خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

برزخ عالم نیست نکیر و منکر و عذاب قبرندارد

مقدمه نوشتار


مسئله قبر و برانگیخته شدن از همان قبر، تحولات درون آن و موضوع عذاب قبر و نکیر و منکر همه تخیلات ذهنی گذشتگان است که بر باور ما نشسته و پایه ای در قرآن ندارد. در صدر اسلام گذشتگان این کلام  خداوند که فرموده "میدانم که زمین چیزی را از شما باقی نمیگذارد ولی اطلاعات شما نزد من است" را نمی توانستند درک کنند، اطلاعات شما در حیطه علم آن زمان فهم آن مشکل بود و علمی وجود نداشت و بازار فلاسفه گرم بود درحقیقت همه فیلسوف بودند و سعی می کردند پدیده های مادی و همین طور آیات متشابه را با تخیلات ذهنی حاکم بر آن زمان تفسیر کنند. کیهان را بر هفت طبقه پوست پیازی تصور می کردند که دور زمین ثابت و در طبقات مجزا در گردش است و تمامی آیات سماوات و الارض که شالوده جهان بینی قرآن بر آن قرار داده شده بود را مخدوش کردند. خداوند کیهان را آفرید که حیات را در زمین خلق کند و کان عرشه علی الماء هم بر این حکایت استوار است. در آیه 7 سوره هود میفرماید وقتی کیهان را در شش روز خلق کردم  مدیریت و طرح و برنامه من قبل از خلق کیهان بر آب قرار داشت. امروزه ما می فهیمم منظور خداوند چی است. لذا کیهان را طوری در شش روز آفرید تا ساختار کیهان بر دو عنصر هیدروژن و هلیوم قرار گیرد و این دو عنصر با هم جوشی هسته ای توانستند تمامی کهکشانها را ایجاد کند. اولین مولکول ایجاد شده با دو اتم متفاوت آب بود. این هفت آسمان را طبقات بطلمیوسی فرض کردند و قرن ها افکار دانشمندان سیطره فکری خود را بر آن پایه گذاری کرده بودند و امروزه هم در برخی تفاسیر آثار آن دیده میشود. عیب کار روش تحقیق ما است که بر این منوال قرار گرفته که ابتدا کلیه منابع کهن از 1300 سال به این طرف را ردیف می کنیم و با دقت مطالب را به خاطر می سپاریم و از آن نظرات آنها نتیجه میگیریم که عذاب قبر و یا نکیر و منکر و عالم برزخ این چنین است و واقعیت دارد اینکه به آیات قرآن مطابقت داشته باشد و یا نداشته باشد هدف نیست. در مورد اینکه چه آیاتی این را اثبات میکند بحثی نمی شود و تجزیه و تحلیل آیات را بلد نیستیم ، طبیعی است گذشتگان همه چیز را برای ما شرح داده اند و دلیلی ندارد به قرآن مراجعه کنیم. تنها آیه ای آورده می شود و بدون تحلیل آن و رد میشویم. بررسی آیات قرآن در درجه دوم اهمیت است اشاره ای است کوتاه برای تشحیذ ذهن خوانندگان عزیز. حال با استعانت بر آیات قرآن و کمک از علم فیزیک مقاله را ادامه میدهیم.

مفهوم قبر از نظر آیات قرآن


قبر محلی است که انسان پس از مرگ در آن جایگاه نهاده میشود ثم أماته فأقبره سپس مرگ او را در می یابد و به قبر گذاشته میشود. و مطابق این آیه وأن الله یبعث من فی القبور-فاطر 22 خداوند کسانی که در قبرها هستند را بر می انگیزد. بنابراین ما باید دو معنی برای قبر پیدا کنیم، در آیه اولی قبر مشخص است که جایگاه دفن مرده است ولی در آیه دوم از آنجائیکه اول زمین ما قبل از قیامت از بین میرود و دوم جسد بعد از مدتی کاملا متلاشی و خاک میشود و از آن چیزی باقی نمی ماند معنی دوم می شود پوشانگاه یا پنهان گاه جایی که خداوند مرده از آنجایی که مرد دوباره زنده میکند وضعیت جسمی مرده هنگام مرگ. به مقاله يَوْمَ تُبَدَّلُ الأَرْضُ غَيْرَ الأَرْضِ و واقعیت قرآنی بیرون آمدن از قبرمراجعه فرمایید. این مفهوم والایی دارد. انسان دقیقا به همان شکلی که هنگام مرگ در قبر گذاشته شد زنده میشود. با همین بدن مادی از آنجائیکه محو شد آن را بیرون می آوریم. چگونه این عمل انجام می شود از نظر علمی و علم کوانتوم و قرآن روشی خاصی دارد. آیه زیر این روش را بیان می فرماید.


ق وَالْقُرْآنِ الْمَجِيدِ-- بَلْ عَجِبُوا أَن جَاءهُمْ مُنذِرٌ مِّنْهُمْ فَقَالَ الْكَافِرُونَ هَذَا شَيْءٌ عَجِيبٌ- أَئِذَا مِتْنَا وَكُنَّا تُرَابًا ذَلِكَ رَجْعٌ بَعِيدٌ- قَدْ عَلِمْنَا مَا تَنقُصُ الْأَرْضُ مِنْهُمْ وَعِندَنَا كِتَابٌ حَفِيظٌ- ق قسم به قرآن مجید کافران گویند اینکه (حضرت رسول اکرم ص می گوید) ما مردیم و بدن ما خاک شد و از بین رفت دوباره زنده میشویم بسیار بعید است (امکان ندارد) خداوند میفرماید بله ما هم میدانیم که زمین چیزی از شما باقی نمی گذارد اما اطلاعات شما در حافظه کتاب مبین ضبط است. بنابراین خداوند از اطلاعاتی که از مرده در هارد دیسک آفرینش دارد مرده را زنده میکند. روش زنده شدن مرده ها بر اساس اطلاعات آنها در مقاله- قیامت از دیدگاه علم کوانتوم و قرآن مفصل شرح داده ام. اساس و پایه اطلاعات ساختار بدن مادی بر فوتون ها استوار است. مطالعه آن را به خوانندگان محترم توصیه میکنم خداوند هنگام مرگ نفس انسان را یتوفی میکند. نفس هویت ذاتی انسان که بر اطلاعات او بنا شده را بر میدارد و به کتاب مبین منتقل میکند. عاملی که این اطلاعات را میفرستد روح است ولی نفس روح نیست و روح هم مجرد از ماده و جسم بدن است و در ماده استقراردارد. روح امر خداوند در بدن انسان است و وظیفه او فرماندهی و سامان دادن عملیات و واکنش های شیمیایی در بدن انسان و هر موجود زنده است. روح و جایگاه آن در بدن انسان و موجودات زنده گیاهی و جانوری اینکه بگوییم روح از بدن جدا می شود میتواند همان اطلاعات آخری انسان باشد امر خداوند در بدن انسان که مرد پایان می پذیرد. اساس حیات در زمین بر امر خداوند استوار و استمرار دارد،در بدن موجودات زنده این امر خداوند روح نام دارد روح تمامی اطلاعات بدن را در خواب ساماندهی و و اطلاعات مفید آن را به کتاب مبین منتقل میکند. به عبارتی خداوند توسط روح یا امر خود در بدن ما حضور دارد و اینکه می فرماید من از رگ گردن به شما نزدیک تر هستم موید این ادعا است. به مقاله-الله يَتَوَفَّى الْأَنْفُسَ حِينَ مَوْتِهَا مراجعه فرمایید. این مطلب که اطلاعات بدن پس از مرگ باقی می ماند واز آن اطلاعات مرده زنده میشود را چند سال بعد از درج مقاله قیامت از دیدگاه علم کوانتوم و قرآن، توسط پروفسور پنروز استاد هاوکینگ بیان شد-راجر پنروز دانشمند فیزیک نظر قرآن را تائید کرد.


از مطالب بالا نتیجه میگیریم که انسان بعد از مرگ عالم خاصی ندارد و فقط اطلاعات او در کتاب مبین نزد خداوند ضبط است و روز قیامت با اشرقت الارض بنور ربها که منبع غنی فوتون ها است زنده میشود. این اطلاعات حائل بین مرگ و قیامت است یعنی برزخ همان حائلی است که در قرآن نام برده شده. برزخ عالم نیست و هیچ تحولاتی در آن رخ نمی دهد. زمان و مکان ندارد فایل انسان ها در هارد دیسک عظیم آفرینش است که در قیامت می فرماید کتاب را می آورند و و فایل را باز می کنند و همه انسان ها به قدرت خداوند متعال و با نور خداوند زنده می شوند بر این اساس است به چند آیه زیر توجه فرمایید.


عَلِّي أَعْمَلُ صَالِحًا فِيمَا تَرَكْتُ كَلَّا إِنَّهَا كَلِمَةٌ هُوَ قَائِلُهَا وَمِن وَرَائِهِم بَرْزَخٌ إِلَى يَوْمِ يُبْعَثُونَ- شايد من در آنچه و انهاده‏ ام كار نيكى انجام دهم نه چنين است اين سخنى است كه او گوينده آن است و پیشاپيش آنان برزخى است تا روزى كه برانگيخته خواهند شد. بین مرگ و قیامت حائلی است که همان اطلاعات درج شده در کتاب مبین است و لاغیر.


يَوْمَ يُنفَخُ فِي الصُّورِ وَنَحْشُرُ الْمُجْرِمِينَ يَوْمَئِذٍ زُرْقًا- يَتَخَافَتُونَ بَيْنَهُمْ إِن لَّبِثْتُمْ إِلَّا عَشْرًا- نَحْنُ أَعْلَمُ بِمَا يَقُولُونَ إِذْ يَقُولُ أَمْثَلُهُمْ طَرِيقَةً إِن لَّبِثْتُمْ إِلَّا يَوْمًا- روزی که در صور دمیده می شود و در آن روز مجرمان را با چشمان بر افروخته از تعجب محشور می کنیم، آنها بین خود نجوا می کنند و می گویند به نظر جز ده روز بیشتراز مرگ ما نگذشته- ما دانا تریم به آنچه میگویند اشتباه میکنند آنها جز یک روز نمانده اند و در آیه زیر یک روز را به ساعتی از روز بیان میفرماید که مفهوم علمی و مقصودی دارد.


وَيَوْمَ يَحْشُرُهُمْ كَأَن لَّمْ يَلْبَثُواْ إِلاَّ سَاعَةً مِّنَ النَّهَارِ يَتَعَارَفُونَ بَيْنَهُمْ قَدْ خَسِرَ الَّذِينَ كَذَّبُواْ بِلِقَاء اللّهِ وَمَا كَانُواْ مُهْتَدِينَ-روزی که آنها را محشور میکنند، گویی جز ساعتی از روز در (برزخ) درنگ نکرده اند با هم اظهار آشنایی می کنند(خاطرات روز مرگ را به یاد دارند) قطعا کسانی که دیدار با خداوند را( روز قیامت) را دروغ می پنداشتند زیان کردند و به حقیقت راه نیافتند. این موضوع شامل همه انسان ها میشود. چه انسانی که در هزاران سال قبل مرده و یا امروز مرده است در قیامت همه با هم زنده می شوند و اطلاعات آنها در لحظه مردن عامل زنده شدن آنها است و هرکس فکر میکند از مرگ او لحظه ای بیش نگذشته است. از دو آیه فوق چنین استنباط می شود که برزخ زمان ندارد و انسان که مرد لحظه ای بعد در قیامت حضور دارد و داستان نکیر و منکر و عذاب قبر و عالم برزخ هیچ کدام نمی تواند صحت داشته باشد. برزخ فایل اطلاعات نزد خداوند است و محفوظ نگه داشته می شود از آنجائیکه زمان بر برزخ جریان ندارد، کتاب مبین در ماوراء ماده قرار دارد نزد خداوند بنابراین  قوانین ماده بر آن حاکم نیست. کیهان میلیارد ها سال بعد از مردن ما میگذرد و از بین میرود و سپس قیامت رخ می دهد.

زمانی که انسان زنده می شود تا آخرین لحظات زندگی او در کتاب مبین ضبط است و زنده میشود و فکر میکند زمان بسیار کوتاهی در قبر بوده است. این را قرآن میفرماید سوال و جواب و حسابرسی همه بعد از زنده شدن است. خودتان در این دو آیه تفکر کنید. آیه ای که به دلیل باور های تخیلی گذشتگان از دید ما پنهان مانده است. خداوند متعال می دانست که این چنین تصوراتی مطرح می شود و این آیات را برای روشن شدن موضوع مثال زده است.


إِنَّا نَحْنُ نُحْيِي الْمَوْتَى وَ نَكْتُبُ مَا قَدَّمُوا وَآثَارَهُمْ وَكُلَّ شَيْءٍ أحْصَيْنَاهُ فِي إِمَامٍ مُبِين- ما مردگان را زنده می کنیم و هر عمل گذشته و حال او را و همه چیز را در کتاب داده های آفرینش نگه می داریم. به آیات 67 الی 69 سوره زمر. اطلاعات اساس زنده شدن مرده ها است.
و ما قدروا اللّه حق قدره و الارض جميعا قبضته يـوم القـيـامة و السموات مطويات بيمينه سبحانه و تعالى عما يشركون- خدا را آن گونه که حق او است نشناختند، روز قیامت و جو زمین و زمین همه در ید قدرت او قرار دارد او از شریکی که برایش قرار میدهند منزه است. اینکه مترجمین محترم در اول آیه مخاطبین را کسانی میدانند که غیر از خدا طلبیدند یعنی کافرهستند توجه نفرموده اند که خداوند میفرماید منزه است از شریک قرار دادن برای او یعنی کسانی که خدا را میپرستند و از سر ناآگاهی شریکی برای خدا تراشیده اند.
و نفخ فى الصور فصعق من فى السماوت و من فى الارض الا من شاء اللّه ثم نفخ فيه اخرى فاذا هـم قـيـام يـنـظرون-در صور دمیده میشود و هر موجود زنده که در جو زمین و زمین قیامت هستند ابتدا میمیرند و با صور دوم همه زنده شده و بر می خیزند.( چرا این چنین میشود توجیه جالب علمی دارد نیاز به مقاله جداگانه ای است)
و اشرقت الارض بنور ربها و وضع الكتاب و جى ء بالنبين و الشـهـداء و قـضـى بـيـنـهـم بـالحـق و هـم لا يـظـلمـون-زمین به نور خداوند روشن میشود کتاب مبین هارد دیسک بزرگ آفرینش را وضع می کنند ، می آورند وسط به آن عمل میکنند پیامبران و شاهدین را احضار و بین همه به حق قضاوت میکنند. بنابراین قبر در دنیا محل دفن مرده و قبر در قیامت پوشانگاه نفس یا هویت انسان در کتاب مبین است.


مفهوم اجداث در قرآن


کلمه اجداث برای اولین بار در قرآن مورد استفاده قرار گرفته و معنی آن هم همه یک کلام و همان کلامی که در 1300 سال قبل گفته شده را تکرار میکنند و دقیقا از روی هم کپی می کنند و سعی نشده مفهوم آن را از قرآن پیدا کنند کاری که در بیان بسیاری از کلمات همین روش انتخاب شده است. برخی کلمات معنی های متفاوتی دارند ولی یکی از معانی باب شده است مانند کلمه صلب که اصل معنی آن سخت است مانند صلصال کالفخار و چون قدما آن را پشت مرد معنی کرده اند در تمامی لغت نامه ها پشت مرد را می آورند و بر معنی واقعی آن را مانور نمی دهند و حقیقت علمی آیه فدای نظر گذشتگان میشود. اجداث هم همه  قبر معنی کرده اند. ما از قرآن کمک می گیریم و مفهوم واقعی آن را بیرون می آوریم.

وَ نُفِخَ فِی الصُّورِ فَإِذا هُمْ مِنَ الْأَجْداثِ إِلی‏ رَبِّهِمْ ینْسِلُونَ- قالُوا يا وَيْلَنا مَنْ بَعَثَنا مِنْ مَرْقَدِنا هذا ما وَعَدَ الرَّحْمنُ وَ صَدَقَ الْمُرْسَلُونَ- إِنْ كانَتْ إِلَّا صَيْحَةً واحِدَةً فَإِذا هُمْ جَمِيعٌ لَدَيْنا مُحْضَرُونَ- 59 یاسین آنگاه که در صور دمیده شود و پس ناگاه از اجداث (ذرات ساختاری خود و بر اساس اطلاعات در کتاب مبین ) شتابان به سوی خداوند میروند و میگویند ای وای بر ما چه کسی ما را از مرقد ما زنده کرد. آری جز یک بانگ نبود که همه حاضر شدند. اجداث نمی تواند قبر باشد و قبری وجود ندارد و همه به صورت اطلاعات در کتاب مبین قرار دارند و حال این اطلاعات را چگونه به ماده ساختاری بدن تبدیل می کنند و روی هم میچینند تا انسان درست شود. کوچکترین ساختار مادی پایدار بدن انسان که آجر ساختمانی بدن است فوتون ها هستند. هر فوتون دقیقا دارای مختصات خاص خود است که در کجای بدن انسان قرار داشته است مثلا شماره دارد. میلیارد ها فوتون باید سریع در جای واقعی خود قرار گیرند. این جا را کتاب مبین در اختیار میگذارد. امروزه با کامپیوتر مولکول های ژنوم باکتری را در توالی مورد نظر و توسط داده های ضبط شده انجام میدهند و خداوند هم روش خاص خود را دارد. نمونه آن قدرت حیرت انگیز انتقال تغییر اطلاعات ژنوم سلول بدن انسان به تمامی میلیارد ها سلول و در ژنوم آنها در کسر کوتاهی از زمان و در یک آن صورت می گیرد که علم از چگونگی روند آن در حیرت است. ینسلون معنی به شتاب به زنده شدن میروند. محلی که باید همه فوتون ها جمع شوند و آن محل را  قرآن بسوی خدا نامیده است. منبع عظیم فوتون ها از اشرقت الارض به نور ربها تامین میشود. اشرقت الارض بنور ربها مفهوم علمی زیبایی دارد و زمین ما همیشه به نور خورشید روشن میشود ولی این نور نور خدا است و مطابق کتاب مبین باید عمل کند. اجداث در حقیقت فایلی( قبری) در کتاب مبین ،داده های ضبط شده در کتاب مبین. همین عمل براساس تله پورتیشن کوانتومی قابل اجرا است -قیامت از دیدگاه علم کوانتوم و قرآن- آیه بعد ملاحظه فرمایید.

خُشَّعاً أَبْصارُهُمْ يَخْرُجُونَ مِنَ الْأَجْداثِ كَأَنَّهُمْ جَرادٌ مُنْتَشِر-آنان در حالی که چشمانشان از ترس و وحشت فرو افتاده همچون ملخ های پراکنده از اجداث (در کتاب مبین) خارج میشوند. ملخ ها وقتی گروهی می آیند بسیار زیاد و در حال بسرعت رفتن هستند و تمثیلی است از کثرت ذرات اجداث و پراکندگی و محل بیرون آمدن هم از جایگاه خود در کتاب مبین است 7 سوره قمر


يَوْمَ يَخْرُجُونَ مِنَ الْأَجْداثِ سِراعاً كَأَنَّهُمْ إِلى نُصُبٍ يُوفِضُون-روزی که از اجداث و در کتاب مبین جدا می شوند و بسوی محل قرارگرفتن و یا نصب شدن فوتونها با سرعت میروند 43 معارج. کلمه نصب یوفضون برای نصب شدن می شتابند. مفهوم کلمه اجداث مشخص میشود. اجداث ذرات ریزی هستند که با محل ضبط داده در کتاب مبین ارتباط مستقیم دارد. جایگاهی در کتاب مبین. مِنَ الْأَجْداثِ سِراعاً كَأَنَّهُمْ إِلى نُصُبٍ يُوفِضُون- از اجداث بسرعت به محل نصب ساختار مادی انسان می شتابند. روش تله پورتیشن کوانتومی در مقاله قیامت از دیدگاه علم کوانتوم و قرآن مفهوم این آیات را روشن تر مینماید. سید محمد تقوی اهرمی مرداد 1399

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

265864
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
249
1808
11683
236793
4343
53501
265864

Your IP: 18.234.255.5
Server Time: 2020-12-03 08:08:27
امارگیر سایت