک نیست مگر علم رشد و بیرون آمدن آن را می داند و هیچ تر( تر موجودات زنده است که همه در آب بسر می برند مثلا ما انسان در بشکه آبی قرار داده شده ایم تا واکنش های حیات در آب انجام شوند ) وخشک( جمادات) نیستند مگر در هارد دیسک بزرگ آفرینش نزد او ضبط است. جَعَلْنا مِنَ الْماءِ کُلَّ شَیْ‏ءٍ حَیٍّ- ما همه موجودات زنده را در آب حیات دادیم. من دو معنی دارد از و در و هیچ موجود زنده از آب تشکیل نشده بلکه در آب قرار داده شده.
مولکول پایه حیات دو مولکول RNA و ِDNA هستند. هنگام تجدید و ترمیم سلول ها باید این دو مولکول مجدد بازآفرینی شوند و نیاز به واحد های ساده ساختار و سنگ بنای مورد لزوم ساختن آنها دارند. مولکول های ساده در معده از شکستن مولکول های زنجیره ای پروتئین ها،چربی ها،قندها، و نوکلئوتید ها در معده توسط آنزیم ها تهیه و به صورت آماده در رگ ها فرستاده می شوند و هر سلولی با توجه به نیاز آن ها را از جریان خون به داخل خود می کشاند. باید به صورت ساده در اختیار باشند تا بر اساس پلان در نرم افزار درون ژن روی هم سوار شوند و به اصطلاح شیمی با هم واکنش انجام دهند و پیوند مولکولی بین آنها برقرار شود. اسید های آمینه از هر 20 نوع باید در اختیار باشند و قند پنتوز و فسفات در دسترس. به علاوه چهار باز اصلی آدنین، سیتوزین، گوانین و تیمین (A,C,G,T) هم فراهم و قابل دسترسی باشند. حال همه این ها طبق نقشه ساختمانی باید به ترتیب به درون سلول کشانده شوند و در کارخانه ساخت و ترمیم دو مولکول پایه حیات سر هم شوند. کاری فوق العاده پیچیده که علم در چگونگی ساخت آنها مات و مبهوت مانده است. حال نگاهی کوتاه داشته باشیم که این ماء دافق چگونه در حیات موجودات زنده نقش بازی میکند و نقش آن در کجا است پس از آگاهی از ماهیت و نقش آن به زمین اولیه محل خلق نخستین این رخداد عظیم آفرینش حیات بر می گردیم و نحوه تشکیل آن که راز بزرگ علمی است را پی می گیریم.


سلول های پایه و سنگ بنای موجود زنده از جنس یوکاریوت ها یا علقه هستند که به محض کامل شدن ساختار تشکیلاتی و تکامل آن در زمین اولیه از تک سلولی نطفه امشاج، ملائکه در آن قرار گرفت و ژن کامل و همراه آن روح خدا در آن نفخه شد و طی زمانی طولانی به پرسلولی ها و سپس موجودات زنده تبدیل و دوره تکامل خود را سپری کرد و اکنون به عنوان سنگ بنای ساختار تشکیلاتی انسان و موجود زنده به فعالیت حیات بخش خود ادامه میدهد. کار ها ی بیشماری به صورت واکنش های شیمیایی در سلول برای بقاء حیات انجام می شود و آنزیم ها نمادی از ملائکه و انرژی یا جن تحت فرماندهی روح خداوند و با نرم افزار ژن در قالب دو مولکول RNA و DNA بقاء موجود زنده را رقم می زنند ما تنها به کارهایی که با خلقت ژن اولیه در ارتباط هستند را بررسی می کنیم. علم به ساختار پیچیده مولکول های حیات و نقش اجزاء تشکیل دهنده آن و توالی چهار باز اصلی A,C,G,T پی برده اند ولی نکات بسیار پیچیده غیر ساختاری وجود دارد که در حال تحقیق و بررسی هستند. به مقالات ماهیت ملائکه و جن و نقش ان مراجعه فرمایید.

 

آنزیم ها و پیوند مولکولی انرژی مورد نیاز تامین میکند

 

ما با دید آیات قرآن به رخداد ها نگاه می کنیم. رخداد هایی که هنوز هم برای علم ناشناخته است. سَنُرِيهِمْ آيَاتِنَا فِی الْآفَاقِ وَفِی أَنفُسِهِمْ حَتَّی يَتَبَيَّنَ لَهُمْ أَنَّهُ الْحَقُّ-به زودی آیات یا نشانه های خودمان در آفاق ساختار کیهان و وجود خود آنها به آنها نشان خواهیم داد تا به حقانیت خداوند ایمان بیاورند. آب وسیله حمل و نقل و محیط مناسب انجام واکنش های شیمیایی حیات را فراهم کرده است شریان (بزرگراه ها) رفت و برگشت و شریان های کوچک تر منشعب شده از آنها تا کنار تمامی سلول ها وجود دارند. آنزیم ها در درون سلول ها هر کدام ماموریت خاصی بر عهده دارند و هزاران آنزیم در خدمت سلول ها قرار گرفته اند. مهمترین آنزیم تری آدنین فسفات است که ماموریت حیاتی مهم و متعددی بر عهده او محول شده است. از یک مولکول آدنین،یک قند ریبوز و سه مولکول فسفات مطابق شکل زیر تشکیل شده استتصویر شماره 1 مولکول ATP
این مولکول فعال و عجیب به صورت نوع تک فسفات در ساختار DNA هم به کار برده شده است.تصویر شماره 2 مولکول آدنین تری فسفات (سمت راست) که دو تا فسفات خود را از دست میدهد و به آدنین مونوفسفات(سمت چپ تبدیل )میشود. آدنین مونو فسفات در ساختار DNA قرار میگیرد. سه نوع دیگر آن که به جای آدنین سه باز دیگر C,G,T,در همان ساختار نوکلئوتید آدنین تری فسفات قرار گرفته اند که نقش کدبندی و اطلاعات موجود زنده را به صورت توالی های مشخص برای هر موجود زنده در ساختار دی.ان.آ برعهده دارند. ساختار دی.ان.آ را به صورت یک نردبان دو پایه و دراز و قابل پیچ خوردن و تا شدن در نظر تجسم کنید که پله های آن از وسط بریده شده و با فنر به هم وصل شده اند. این پله ها از همان چهار باز آلی نام برده شده تشکیل شده اند که روی پایه فسفات سوار شده اند. ترتیب قرار گرفتن این باز ها در پله و روبروی هم اساس رمز دهی ژن را تشکیل میدهند که ما به چگونگی این وظایف کار نداریم یعنی از حوزه مقاله ما خارج است. به تصاویر 1و2 از مجله

Spektrum der Wissenschaft 1986 مولکول های پایه حیات استخراج شده است.تصویر شماره 3 ساختار یک مولکول DNA به صورت لخت نشان داده شده که درون یک پوشش پروتئینی قرار گرفته است تصویر شماره 4 دو ستون راست قرمز و چپ سفید همان دو پایه پله در مولکول حیات DNA است و طرز قرار گرفتن باز ها و سمت راست پوشش پروتئینی و کدینگ باز را نشان میدهد. یکی از ستون ها سمت چپ از RNA پیام رسان تشکیل شده.

 

قرآن دو پله سمت راست و چپ را دو متلقی المتلقیان نام برده است. دو در هم تلاقی کننده مکرر راست و چپ در بدن انسان نشسته است که وظیفه دارند اعمال و اطلاعات انسان را بگیرند و ضبط کنند. به مقاله
حال ما با این مولکول های اعجاز انگیز خلقت انسان RNA, DNA, و ATP آشنا شدیم و به رویم  سر اصل مطلب. در سلول ها به طور مداوم انرژی از مواد سوختی مانند کربوهیدرات ها، چربی ها آزاد و این انرژی صرف تولید یا سنتز مولکول های پیچیده فوق از مولکول های ساده میگردد. مرحله تولید انرژی را کاتابولیسم و مرحله مصرف این انرژی را آنابولیسم میگویند. مولکول آدنین تری فسفات آنزیمی است که هم در آزاد کردن انرژی نقش دارد و هم در مصرف آن برای چسباندن مولکول های ساده به مولکول .DNA دو مولکول فسفات که میخواهند به هم وصل شوند باید یک مولکول آب را از بین خودشان بیرون کنند. حال سومی هم میخواهد وصل شود یک مولکول آب دیگر. فسفات سه تایی هم باید حتما در اتم کربن 5 که به صورت یک عامل بیرون پنتوزC-CHOH قرار گرفته قند دئوکسی ریبوز وصل شود. عامل دئوکسی پنتوز یک کربوکسیل و فسفات هم یک H از خود جدا میکنند و به صورت یک مولکول آب خارج میشود.

نوکلئوتید ها، پروتئین ها هم که باید به هم وصل شوند و مولکول های زنجیره ای بسازند هر کدام یک ملکول آب باید بیرون بدهند یک مامور فورا آب بیرون رونده را میگیرد و به خود وصل میکند و میبرد در شریان جریان خون رها می سازد تعداد این مامور ها هم زیاد هستند و دقیقا باید ماموریت محوله را سریع انجام دهند. به جای آن یک مولکول دیگر که نیاز کارخانه داخل سلول است را به خود وصل میکند از خون می گیرند و به داخل سلول برمی گردند. این مولکول آب رها شده در خون یا مجدا مورد استفاده قرار می گیرد و یا اگر مازاد بر نیاز باشد از طریق ادرار دفع میشود. آن ماموری که آب را می گیرد یک آنزیم است. اگر آب به موقع به محض بیرون جهیدن جذب آنزیم نشود واکنش وصل شدن ها صورت نمی گیرد و به اصطلاح شیمی واکنش برگشت پذیر می شود. علی رجعه لقادر میشوند این یعنی مرگ سلول، سیستم کار کارخانه تولید تعطیل میشود. حال اهمیت این آب بیرون جهنده در حیات موجودات زنده را دانستیم. در سلول همزمان ترافیک سنگینی برقرار است و آنزیم ها هر کدام وظیفه خاص خود را انجام می دهند. هر اطلاعاتی که بخواهد وارد سیستم ضبط اطلاعات درون هارد دیسک نظام بدن انسان شود باید یک واکنش شیمیایی انجام شود. چند سلول در بدن انسان وجود دارد؟ میلیاردها سلول، کوچک ترین اقدام و تغییری در کسری از یک ثانیه، البته اطلاعاتی که گرفته و ضبط میشود به تمام سلول ها ابلاغ و همه این اطلاعات را فورا ضبط می کنند. این قدرت فرماندهی روح در بدن انسان را نشان میدهد و علم در این ارتباط ورود نمی کند و بسیار موضوعات دیگر هم برای علم ناشناخته است که به نظارت خداوند با امر خود که حیات را بر پا داشته است ارتباط دارد. اینکه خداوند میفرماید ما سماء زمین و زمین را با امر خود برپا نگه داشته ایم یک قانون کلی است. در بدن موجودات زنده هم این قانون حکمفرما است. موارد دیگر از پیچیدگی واکنش های شیمیایی در سلول در مقالات بعدی تقدیم می شود. حال برگردیم به زمین اولیه که برای اولین بار این ماء دافق اتفاق افتاد.


ماء دافق در زمین اولیه


آب بیرون رونده را در ,درون سلول موجودات زنده بررسی کردیم و اهمیت آن را در حیات متوجه شدیم. در بدن موجودات زنده آب بیرون رونده را آنزیم به سرعت از محیط واکنش بیرون می برد تا واکنش برگشت پذیر نشود. دانشمندان با پیشرفت علم ژنتیک به این موضوع رسیدند که سلول اولیه حیات باید یک ژن ساده بوده باشد و کلمه اولین نطفه حیات هم به این موضوع بر می گردد. می دانیم که اساس نطفه بر ژن قرار دارد. اینکه برای تشکیل اولین مولکول حیات و به هم وصل شدن آنها باید محیط واکنش داغ باشد و دوم آب در محیط نباشد و سوم چگونه این آب بیرون رونده بدون حضور آنزیم بیرون رفته است. موضوع از نظر دانشمندان بسیار با اهمیت است لذا پس از تحقیق و بررسی به این نتیجه رسیدند که حیات نمی تواند در دریا و اقیانوس و یا برکه ها صورت گرفته باشد. باید محیط کم آب (ماء مهین) باشد و آب هم سریع بیرون جهنده باشد. آخرین نظریه پیدایش اولین نطفه حیات، نظریه دنیای RNA است. زمین اولیه سالیان دراز در سیطره نطفه ای بوده که از پایه اولیه ژن تشکیل شده بود و آن ژن RNA است. این ژن اولیه در نطفه امشاج بوده است که مفهوم کلمه امشاج ممزوج و مبتلا کننده صفت اولین نطفه حیات است که ویروس بسیار ریز که از بین لایه سنگ رس و از توده نرم حما مسنون بیرون آمد و سپس در آب قرار گرفت. سنگ رس خاک نرم نبوده و سنگ تازه از حالت گداخته بیرون آمده که صلصال کالفخار بیانگر این موضوع است .بخار آب فراوان مولکول های آلی پایه حیات را با خود به درون کریستال سنگ رس و بین لایه های آن برده و به دلیل داغ بودن سنگ رس مواد آلی رسوب کرده و آب از بین لایه داغ سنگ رس بیرون آمده است. واکنش های ایجاد مولکول های ساده مورد نیاز حیات از اسید های آمینه،فسفات ها، قند ها، چهار باز اصلی ژن طبق نظر قرآن در چهار دوره تشکیل غذا همراه سایر ترکیبات آلی اولیه حیات ایجاد شده. این مولکول ها به صورت ساده و در درون سنگ رس ایجاد شدند و آیه بداء خلق انسان من طین بیانگر این است که ابتدای شروع ایجاد ترکیبات آلی ساده  حیات از سنگ رس آغاز شد تا به رسوب سیاه ته نشین شده در سنگ رس خاتمه یافت و پروسه تشکیل مولکول های پایه حیات با از دست دادن ماء دافق از بین سنگ رس سخت و حما مسنون نرم تشکیل شد. بنابراین ماء دافق در زمین اولیه هم نقش بسیار مهمی ایفاء کرده و خداوند این پروسه عظیم خلقت انسان را در تمثیلی بیان فرموده -خلق الانسان من ماء دافق، یخرج بین صلب و ترائب پس انسان بنگرد در چه خلق شده در آبی بیرون رونده از بین جسم سخت(صلصال) و جسم نرم (حما مسنون).
 چه به روزگار این آیه علمی و زیبا در آورده ایم و تخیلات غلط ذهنی قرآن را فرسنگ ها از واقعیت علمی خلقت انسان دور کرده ایم. لقد خلقنا الانسان من صلصال من حما مسنون بیانگر این موضوع است .در حقیقت ما انسان را در سنگ رس سفال شده که استعاره از کریستال سنگ رس است و از رسوب سیاه و نرم ته نشین شده در بین لایه صلصال خلق کردیم. در زمانی که آب داغ به صورت بخار در بین لایه سنگ رس قرار می گیرد فرصت مناسبی برای ماء دافق بوده که واکنش شیمیایی پیدایش مولکول حیات انجام و آب به بیرون از محیط واکنش رود . مولکول پایه ژن اولیه باید در این رخداد تشکیل شده باشد. کلمات صلصال و توده سیاه مفهوم علمی و صلب و ترائب مفهوم عادی این این رخداد است. سید محمد تقوی اهرمی-تیر ماه 1399

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

195028
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
459
1200
9480
176216
23860
64895
195028

Your IP: 3.238.4.24
Server Time: 2020-10-23 08:14:00
امارگیر سایت