خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نطفه امشاج و عملکرد آن در زمین اولیه و مقایسه با اسپرم و کرونا

مقدمه نوشتار


طارق به معنی تاریکی است حفاظت کننده است و صفت تاریکی برای آسمان زمین است که دارد حیات روزگار اولیه خود را را سپری میکند. این یک سماء است و اشاره به جو اولیه یکپارچه زمین است که تاریک و دودی بوده و ضرورت ایجاب می کرده که مانع از رسیدن نور خورشید به تک سلولی های اولیه حیا ت گردد. مهمترین تاریخ حیات بشر است که انسان چیز قابل ذکری نبود. یعنی انسان وجود داشت وجزء سرنوشت خلقت انسان است ولی هنوز نمی شد به آن گفت بشر. به صورت نطفه امشاج بود، نطفه ای که ذات آن بر مبتلا کردن گذارده شده بود. هَلْ أَتَى عَلَى الْإِنسَانِ حِينٌ مِّنَ الدَّهْرِ لَمْ يَكُن شَيْئًا مَّذْكُورًا- إِنَّا خَلَقْنَا الْإِنسَانَ مِن نُّطْفَةٍ أَمْشَاجٍ نَّبْتَلِيهِ فَجَعَلْنَاهُ سَمِيعًا بَصِيرًا-آیا انسان در روزگار زمانی بر او نگذشت که چیزی قابل ذکری نبود. اینکه انسان بود ولی قابل ذکر نبود را همه مفسرین تایید می کنند و از حضرت امام محمد باقر(ع) هم روایتی است که كان شيئا لم يكن مذكورا- انسان، چيزى بود ولى قابل ذكر نبود و بعداً قابليّت پيدا كرد(تفسیر کنزالدقایق) . در حقیقت ما انسان را از نطفه امشاج خلق کردیم و برای اینکه چیز قابل ذکر شود در پروسه تکامل اعضای بدنش را ساختیم و سامان دادیم. اشاره به این نکته است که این پیش نطفه در پروسه تکامل قرارداده شد تا به علقه تبدیل شد و سپس  به پرسلولی و بعد به جانوران دارای اعضاء و سپس انسان تکامل یافته آدم تبدیل شد. خلق فسوی. خلق کردیم و سپس سامان دادیم سوی شکل دادن نیست. اطوارکم و صورناکم مراحل خلقت  انسان در پروسه تکامل است. خلق انسان از مراحل تنوع انواع و به اشکال مختلف آفریدیم . صهرا ونسبا هم اشاره به همین مطلب است. جنین و خلق در رحم در قرآن وجود ندارد. جنین در رحم رشد دارد ولی خلق ندارد. کسانی که مراحل رشد جنین را خلق می نامند هیچ آشنایی به آیات متشابه قرآن ندارند. اسیر تفکرات و تخیلات کهن هستند.

مراحل سرنوشت نطفه ای انسان

مراحل خلقت انسان از سه مرحله اصلی عبور کرده است.

اول پیش نطفه چیزی که قابل ذکر نبود که همان نطفه امشاج است،

دوم از نطفه که باکتری های سه گانه در زمین اولیه و در تاریکی های سه گانه 

سوم از علقه نطفه تکامل یافته که ژن کامل و آنزیم ها در آن قرار گرفتند و سپس روح خداوند در آن نفخه شد.

پس از آن خلق های دیگر در سرنوشت انسان رقم خورند که دوره اطوارکم و صورناکم به این دوره در قرآن نامیده شده که به تکامل انسان منجر شد. همه مواردی که در روایات در باره خلقت انسان است تخیلات و تصورات ذهنی گذشتگان است که از نظر علوم طبیعی منسوخ شده است. همه آیات متشابه که با علوم طبیعی سروکار دارند به همین سرنوشت دچار شده اند و من در مقالات مختلف سعی کرده ام با استناد به آیات قرآن و علوم طبیعی آن را اثبات کنم. حال به پیش نطفه می پردازم و دلیل امشاج و نبتلیه بودن آن از نظر علم زیست شناسی و قرآن مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهم. ما با دو موضوع در علم سروکار داریم اول ساختار بیولوژیکی و شیمیایی یک پدیده حیات و دوم موارد پشت پرده آن که علم به آن نمی پردازد چون با خداوند متعال سروکار دارد و علم ظاهر پدیده را نگاه میکند و نتوانسته به سوالات بی شمار پاسخ دهد ولی نا خودآگاه در بیان بیولوژیکی سلول و ژن ها به آن ناچارا اشاره میکند و بدون اینکه متوجه باشند چه میگویند. مثلا این روزها  درباره ویروس کرونا که هنوز خوب آن را نشناخته اند مطلب  می نویسند. سلول کرونا بدون داشتن گیرنده اختصاصی از خط قرمز سیستم ایمنی بدن و بدون مجوز وارد سیتوپلاسم سلول پیشرفته یوکاریوت بدن می شود و راه برایش هموار است و خیلی راحت غشاء هسته ی را که عظمت خلقت در کارآیی و حفاظت و ایمنی است میشکافد و ژن خود را وارد ژنوم انسان میکند و آنها را وادار به کپی برداری میکند. ژنوم با عظمت انسان هم تسلیم خواسته آن میشود. پشت پرده این قضایا چیست را تعداد معدودی از دانشمندان می دانند البته نه از دیدگاه خداباوری بلکه علمی. برای همین است که دانشمندان موفق نمی شوند واکسن کرونا را درست کنند، چون واکسن ندارد و بدن آنتی بادی آن را درست نمی کند دنبال آن هستند که این ویروس دستکاری شده خود انسان را با ویروس دیگری به طریقی فریب دهند تا سیستم ایمنی بدن بتواند با آن مبارزه کند. با توصیف دو کلمه زیبا در قرآن میتوانیم تا اندازه ای به پشت پرده این رخ داد برسیم.

چرا نطفه اولیه امشاج است و مبتلا کننده

ذَلِكَ عَالِمُ الْغَيْبِ وَالشَّهَادَةِ الْعَزِيزُ الرَّحِيمُ- الَّذِي أَحْسَنَ كُلَّ شَيْءٍ خَلَقَهُ وَبَدَأَ خَلْقَ الإِنسَانِ مِن طِينٍ - ثُمَّ جَعَلَ نَسْلَهُ مِن سُلالَةٍ مِّن مَّاء مَّهِينٍ - ثُمَّ سَوَّاهُ وَنَفَخَ فِيهِ مِن رُّوحِهِ وَجَعَلَ لَكُمُ السَّمْعَ وَالأَبْصَارَ وَالأَفْئِدَةَ قَلِيلا مَّا تَشْكُرُونَ –قبل از این آیات مهم در خلقت انسان خداوند میفرماید، يُدَبِّرُ الأَمْرَ مِنَ السَّمَاء إِلَى الأَرْضِ امر خود را از جو زمین تا زمین قرار داده است و به این معنا است که حیات را در جو زمین و زمین مستقر کردم و و این کار از خداوندی که دانای شاهد و پشت پرده(عالم غیب، دانای پشت پرده است و دانای شواهد مادی است) رخ داد های حیات است. بعد همه چیز را برای پیدایش حیات به نحو احسن خلق کردم و سپس خلقت انسان را در سنگ رس آغاز کردم. در این آیه دو خلق صورت گرفته همه چیز خلق شد تا حیات را خلق کنم، حیات هم با تولد سنگ رس در زمین اولیه شروع به خلق شدن میکند.

وَبَدَأَ خَلْقَ الإِنسَانِ مِن طِينٍ ،سنگ رس که طین است و طین هم خاک رس خالص است همان طینی که خداوند به حضرت عیسی(ع) فرمود از طین شکلی مانند پرنده بساز طین همان خاک کوزه گری یا رس خالص است ولی همین خاک در زمین اولیه که خداوند خلقت انسان را با آن شروع کرد فرق میکند این طین میلیارد ها سال گذشته که فرسایش پیدا کرده و نرم و ترائب شده و قسمت اعظم خاک کشاورزی از این خاک است. ولی در زمین اولیه کریستال سخت و گداخته سنگی بوده است. هم سفت یا صلب و کریستال و داغ است و محیط هم گداخته است که از حالت مذاب بیرون آمده و دارد سرد میشود مانند سفال کوزه گری که تازه از کوره داغ بیرون آمده، زمین را در آن زمان تجسم کنیم زمین که گلوله آتشینی بود که اطراف آن را گاز هیدروژن فرا گرفته و بخار آب و سایر ترکیبات هیدرات های کربن و بخار آب همه در دل زمین هستند و بیرون از جو خبری نیست. ترکیبات آلی اولیه پیدایش حیات با خلق سنگ رس آغاز شد. چه ترکیباتی از این آغاز بیرون آمد که خداوند آن را نسل بعد از آغاز خلقت انسان میداند. به مقاله پیدایش نفت در زمین اولیه و مقاله پیدایش زمین تئوری جدید مراجعه فرمایید. باید ذهن را از آب مرد و رحم زن دور کرد چرا؟ در زمین اولیه نه مردی بود و نه زنی و تنها حرارت بود و پوسته گداخته زمین که دارد سرد میشود و درجه آن به حدود 150 تا 200 درجه رسیده بود .این را علم زمین شناسی میگوید و کلمه شاهکار خلقت انسان صلصال کالفخار هم این را تایید میکند. پس در این مرحله نه زنی وجود داشته و نه مردی بنابراین حتما آب مرد هم نبوده که منظور نطفه امشاج باشد.

(شاهکاری که گذشتگان از خود نشان دادند سه و نیم میلیارد سال را بهم وصل کردند و نطفه امشاج را آب مرد نامیدند). به علاوه آب فراوان هم نبوده زیرا حیات در آب کم ایجاد شد من ماء مهین شما را در آب کم آفریدم. پیدایش انسان در آب دریا و اقیانوس نبوده، موضوعی که تا یک الی دو دهه قبل دانشمندان قبول کردند که حیات نمی توانسته در آب فراوان ایجاد شده باشد و به سنگ رس داغ رسیدند و آن هم درون لایه های سنگ رس. وقتی که علم به کلام خداوند رسید منطق این است که ما هم از سر آب مرد و رحم زن دست برداریم و تخیلات غلط گذشتگان را کلام خداوند ندانیم که گناه کبیره است. بنابراین ثُمَّ جَعَلَ نَسْلَهُ مِن سُلالَةٍ مِّن مَّاء مَّهِينٍ -قرار داد نسل بعد از بداء خلق الانسان من طین را در آب کم. مفهومی که علم باید در برابر کلام خداوند سر تعظیم فرو آورد. این ماء مهین با عظمت را ما پست و خوار و بی ارزش نام گذاشته ایم و بیچاره آب مرد با آن عظمت و شاهکار علمی خداوند را بی ارزش کرده ایم.

مطالبی که من در این مقاله و مقالات دیگر مینویسم تمامی بر پایه آخرین نظریه های علمی است و تخیلی نیست از آنجاییکه نظریه پردازی با آیات قرآن و علم در کشور ما جایی ندارد و من هم متخصص بیوشیمی و وارد به علم آن هستم و از علم بیوشیمی و زیست شناسی پیدایش حیات استفاده میکنم و این مطالب همه تئوری جدید است که عنقریب دانشمندان ناسا و دیگر موسسات تحقیقاتی به نام نظریه جدید از مقاله من در می آورند و آیات قرآن را حذف میکنند و به اسم خودشان نشر میدهند. من در سایت خودم منتشر میکنم و سرم هم در لاک خودم است، چاره ای جز این نیست و خوانندگان محترم مقالات من را به عنوان یک سند نزد خود داشته باشند تا علم آن را ثابت کند.وقتی می گوییم قرآن را در مهجوریت علمی قرار داده ایم تا جایی که دانشمندان زمین شناسی و زیست شناسی ما هنوز باور ندارند که قرآن چه میفرماید. دانشمند زیست شناسی که هنوز معنی خلق کردن و باز آفرینی خلق را نمی دانند و در دانشگاه هم تدریس می کند و تحولات تکامل انسان را خلق در جنین میداند. غیر از این هم امیدی نمی رود نسل آینده این مفاهیم را درک میکند اگر حیات زمین را خداوند در اثر گناهان بیشمار ما بر ندارد.


آیا می دانیم اسپرم چیست ؟


اسپرم نر تک سلولی پروکاریوت بدون غشاء هسته ای و غشاء سلولی پیشرفته است که همان ساختار اولین پیش نطفه خلق شده امشاج است و اسپرم بازآفرینی خلق اول است یعیده بازآفرینی معنی میدهد وَ اللَّهُ أَنْبَتَكُمْ مِنَ الْأَرْضِ نَباتاً - ثُمَّ يُعِيدُكُمْ فِيها وَ يُخْرِجُكُمْ إِخْراجاً-خداوند شما را مانند گیاه در زمین بار آورد و سپس شما را در زمین بازآفرینی میکند و از زمین خارج میسازد. اسپرم بازآفرینی اولین پیش نطفه خلق شده در حیات زمین است. نطفه امشاج که حامل یک رشته کوتاه ار.ان.آ است که مانند کاموا بهم پیچیده و آزاد درون سلول قرار گرفته دور آن هسته ندارد و غشاء پیشرفته هم ندارد  تا بتواند به راحتی رشته ژن خود را با نطفه امشاج دیگر ادغام کند. نطفه  امشاج تنها چند توالی ژنوم و به صورت ناقص ولی 20 نوع اسید آمینه را در زنجیره خود دارد، چهارباز آلی ، و فسفات و گوگرد هم در آن زنجیره تعبیه شده، تمام ترکیباتی که در ژنوم موجودات و جانوران لازم دارند در یک رشته کوتاه RNA تعبیه شده. هنوز غشاء قرار مکین و غشاء هسته ای هم ندارد تا بتوانند با توجه به دو خاصیت ممزوج کردن و با هم در آمیختن را بر اساس صفت مبتلا که در ذات نطفه امشاج قرار داده شده به هم حمله کنند و ژن هایشان را به اشتراک بگذارند و به مرور زمان ولی تحت برنامه ریزی تدوین شده الهی و در زمانی که نمی دانیم چقدر است ولی باید چند میلیون سال باشد، با هم درگیر شوند تا اولین نطفه که تک سلولی غیر هوازی بدون هسته و غشاء سلولی و هسته ای به نام باکتری خلق شود.نقش ویروس در خلقت اولیه انسان

شیوه و ساختار سلولی اسپرم کپی نطفه امشاج و ویروس کوید 19(کرونا) است. دقت کنیم ساختار بیولوژیکی تعریف ساختمان اسپرم است که برایش سر و گردن و دم تعریف کرده اند و درست هم است کار علم همین است که سر و دم را از هم تشخیص دهد ولی این سرو گردن و دم برای چه خلق شده سوال دیگری است.ما با دید دیگری به آن نگاه میکنیم یک تکه ژن جنسیتی که یکی از 23 جفت کروموزم انسان است که خداوند آن را در یک محفظه بسته با صنعت ویژه که همان سر و گردن و دم است. همه این صنعت برای برای حفاظت آن یک تکه کوچک ژن است که اسپرم ماشین حمل آن است به داخل سلول ماده. بالای آن یک پوشش پروتئینی خاصی گذاشته شده که وظیفه آن عبور از خط سیستم ایمنی بدن ماده است یعنی سلول اوول. سیستم ایمنی جلوی آن را نمی گیرد یعنی رادار گریز است. این همان کل نفس علیها حافظ است . هر نفسی که تعداد آنها در حیات موجودات زنده زیاد هستند برای بقاء به این حفاظ ها نیاز دارند. نطفه امشاج در هوای تاریک و دودی و بدون اکسیژن زمین اولیه در حفاظ بوده و در خود نطفه امشاج هم حفاظ قرار داده شده و چرا همان اول خداوند غشائ محکم و استوار سلولی و هسته ای را دور نطفه امشاج نگذاشت دارد علم به آن میرسد. شیوه کار اسپرم نر، ویروس کرونا و نطفه امشاج از یک الگو تبعیت میکنند. هر سه وسیله نقلیه ای هستند برای انتقال یک تکه ژن به جایی دیگر. هر کدام یک پوشش حفاظتی خاصی را دارند که وارد بدن غیر از خود شوند پوشش حفاظتی سلول گیرنده را گول میزند و از خط امنیتی عبور میکنند. اسپرم هم این ترفند را به کار می برد و اوول که پذیرای آن است حراست کل(سیستم ایمنی بدن) را غافلگیر می کنند. این ها همه برنامه ریزی خداوند است. نطفه امشاج و ویروس کرونا دور خود یک پوشش نرم چربی دارند و ما از کجا می گویم که نطفه امشاج هم مانند ویروس کرونا چنین پوششی داشته. از علم، ویروس های بسیار ریز اولین موجودات ژن دار هستند که ایجاد شده اند و خداوند در 1400 سال آن را نطفه نامیده و اعجاز قرآن است، چون نطفه تبادل ژن است که به نطفه منجر می شود. کلمه امشاج برای این ویروس اولیه خلقت هم به این معنی است که ژن ار.ان.آ کوچکی داشته که باید در پروسه تکامل با هم ممزوج شوند (دو تا نطفه امشاج درهم روند و ژن را به اشتراک بگذارند و با هم ممزوج شوند. تا ژن های پیشرفته تری را ایجاد کنند. ویروس کرونا ویروسی از خانواده ریز ویروس ها هستند در حقیقت یک نطفه امشاج است که در پروسه تکامل شکل خود را یافته است قانون صورناکم از نظر ساختاری مانند اسپرم است و تنها لایه چربی دور آن با وضعیت زندگی کنونی تغییر شکل داده شده و دارای زائده های چسبنده است. اسپرم یک تکه ژن کوتاه که چند توالی خاص خود را دارا است در درون کروموزوم با خود حمل میکند و حامل ژن جنسیتی نر است، در حقیقت یک اطلاعات را با خود حمل میکند و به راحتی وارد سلول اوول میشود و پوسته آن آنقدر بی ثبات است که تکه ژن را تحویل اوول میدهد و لاشه خود را در بیرون اوول ول میکند ولی ژن را داخل می فرستد و کروموزوم ماده هم با احترام آن را تحویل می گیرد و با هم نطفه را می سازند.

فرق ویروس کرونا با این تک سلولی که ژن وارد شده در سلول توسط اسپرم و کرونا که هر دو با استقبال سلول دریافت کننده روبرو میشوند در این است که اسپرم نر کروموزم خود را برای ساختار نطفه می فرستد ولی کرونا ژن خود را که برای سلول گیرنده آشنا است وارد ژنوم سلول میکند و حامل این پیام است "من را تکثیر کن"این فرمان به ژنوم داده میشود و از آنجاییکه ژن کرونا برای ژنوم انسان آشنا است آن را پس نمی زند و حدود 7 درصد ژنوم انسان مطابق ژن ویروس کرونا است که در توالی ژنوم انسان در نقاط مختلف تکرار می شود .بنابراین ژن انسان فرمان را میگیرد و تمامی توالی ژنوم کرونا را از زنجیره DNA و RNA آزاد و سلول کرونا تکثیر و سلول گیرنده می میرد. و از این جهت است که بدن انسان پادتن برایش رها نمی کند ، انسان نمی تواند واکسن آن را تولید کند و دانشمندان دنبال روشی هستند که ژنوم کرونا را که میخواهد وارد شود گول بزنند و در حقیقت غیر مستقیم با آن مبارزه کنند. سیستم ایمنی انسان غیر درگیر با یک بیماری تمام توان خود را به کار میبرند و از تجزیه ژنوم جلوگیری میکنند. خداوند متعال بی حکمت دست به خلق نمی زند و همه برنامه ریزی شده است.

پس چرا خداوند ویروس کرونا را به جان بندگان خود انداخت که چنین کشتاری راه بیاندازند و خداوند هم نظاره گر باشد و کاری نکند. قَدْ جَاءكُم بَصَآئِرُ مِن رَّبِّكُمْ فَمَنْ أَبْصَرَ فَلِنَفْسِهِ وَمَنْ عَمِيَ فَعَلَيْهَا وَمَا أَنَاْ عَلَيْكُم بِحَفِيظٍ. ما به شما بصیرت و عقل دادم و راه را به شما نشان دادیم هرکس از سر عقل و بصیرت کار کند به سود خودش است و هر کس کور باشد( با بصیرت و عقل نباشد ) به زیان خود عمل کرده است و من بر شما نگهبان نیستم. انسان (پروفسور ویروس شناس فرانسوی یک تکه کهربا پیدا میکند و شکم یک زنبورعسل در آن سالم مانده و این کهربا متعلق به پنجاه میلیون سال قبل است یعنی زمانی که شهاب سنگی به زمین میخورد و دایناسور ها و بسیاری موجوداتی که سد راه تکامل شدن انسان بودند را بر میدارد. حال این آقای پروفسور برای تحقیقات خود شکم زنبور را مورد بررسی قرار میدهد و یک ویروس کهن منقرض شده را که ژن آن سالم بود مورد بررسی و تحقیق قرار میدهد و این ژن را وارد یک ویروس دیگر میکند و یک ویروس بیماری زای خطرناک درست میکند و خبرش هم پخش میکند. این ویروس توسط عواملی به آزمایشگاهی دیگر در آمریکا برده میشود و ظاهرا یک کارمند آن آزمایشگاه ویروس را به یوان می برد و این فاجعه چنین رقم میخورد. خود کرده را تدبیر نیست.

دستکاری در خلقت خداوند خسر خسرانا مبینا دارد و انسان باید چوبش را بخورد. این قدر فساد و ظلم و گناه و اختلاس و دروغ و غیب برای قدرت که همه از گناهان کبیره است این انسان انجام میدهد که خداوند هم میفرماید. وَمَا أَنَاْ عَلَيْكُم بِحَفِيظٍ. تر و خشک با هم میسوزد و ممکن است خشم خداوند از طریق شهاب سنگ به اصابت کنند. ربنا اغفرلنا ذنوبنا و کفرعنا سیاتنا. به مقاله کرونا خطای انسانی در فلیغیرن خلق الله که در اسفند سال گذشته که هنوز سر و کله کرونا پیدا نشده بود نوشتم و قبل از آن هم مقاله خالق حیات مصنوعی و ترفند فریب افکار عمومی در آبان 1397 مطالعه فرمایید من اخطار را دادم .ولی مقالات من فعلا زیاد طرفدار ندارد. به درد آیندگان میخورد؟


نطفه امشاج در کجا خلق می شود


آیه لقد خلقنا الانسان من صلصال من  حما مسنون بطور واضح این رخ داد را در زمین اولیه که تازه پوسته جامد آن روی زمین قرار گرفته میداند. مطابق علم زیست شناسی اولین نطفه حیات در بین لایه های کریستال سنگ رس ایجاد شد و اخیرا دانشمندان ویروس های ریز خانواده ویروس سارس و کرونا را که حامل ژن RNA بودند در تئوری جدید دنیای RNA اولین موجودات میدانند که واسط بین جاندار و بی جان است ولی خداوند میفرماید شروع خلقت انسان بااین ویروس بوده است. باکتری ها دارای ژنوم پیشرفته تری هستند ولی هنوز تک سلولی غیر هوازی بدون هسته و غشاء هسته ای و سلولی هستند دلیل دیگر باکتری ها بسیار درشت تر از ویروس های ریز هستند چرا که از درون لایه سنگ رس که فضای بین دو لایه بسیار کوچک است تنها میتواند ویروس ریز که از خانواده کرونا باشد، بیرون آید. ما انسان را در سنگ رس و از توده نرم سیاه حما مسنون آفریدیم.

در آیه 9 سوره فصلت زمین در دو دوره خلق می شود و در آیه بعد پوسته جامد بر روی زمین قرار می گیرد.در پوسته جامد خداوند برکت را قرار میدهد که سنگ رس است که فعلا بسیار سخت است و حما مسنون نرم. این عبارات توصیف علمی خلقت انسان است و توصیف عمومی آن انسان در صلب(جسم سخت) و(حمامسنون)نرم ترائب خلق شد. خلق فقط یک بار اتفاق می افتد. آبی هم که بیرون میاید از وصل شدن دو مولکول ساده اسید آمینه که می خواهند به یکدیگر وصل شوند یک مولکول آب به بیرون میجهد. و این هیچ ربطی به رحم زن و آب مرد ندارد و آب مرد هم ماء دافق نیست. اساس حیات بر ماء دافق قرار دارد. خداوند موارد بسیار کوتاه و تعیین کننده را در حیات اولیه و کنونی بیان می فرماید تا دانشمندان به عظمت خداوند ایمان بیاورند و ما ناآگاهانه پرده تحجر و تعصب بر آیات علمی قرآن انداخته ایم و قرآن را در مهجوریت علمی قرار داده ایم. تمامی واکنش های شیمیایی در درون سلول ها بر پایه ماء دافق است و زمانی که این ماء دافق که ریخته می شود علی رجعه لقادر جمع شود مرگ حیات است .در مقاله بعدی دلیل آن را با استناد به علم شرح میدهم.


پوسته جامد زمین هنوز داغ است و رواسی هم کوه نیست کوه ها سه و نیم میلیارد سال بعد از اتفاق خلق الانسان من صلصال در اثر گسترش قاره ها به وجود آمد و کوه هم ریشه در زمین ندارد ریشه کوه همان پوسته جامد زمین است .مهم ترین ترکیبات ساده اولیه حیات کربوهیدرات های فراوان و متنوع، آمونیاک که با کربوهیدرات ها انواع اسید آمینه ساده را نزدیک به حدود صد نوع (اوری و میلر در ظرف آزمایشگاه خود ایجاد کردند و از هر دو نوع ایزومر اسید آمینه به دست آوردند و آن را مخفی نگه داشتند که سالیان دراز آشکار شد)، قند ها و چربی ها هم همان بر پایه نفت قرار داشته اند و جزء ترکیبات کربن با هیدروژن و آب، فقط فسفات ها و گوگرد البته به صورت گاز از شمول هیدرات های کربن نیستند همه این ترکیبات توسط بخار آب به درون سنگ رس کشیده شدند و کریستال سنگ رس هم آن را درون لایه های خود نگه داشت و واکنش های مرحله ای در چهار دوره این ترکیبات را به صورت اقواتها در آورد. در مرحله سوم مولکول زنجیره ای RNA پا به عرصه وجود گذاشت و سنگ بنای حیات نهاده شد. ولی مولکولی است بی جان و حیات ندارد. در زمین اولیه این مولکول که ساخته شد خداوند با یک کن فیکون حیات را در این مولکول بی جان دمید و ماده بی جان جان دار شد.

حیات مقوله جدا از مولکول شیمیایی است. شما مولکول RNA را در آزمایشگاه بسازید کاری که اوری و میلر خواستند درست کنند و نتوانستند. شاید با دستگاه های پیچیده علی امروز و به کمک کامپیوتر های عظیم بتوانند اولین مولکول پایه ژنوم موجودات را درست کنند البته به صورت سنتز نه تقلبی از بافتهای سلول مرده بیرون آورده  و سر هم کنند. ولی بی جان است. آب درون لایه سنگ رس تبخیر می شود و رسوب نرم سیاه حما مسنون را که همان ترائب را که مانند سینه زن نرم است را در درون سنگ رس رسوب میدهد( کلمه آب جهنده ذهن ها متوجه آب مرد کرد چون سابقه جهندگی آب مرد را می شناختند . وقتی آب جهنده آب مرد شد مسلما صلب و ترائب هم میشود زن یا مرد. این موضوع از آیات قرآن مفهوم نمی شود ،کلمه غلطی که بافت علمی بودن آیات خلقت انسان کاملا به ریخته و آن آیات را از اعتبار علمی انداخته است. البته درود بر گذشتگان که با علم روز آن زمان که تنها تخیلات ذهنی میتوانست باشد چون علمی وجود نداشت و همه تخیلات ذهنی بود را تقدیم ما کردند و ما هم بدون فکر و تعقل در قرن شکوفایی علم بر باور خود گنجاندیم ولی کاری که آنها کردند و آیات متشابه را با علم روز مقایسه کردند و امروزه انحصار و لایسنس آن را هم از گذشتگان گرفتند که آدم فضولی مثل من انحصار را از دست متحجرین بیرون نیاورد. من توکلت علی الله نظر خودم را بیان میکنم. خداوند میفرماید وای بر کسانی که با دست خود مطلبی را می نویسند و آن را به خدا نسبت میدهند. باقی آن با خداوند متعال است. سید محمد تقوی اهرمی مرداد ماه 1399

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

195063
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
494
1200
9515
176216
23895
64895
195063

Your IP: 3.238.4.24
Server Time: 2020-10-23 08:47:22
امارگیر سایت