خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

وَ-قُودُ-هَا -النَّاسُ وَ -الْحِجارة- و -مفهوم علمی و اعجاز آن

 

مقدمه نوشتار


یا ایها الذین آمنوا در قرآن خطاب به انسان مومنی است که صراط  مستقیم  خواست خداوند متعال را طی می کنند. این آیه خطاب به مومنین است و این مفهوم را میرساند که برای رسیدن به قیامت همه باید از این آتشی که هیزمش انسان و سنگ است عبور کنند. از این جهت است که در روایات این تصور پیش آمده که ما پل صراط داریم وهمه باید مواظب باشند و خودشان را از افتادن از پل به این آتش حفظ کنند.و چند کلمه درآیه 6 سوره تحریم آمده که تفکر در آنها و با استناد به دو سری آیات سوره حدید-17 الی 19 و 8 الی 31 سوره مدثرکه اشاره به وَيَحْمِلُ عَرْشَ رَبِّكَ فَوْقَهُمْ يَوْمَئِذٍ ثَمَانِيَة میکند و دیگری سَأُصْلِيهِ سَقَرَ وَمَا أَدْرَاكَ مَا سَقَرُ- لَا تُبْقِي وَلَا تَذَرُ-لَوَّاحَةٌ لِلْبَشَرِ-عليها تسعه عشر. اولی آتشی است که درآن هشت مولفه حاکم است و در سقر آتش ناری است که 19 ملائکه استقرار دارند. در مقاله جهنم آتش چوب و ذغال نیست هیزم آن کوارک و بوزون است درباره آتش جهنم در ابتدای انبساط کیهان که خداوند به فطرکم اول مره اشاره کرده پرداخته ام. آیات فراوانی به رخداد واقعه ای قبل از قیامت اشاره کرده اند که کیهان و ماده کنونی در انقباض کیهان به مرحله پیدایش نخستین (مه بانک) برمیگردد. در این نوشتار به 5 آیه که اشاره به آتش اول مه بانک است اشاره شده است که مورد بحث قرار میدهیم. لطفا برای وضوح موارد ذیل که شرح داده می شود و مفهوم فطرنی و فطرکم اول مره، مقاله نام برده شده فوق را مطالعه فرمایند. مطالب زیر برای اثبات این موضوع است که همه انسان ها چه مومن و چه کافر باید از آتش سقر یا آتش محدوده انبساط کیهان عبور کنند. این موضوع را من از آیات قیامت در قرآن با دید علوم طبیعی استنباط کرده ام و نظر خودم را بیان میکنم اینکه تاویل درستی از آیات است مورد ادعا نیست و در تاویل این آیات خداوند متعال اعلم است. ابتدا آیات برگشت به اول مره را بیان میکنم و سپس نتیجه این نوشتار مورد بحث قرار میدهم.

 

عرش خدا برهشت مولفه قبل از انبساط کیهان فطرکم اول مره


وَالْمَلَكُ عَلَى أَرْجَائِهَا وَيَحْمِلُ عَرْشَ رَبِّكَ فَوْقَهُمْ يَوْمَئِذٍ ثَمَانِيَة ملائکه درهم ادغام و می شوند ملک و خود را از جهان ماده بیرون میکشند وبه کناری گذاشته می شوند و دیگر در جهان مادی قوانین طبیعت نیستند و همه در درون محدوده انبساط کیهان درهم ادغام شده و محتویات این محدوده یا خزنتها هستند. این ملائکه همان هستند که در آیه اول سوره فاطر به محض انبساط کیهان در آن به عنوان قوانین دوگانه و سه گانه و چهارگاه توسط خداوند جاعل میشوند و نظام هستی جهان مادی شکل میگیرد آیات قبل این آیه وَحُمِلَتِ الْأَرْضُ وَالْجِبَالُ فَدُكَّتَا دَكَّةً وَاحِدَةً- فَيَوْمَئِذٍ وَقَعَتِ الْوَاقِعَة-وَانشَقَّتِ السَّمَاء فَهِيَ يَوْمَئِذٍ وَاهِيَة. روزی که رخداد بزرگ جمع شدن زمین و جهان مادی اتفاق میافتد قبل از قیامت ریز ریز شدن کوه ها و زمین به کوچکترین واحد ساختاری خود فدکتا دکه واحده تبدیل میشوند یعنی به ذرات بنیادی آن روز روز رخداد بزرگ است وَانشَقَّتِ السَّمَاء فَهِيَ يَوْمَئِذٍ وَاهِيَة- فضا سست میشود و نیروی گرانش قوام و استوار دهنده فضا برداشته و فضا جمع می شود. هشت مولفه مدیریت عرش خدا بر آنها قرار دارند و در مقاله عرش خدا بر هشت و علم کوانتوم ملاحظه فرمایید. هشت مولفه قبل از انبساط کیهان ذرات بنیادی در هم ادغام شده هستند که در آن مقاله به وضوح شرح داده ام.


سقر مرحله ای در فطرکم اول مره استوار بر 19 مولفه


سَأُصْلِيهِ سَقَرَ وَمَا أَدْرَاكَ مَا سَقَرُ- لَا تُبْقِي وَلَا تَذَرُ-لَوَّاحَةٌ لِلْبَشَرِ-عليها تسعه عشر
ثُمَّ عَبَسَ وَبَسَرَ-ثُمَّ أَدْبَرَوَاسْتَكْبَرَ- فَقَالَ إِنْ هَذَا إِلَّا سِحْرٌ يُؤْثَرُ- إِنْ هَذَا إِلَّا قَوْلُ الْبَشَرِ –سپس نظری افکند و روی ترش کرد وبه (قرآن) پشت کرد و تکبر ورزید و گفت این قرآن جز سحری که آموخته اند نیست و این سخن بشر است ( کلام خدا نیست و رویای رسولانه است در زمان صدر اسلام از این حرفها خبری نبود اخیرا افراد مغرض و ضد اسلام برخی در قالب اسلام تحت عنوان نواندیشی و برخی به عنوان معاند مطرح میکنند و خداوند در قرآن در بسیاری آیات وقایع روز را بیان می فرماید)- سَأُصْلِيهِ سَقَرَ-وَمَا أَدْرَاكَ مَا سَقَر-ُ زودا که او را به سقر درافکنم و تو چه دانی که سقر چیست لَا تُبْقِي وَلَا تَذَرُ. نه باقی میگذارد ونه رها میسازد- لَوَّاحَةٌ لِلْبَشَر–عليها تسعه عشر -پوسته را دگرگون میکند و برآن نوزده حاکم است. به مقاله عدد نوزده و علم کوانتوم مراجعه فرمایید. خداوند پس از بیان عدد نوزده در آیه بعد از آن دلیل اشاره به این عدد را شرح میدهد.


وما جعلنا اصحاب النارا لا ملائكه وما جعلنا عدتهم الا فتنه للذين كفروا ليستيقن الذين اوتوا الكتاب و يزداد الذين امنوا ايمانا و لا يرتاب الذين اوتوا الكتاب و المومنون و ليقول الذين فى قلوبهم مرض و الكافرون ما ذا اراد اللّه بهذا مثلا كذلك يضل اللّه من يشاء و يهدى من يشاء و ما يعلم جنود ربك الا هو و ما هى الا ذكرى للبشر-ما محتویات آتش ( ذرات بنیادی در محدوده انبساط کیهان) را جز از ملائکه قرار ندادیم و عدد  آن را هم (اعلام کردیم) که آزمایشی برای کافران است که آنرا دستآویز فتنه قرارمیدهند. اعلام این عدد برای به یقین رسیدن اهل کتاب ( مسلما منظور اهل کتاب زمان صدر اسلام نیست بلکه اهل کتاب امروز که سردمداران علم و دانش در قرن شکوفایی علم هستند که با علم کوانتوم آشنا هستند و اعجاز قرآن را میبینند و به حقانیت خداوند ایمان می آورند و این باعث قوت قلب و تحکیم ایمان مومنین میگردد) و افزایش ایمان مومنین است. آنهائی که بیمار دل و کافر هستند و یا در ایمانشان تردید است میگویند خداوند از بیان این عدد چه مقصود داشته است اینگونه خداوند هر کس را بخواهد گمراه و یا هدایت  می کند  تعداد واقعی اصحاب آتش را که ذرات بنیادی هستند را فقط خدا میداند و این موضوع مایه تذکر و پند برا ی نوع بشر است. حال چرا خداوند در انبساط  کیهان یک  جا هشت مولفه را نام برده و در جای دیگر 19 از اعجاز علمی قرآن است. 19 تعداد فورس پارتیکل یا ذرات بنیادی است و هشت مدل تقسیم بندی این ذرات بنیادی است که به مدل راه هشتگانه در علم فیزیک مشهور است که نیاز به مقاله مبسوطی دارد. در مقالات فوق شرح داده ام.

 
فشرده سازی کیهان برای رسیدن به محدوده انبساط فطرکم اول مره


کیهان برای رسیدن به نقطه آغازین خود یعنی مه بانک باید فشرده شود عمل عکس انبساط. به دو آیه زیر توجه فرمایید. فَإِذَا نُقِرَفِي النَّاقُورِ-فَذَلِكَ يَوْمَئِذٍ يَوْمٌ عَسِيرٌ–عَلَى الْكَافِرِينَ غَيْرُ يَسِيرٍ-هنگامی که برجسم فشرده شونده کوبیده می شود که منظور کیهان است- آن روز روز سختی است و برای کافران روز آسانی نیست 18 سوره مدثر وآیه دیگر-
يَسْأَلُونَكَ عَنِ السَّاعَةِ أَيَّانَ مُرْسَاهَا قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ رَبِّي لاَ يُجَلِّيهَا لِوَقْتِهَا إِلاَّ هُوَ ثَقُلَتْ فِي السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ لاَ تَأْتِيكُمْ إِلاَّ بَغْتَةً يَسْأَلُونَكَ كَأَنَّكَ حَفِيٌّ عَنْهَا قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ اللّهِ وَلَـكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لاَ يَعْلَمُونَ- در باره قیامت از تو میپرسند که چه وقت فرا می رسد بگو: علم آن نزد پروردگار من است تنها اوست که چون زمانش فرا رسد آشکارش می سازد فرا رسیدن آن در آسمان و زمین(کیهان) ثقیل شدن را بر آن حاکم میسازد. جز به ناگهان بر شما نیاید (قیامت بعد از برچیده شدن کیهان) چنان از تو میپرسند که گویی تو از آن آگاهی بگو: علم آن نزد خداست ولی بیشتر مردم نمی دانند. قیامت از نظر علم و قرآن- قبل از قیامت کیهان فشرده و چگال میشود و به فطرکم اول مره میرسد.

كُونُوا حِجارَةً أَوْ حَدِيداً -سنگ باشید و یا آهن به ذرات بنیادی تبدیل می شوید


همه عناصر مادی ساختار کیهان که نمود آن در سیاره سنگی زمین به صورت کانی ها و آهن خود را نشان میدهند به دکته  دکتا  واحده ( ریز ریز و به کوچکترین واحد ساختاری خود ) در برگشت کیهان به اول مره یا محدوده انبساط کیهان تبدیل می شوند. نام بردن از سنگ و آهن اعجاز علمی قرآن است تمامی عناصر شیمیایی در زمین به صورت سنگ هستند و آهن جایگاه خاصی در عناصر شیمیایی دارد. دانشمندان اختر شناسی عقیده دارند عناصر بعد از آهن در ستارگان ایجاد شده اند و به صورت غبار کیهانی سیارات سنگی را درست کرده اند. این موضوع بدون توجه به واقعیت آن، بحث روز پیدایش عناصر شیمیایی است. خداوند مهمترین رویداد های علمی کنونی را در قالب تمثیل و داستان و به صورت آیات متشابه بیان فرموده تا با کشف آن دانشمندان به واقعیت وجود خداوند ایمان بیاورند. البته اگر متحجرین وابسته به نظر گذشتگان بگذارند که این کار حتما به قدرت خداوند عملی می شود. آیات 50 و 51 سوره اسرائ را با هم مرور می کنیم

قلْ كُونُوا حِجارَةً أَوْ حَدِيداً - أَوْ خَلْقاً مِمَّا يَكْبُرُ فِي صُدُورِكُمْ فَسَيَقُولُونَ مَنْ يُعِيدُنا قُلِ الَّذِي فَطَرَكُمْ أَوَّلَ مَرَّةٍ فَسَيُنْغِضُونَ إِلَيْكَ رُؤُسَهُمْ وَ يَقُولُونَ مَتى‌ هُوَ قُلْ عَسى‌ أَنْ يَكُونَ قَرِيباً- بگو: (استخوان خرد شده كه آسان است، شما) سنگ باشيد يا آهن و یا هر آنچه که شما آن را سخت تر و بزرگتر می پندارید بر انگیخته خواهید شد گویند چه کسی ما را باز آفرینی میکند، بگو آن کسی که شما را برای نخستین بار از انبساط کیهان ایجاد کرد و گویند این رخداد چه موقع است بگو چه بسا خیلی نزدیک باشد.

چه اتفاقی در اول مره رخ داده که خداوند مردگان را بر همان روش زنده میکند. فطرکم اول مره شروع خلق حیات در زمین است فوتون ها منشاء اصلی ایجاد جهان مادی هستند، زیرا ماده اصلی نور ناب است که علم آنرا انرژی ناب می نامد. قرآن اصطلاح بسیار جالبی دارد نور علی النور انرژی ما  فوق انرژی که به زبان علمی امروزی می شود انرژی ناب. حال نقش فوتون در زنده کردن مرده ها با این آیه و سایر آیات روشن می شود قیامت از نظر علم کوانتوم و قرآن. این آیه این مفهوم را میرساند که تمامی اجزاء سازنده موجودات زنده و بی جان مانند سنگ و آهن به آتش سقر ،همان آتشی که در محدوده پلانک یا انبساط کیهان حاکم است و ده به توان 32 درجه است بر میگردندند،همانجا که برای نخستین بار شرو ع به خلق شدن کردند.. فوتون های کسانی که مغضوب الیه هستند در آن آتش برای ابد می مانند ( به این معنی که در همان آتش محو میشوند) و فوتون های کسانی که انعمت علیهم و ضالین هستند از آتش رد می شوند تا در قیامت زنده شوند و به حساب آنها رسیدگی شود. ضالین سر به راه بودند و گمراه شدند اعمال آنها باید رسیدگی شوند. مومنین به بهشت رستگاری مییرسند. گمراهان در اثر رفتار و کردار و تفکرات خرافی خود از راه صراط المستقیم به در میروند و باید مورد بازخواست قرار گیرند و تنبیه شوند. کلمات عذاب، تنبیه، و موارد مشابه نباید با معانی که در ذهنمان نقش بسته مقایسه کنیم. بنابراین خداوند متعال به مومنین هم تذکر میدهد کاری نکنید که فوتون های شما در آتش سقر بماند. آیه 7 سوره تحریم را مرور کنیم.

وَقُودُهَا النَّاسُ وَ الْحِجارَةُ
يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا قُوا أَنْفُسَكُمْ وَ أَهْلِيكُمْ ناراً وَقُودُهَا النَّاسُ وَ الْحِجارَةُ عَلَيْها مَلائِكَةٌ غِلاظٌ شِدادٌ لا يَعْصُونَ اللَّهَ ما أَمَرَهُمْ وَ يَفْعَلُونَ ما يُؤْمَرُونَ -6 تحریم
اى كسانى كه ايمان آورده‌ايد! خود و خانواده خود را از آتشى كه هيزم آن مردم و سنگ‌ها هستند، حفظ كنيد. آتشى كه بر آن ملائکه غلاظ و شداد حاکم هستند و خدا را در آنچه فرمانشان دهد، نافرمانى نكنند و آنچه را فرمان يابند انجام دهند. ملائکه غلاظ و شداد مولفه های غلیظ یا چگال و شداد پر قدرت است. محیط بسیار فشرده و پر انرژی است غلاظ و شداد. ما باید ذهنیت خودمان را از اینکه ملائکه فرشتگانی هستند که بال دارند و مانند ما انسان ها دستور می گیرند و شکل خاصی دارند و جلاد هستند. این ها تعریف های جهان مادی هستند. معیار ها و تعاریف در ماوراء ماده رنگ می بازند وجود آنها قابل تصور برای ما نیست و سیستم کار آنها هم خاص است. خداوند هم روش خاص خود را دارد. ملائکه بر اساس آیه اول سوره فاطر و در عدد 19 و هشت همه کارگزاران جهان مادی هستند. خداوند اسباب دیگری هم برای مدیریت جهان مادی قرار داده است. عزرائیل، میکایئل و جبرئیل ملائکه نیستند در این آیه ازهم تفکیک شده اند. مَن كَانَ عَدُوًّا لِّلّهِ وَمَلآئِكَتِهِ وَرُسُلِهِ وَجِبْرِيلَ وَمِيكَالَ فَإِنَّ اللّهَ عَدُوٌّ لِّلْكَافِرِينَ. آیات در باره قیامت و بهشت و جهنم آیات متشابه هستند ظاهر دارد و باطن نمونه ان عدد نوزده که ما تصور میکنیم که 19 نگهبان در جهنم هستند که با واقعیت آیه فرق میکند. ما تنها از این آیات این را میفهمیم که ما از فوتون ها ایجاد شده ایم و برای زنده شدن در قیامت هم ابزار کار فوتون است. فوتون ها ساختار و آجر شکل کنونی ما هستند که هر کدام از فوتون ها مختصات خاص و مختصات ویژه خود را دارند مثلا در چه مکانی از بدن قرار گرفته اند باید اطلاعات آن دقیقا در دسترس باشد. حال که انسان از فوتون ها تشکیل شدند و روح خدا هم در آن قرار گرفت این انسان واقعا همان انسان مورد نظر باری تعالی است. مسلما خیر. فوتون های ساختار یک انسان ویژه گی های دیگری هم دارند که شخصیت و خلق و خوی اعمال و رفتار در آن گنجانده شده است و این همان اطلاعاتی است که خداوند میفرماید میدانم که زمین هیچ اثری از شما نمی گذارد اما اطلاعات شما نزد ما است. انسان جسم مادیش با فوتون ها ساخته میشود ولی پس از زنده شدن اعمال او را به او میدهند. این معنی را میتواند داشته باشد که پس از ایجاد ساختار مادی انسان دقیقا مانند ساختار مادی و روحیات مربوطه همان زمانی که فوت کرد زنده میشود و در محشر اعمال او در او قرار میگیرد. در حقیقت می توانیم اینطور تصور کنیم که همه این خصوصیات در همین فوتونی که انسان از آن ساخته شده مجددا در ساختار مادی او قرار میگیرد.


کسانی که مومن هستند باید مواظب باشند که فوتون های آنها در آتش فطرکم اول مره باقی نماند. بسیاری افراد هستند که مومن هستند به خدا ایمان دارند ولی با تصورت ذهنی خیالی که برای خودشان درست کرده اند مغضوب درگاه خداوند قرار میگیرند و از زمره کافران در می آیند و در آتش ماندگار میشوند نمونه آن افراد متعصب و متحجر مانند داعش که نماز میخوانند و به خدا بیش از من و تو ایمان دارند مهر پیشانی و ریش او بیان گر درجه ایمانش است ولی چه جنایاتی که به اسم اسلام نمی کنند. نمونه این مومنین در همه فرقه های اسلامی به فراوان یافت می شوند. خداوند اینها را مغضوب علیهم نام گذاره که فوتون های آنها همراه کافران در آتش می مانند و آنقدر زیاد هستند که خداوند میفرماید آیا هنوز هم هستند و دارای صف طولانی (ینزفون)هستند. گمراهان که همان ضالین هستند همراه مومنین فوتون آنها به جایگاه دیگری فرستاده میشود. 

آیات قیامت بسیار متنوع هستند و برای تفکر و تعقل در آنها کار زیادی میبرد. خداوند آنان هایی که ایمان آورده ند ولی مجرم هستند ظلم کرده اند آدم کشته اند گناه کرده اند ولی فکر می کنند بسیار مومن هستند آنجا حسابشان رسیدگی می شود. مومن بودی و غیبت برادر خود را میکردی ، مومن بودی مثل آب خوردن دروغ میگفتی، دست در جیب مردم میکردی باید حساب پس بدهی. در آتش سقر مومنان رنگ رخساره آنها حکایت از نگرانی دارند که مبادا در آتش سقر ماندگار شوند. ملائکه آنها را دلداری میدهد که.30 فصلت
ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقـموا تتنزل علیهم الملـئکة الاتخافوا و لاتحزنوا و ابشروا بالجنة التی کنتم توعدون همانا كسانى كه گفتند: پروردگار ما خداست، پس بر صراط المستقیم در برابر انحرافات شیطانی استقامت کردند، ملائکه بر آنان نازل مى‌شوند (و مى‌گويند) نترسيد نگران و غمگين مباشيد و بشارت باد بر شما به بهشتى که به شما وعده آن داده شده 

فوتون مومنان و کسانی که باید ثابت شود بهشتی و جهنمی هستند. فوتون های آنها جداسازی میشوند. فطرکم اول مره و جایگاهی که من را فطرنی کردی از قول حضرت ابراهیم در درون محدود پلانک و قبل از انبساط کیهان است میفرماید من در قبل انبساط بودم من را باز کردی. آتش نار فطرکم اول مره خزینه فوتون ها است چه برای مومنین و چه کافرین به دو آیه زیر توجه فرمایید. 71 الی 73 سوره زمر
و سيق الّذين كفروا الى جهنم زمرا حتى اذا جاءوها فتحت ابوابها و قال لهم خزنتها الم ياتكم رسل منكم يتلون عليكم آيات ربكم و ينذرونكم لقـاء يـومـكـم هـذا قـالوا بـلى و لكـن حـقـت كـلمـة العـذاب عـلى الكـافـريـن قـيـل ادخـلوا ابـواب جـهنم خالدين فيها فبئس مثوى المتكبرين-


گروه های کافر را به سوی جهنم سوق میدهند و هنگامی که به سرا های جهنم میرسند( همان عدد هشت و 19 و قبل از انبساط) خاذنین به آنها میگویند آیا رسولانی برای شما نیامد و آیاتی از کتاب نازل برای شما تلاوت نکردند که برگشت همه شما به خدا است و این همان وعده ای است که خدا داد. گویند آری ما خطا کردیم و گوش نکردیم و خاذنین  جهنم گویند به سرا های جهنم داخل شوید و ماندگار.

 
وَ سِيقَ الَّذِينَ اتَّقَوْا رَبَّهُمْ إِلَى الْجَنَّةِ زُمَراً حَتَّى إِذا جاؤُها وَ فُتِحَتْ أَبْوابُها وَ قالَ لَهُمْ خَزَنَتُها سَلامٌ عَلَيْكُمْ طِبْتُمْ فَادْخُلُوها خالِدِينَ – و کسانی که تقوا  پیشه کردند به سمت بهشت سوق داده می شوند و درب های بهشت به روی شما باز است ( سرا های بهشت آماده پذیرایی از شما است) و خاذنین (جهنم) به آنها می گویند سلام بر شما باد که پاک و منزه از گناه بودید پس داخل شوید که ماندگارید.


و كسانى كه از پروردگارشان پروا داشتند گروه گروه به سوى بهشت سوق داده شوند تا چون به نزد آن رسند، در حالى كه سرا های گشوده شده است و خاذنین  به آنان گويند: سلام بر شما پاك و پسنديده بوديد، پس داخل شويد در حالى كه در آن جاودانه خواهيد بود.


در دو آیه فوق تفکر و تعقل کنیم و مفهوم باطن آن را بیرون آوریم. جمله - إِذا جاؤُها وَ فُتِحَتْ أَبْوابُها وَ قالَ لَهُمْ خَزَنَتُها – در هر دو آیه که پشت سر هم آمده تکرار شده هنگامی که به آنجا می رسند و سرا های جهنم گشوده می شود. در هر دو آیه منظور سرا های جهنم است و همه هنگام برگشت جهان مادی به محدوده قبل از انبساط میرسند إِذا جاؤُها و در آنجا به (فوتون ها تبدیل می شوند) محتویات جهنم که همان خاذنین هستند به آنها خطاب میکنند و دو گروه میشوند فوتون کافران در جهنم می مانند و فوتون های مومنین را به سوی بهشت رهنمود میکنند. این آیه ظاهر دارد و باطن ما با تصورات ذهنی گذشتگان فکر کرده ایم جهنم درب دارد و نگهبان و درب ها را باز می کنند و خلایق به صف و پشت سر هم و مرتب آنها را از درب داخل میبرند. قدما با تصورات ذهنی آن زمان آیات متشابه را تفسیر کردند و ما هم با ارادتی که سخن گذشتگان داریم خودمان نیامدیم روی آیات فکر کنیم، تجزیه و تحلیل کنیم و با علوم طبیعی بسنجیم و برای جهنم هفت درب گذاشتیم ( سبع ابواب برای جهنم آمده ولی توجیه زیبای علمی دارد که در یک نوشتار ارائه می دهم انشاءالله) و برای بهشت هم هشت درب. خزنتها معنی مخزن جهنم است که همان کوارک ها گلئون ها، و بوزون ها که در هر سرای جهنم  مراحل جهنم که با افزایش درجه حرارت محتویات آنها که همان خزنتها هستند متفاوت اند. از لحظه مهبانک تا شروع انبساط در ثانیه های نخستین فقط انرژی ناب منبع غنی فوتون که از ذات خداوند متعال منشاء شدند و مرحله به مرحله یا سرا به سرا وضعیت خزنتها یا محتویات عوض میشوند و هنگام برگشت به انبساط این مراحل در هر سر فصلی گشوده می شود و تمامی جهان مادی باید از دقایق شروع انبساط به عقب برگردند تا آنجایی که فوتون ها غالب هستند اینکه خزنتها خطاب میکنند جنبه تشبیه و استعاره و سمبولیک است که ما باید با تفکر و تعقل مفهوم واقعی آن را بیرون آوریم کجای آیه از نگهبان نامبرده شده. حضرت محمد ص می فرماید و در چند آیه تکرار شده که من علم غیب نمی دانم  بالا تر از رسول اکرم -ص-نداریم که برای ما از غیب جهان مادی سخن بگویند در خاتمه اشاره به آیه ای داشته باشم و نوشتار را خاتمه دهیم.40 سوره فصلت

إِنَّ الَّذِينَ يُلْحِدُونَ فِي آيَاتِنَا لَا يَخْفَوْنَ عَلَيْنَا ۗ أَفَمَن يُلْقَىٰ فِي النَّارِ خَيْرٌ أَم مَّن يَأْتِي آمِنًا يَوْمَ الْقِيَامَةِ ۚ اعْمَلُوا مَا شِئْتُمْ ۖ إِنَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِيرٌ- کسانی که در آیات ما راه الحاد (یعنی کج فهمی و انحراف ) را در پیش میگیرند کارهایشان بر ما پوشیده نیست، آیا کسی که در در آتش رها می شود بهتر است یا کسی که در قیامت با آرامش خیال وارد میشود. هرچه میخواهید انجام دهید ولی بدانید که ما بر اعمال شما نظارت داریم. سید محمد تقوی اهرمی دهم شهریور 1399

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

147269
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1143
2949
13243
115269
40996
29024
147269

Your IP: 34.200.236.68
Server Time: 2020-09-18 11:09:39
امارگیر سایت