خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

قاب قوسین او ادنی در القاء وحی و دلیل علمی آن

مقدمه نوشتار
خداوند در سوره نجم آیات 1 الی 10 از قسم به سیاهچاله شروع و شیوه نزول وحی را بیان میفرماید تا به کلمه قاب قوسین او ادنی میرسد و در این مرحله وحی به بدن حضرت القاء میشود. در سال 1396 مقاله ای تحت عنوان فزیک و شیوه نزول وحی در سایت منتشر کردم و برای اولین بار ترجمه و تفسیری کاملا متمایز با تفاسیر مرسوم بیان داشتم و اشاره کردم که شیوه نزول وحی توسط یک نیروی قوی شدید القوی که کانالی کوانتومی از افق اعلی بسوی رسول اکرم ص ایجاد کرده بود به درازی ماوراء جهان مادی تا باندازه دو سر یک کمان که با حضرت فاصله داشت وحی را به بدن ایشان القاء میکند و به دل می نشیند و این چنین وحی ابلاغ گردید. از آیات و با کمک تصورات فیزیک کوانتوم به آن برداشت رسیدم. شاید برای برخی تفسیر من مطلوب نبوده ولی آیات چنین بیان کرده است. سوالی برای من باقی مانده بود که چرا خداوند از این شیوه فیزیکی استفاده کرده و آنهم با مدیریت جبرئیل و می توانست وحی را به یکباره به حضرت القاء نماید. اخیرا دانشمندان روسی رشته جدیدی در علم کوانتوم و تاثیر امواج و القاء کلام بر مولکول DNA در آن گشودند و این تاثیر کلام در فاصله مشخص میتواند در ژنوم تغییراتی ایجاد کند. من پاسخ خودم را پیدا کردم. موارد دیگری هم در باره ارسال اطلاعات اعمال انسان توسط روح که امر خداوند در درون ژنوم موجودات زنده است که در مقالات قیامت از دیدگاه علم کوانتوم و قرآن و راجر پنروز دانشمند فیزیک نظر قرآن را تائید کرد- اشاره شده. موضوعات متعددی را من از قرآن کشف و بیان کرده ام و علم پس از چند سال بعد آن را ثابت کرده است و بیان کننده موضوع من بوده ام و فقط به این دلیل مطرح میکنم که برداشت من از قرآن صحیح بوده است. اعجاز قرآن در چینش کلمات آیات متشابه است. لطفا قبل از ادامه مطالعه این نوشتار به دو مقاله فوق و مقاله روح و جایگاه آن در بدن انسان و موجودات زنده گیاهی و جانوری مراجعه فرمائید.

ادامه مطلب: قاب قوسین او ادنی در القاء وحی و دلیل علمی آن

علقه و استقرار نفخ من روحی و ملائکه در آن

مقدمه نوشتار


خداوند متعال خالق علم است وآیات متشابه هم را برای بیان مطالب علمی در قرآن که در زمان صدراسلام ناشناخته بوده است به زبان تشبیه و تمثیل برای نسل های آینده زمان صدر اسلام بیان فرموده. باید باور کنیم که تفاسیری که ابن عباس از آیات متشابه خلقت انسان بیان فرموده واقعیت و منظورآیات متشابه را بیان نمیکند. تقریبا تمامی تفاسیری که امروزه بیان میشود ریشه در همان زمان دارند. نگاه آن زمان بر تصورات ذهنی و تخیلات حاکم بر تفکرات عامه مردم بنا شده بود. علوم طبیعی نزدیک به هزار سال بعد به مرور پا به عرصه وجود گذاشتند و به کشف واقعیت های خلقت انسان و کیهان و حیات و سایر پرداختند. آیه ای از قرآن را اشاره کنم و به تاریخچه پیدایش حیات از نطر قرآن بپردازم. به آیات 73 و 74 سوره اسراء توجه فرمایید.


وَإِن كَادُواْ لَيَفْتِنُونَكَ عَنِ الَّذِي أَوْحَيْنَا إِلَيْكَ لِتفْتَرِيَ عَلَيْنَا غَيْرَهُ وَإِذًا لاَّتَّخَذُوكَ خَلِيلاً
نزدیک بود تو را از آنچه وحی کرده بودم منحرف سازند تا چیز دیگری را به دروغ به ما نسبت دهی و بعد هم همچنان پیرو تو باشند. منظور از این آیه چیست؟ با تفاسیری که از آیات میکردند که منظور خدا از این و آن آیه این است. کسانی که این کار را میکردند پیرو قرآن بودند و هستند. این آیه تمثیل است و رسول اکرم ص از این کار مبرا است ولی خداوند به ما تذکر میدهد که بسیاری از مسلمانان آیه را طوری تفسیر می کردند و می کنند که با منظور آیه فرق میکند. آیا این امکان وجود ندارد که تفاسیری که در باره خلقت انسان در صدر اسلام می کردند با منظور آیات فرق کند و غلط  باشد. برداشت من از آیات خلقت انسان و علقه به عنوان مرحله اساسی خلقت انسان در حال شدن را مورد بحث قرار میدهیم. ابتدا رخداد خلقت انسان از ابتدا تا علقه را تعریف و سپس با آیات قرآن آن را اثبات و با علم زیست شناسی و پیدایش حیات مقایسه میکنیم.

ادامه مطلب: علقه و استقرار نفخ من روحی و ملائکه در آن

مواقع النجوم در قرآن و جایزه نوبل فیزیک2020

مقدمه نوشتار


بحث سیاهچاله در علم اختر شناسی و فیزیک جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است و فکر دانشمندان فیزیک را به خود جلب کرده است. اینشتن فیزیکدان برجسته در قانون نسبیت عام خود پیش بینی کرده بود که نور چنانچه از نزدیک یک جسم با گرانش بسیار قوی عبور کند مسیرش خمیده میشود. به عبارتی نیروی گرانش این جسم قدرت جذب کنندگی قوی را دارند و حتی بر فوتون که ذره ای بی جرم است هم اثر میگذارد. دانشمندان بر اثر مرور زمان در یافتند که در سطح صاف فضا و زمان در اثر نیروی گرانش یک جسم قوی و فشرده خمیدگی ایجاد میشود و اگر شدت گرانش بسیار قوی باشد خمیدگی به حفره بزرگی تبدیل میشود، در حقیقت یک فرو رفتگی درسطح صاف زمان و مکان ایجاد می شود و این سطح فرو رفتگی را افق رویداد و فرو رفتگی را سیاه چاله نام گذاری کردند، ستارگان بزرگ که عمرشان به پایان میرسد و سوخت واکنش سنتز های هسته ای آنها تمام می شوند همه اجرام ساختار مادی آنها به درون سیاهچاله مکیده می شود. بحث سیاهچاله بسیار گسترده است و ما تنها نکات کلیدی که به این نوشتار مربوط می شود را بیان می کنیم. سوالات بسیاری از زمان مطرح شدن سیاهچاله در علم فیزیک ذهن دانشمندان را به خود مشغول داشته است از جمله اینکه ستاره که در خود می رمد و رانش میکند چرا به درون سیاهچاله میرود و این سیاهچاله از کجا پیدا می شود و چه عاملی آن را ایجاد میکند. دانشمندان تصور میکردند که بعد از پیدایش مه بانک و گذشت زمان غبار کیهانی تشکیل شده از اتم های هیدروژن و هلیوم در اثر گرانش به هم نزدیک و فشرده شدند و کهکشان ها به وجود آمدند. نیروی قوی که شروع به مکش غبار در فاصله هزاران میلیون کیلومتر اطراف یک مرکزیتی آغاز کرد چگونه ظاهر شد و آیا در یک مکان خاص صورت گرفت و یا تصادفی مثلا دو ذره به هم وصل شدند و ذرات دیگر به آنها پیوستند و بزرگ و بزرگتر شدند تا جسم بزرگی با گرانش زیاد به وجود آمد و گرانش عظیمی شکل گرفت و شروع به چرخش نمود و این چنین کهکشان ها خلق شدند. علم اختر شناسی در پیدایش این رخداد در مانده است. وجود سیاهچاله با معادلات ریاضی به اثبات رسید. دانشمندان به این مطلب که ستارگان پس از مرگ به سیاهچاله ای فرو میروند و محو میشوند نظر داده اند ولی وجود سیاهچاله خارج از معادلات ریاضی را نتوانسته بودند به اثبات برسانند. دریک هفته قبل جایزه نوبل فیزیک به سه نفر از فیزیکدانان مشهور در رابطه با تلاش آنها برای به باور نشاندن وجود سیاهچاله تعلق گرفت. پرفسور پنروز با رصد کهکشان راه شیری به داده هایی دست یافت که ثابت میکرد که در مرکز کهکشان راه شیری سیاهچاله عظیمی نهفته است و این مطلب برای فیزیک دانان که تصور میکردند که ستارگان پس از نابودی سیاهچاله را ایجاد و در آن محو میشوند ولی اینکه در حال حاضر مرکزیت کهکشان به سیاهچاله ای چسبیده است کشف جدید و جالبی بشمار می اید. نصف جایزه نوبل فیزیک به ایشان تعلق گرفت. دو فیزیکد ان دیگر به نام های Reinhard Genzel و خانم Andrea Ghez نصف جایزه نوبل فیزیک را به خود اختصاص دادند. هر دو کشف کردند که یک شیی نامرئی و به شدت چگال و سنگین بر مدار ستاره ها در مرکز کهکشان حکمرانی میکنند که میتوان آن را یک سیاهچاله کلان جرم تعریف کرد. پنروز ثابت کرد سیاهچاله ها با قانون نسبیت اینشتین همخوانی دارند و در مرکز سیاهاله ها یک محدوده سینگولاریته وجود دارد که در آن قوانین طبیعت از اعتبار میافتند. مطلبی که پرفسور هاوکینگ آن را پیش بینی کرده بود. حال ما چه نتیجه ای از این مطالب میخواهیم بدست بیاوریم.

ادامه مطلب: مواقع النجوم در قرآن و جایزه نوبل فیزیک2020

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

195059
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
490
1200
9511
176216
23891
64895
195059

Your IP: 3.238.4.24
Server Time: 2020-10-23 08:44:27
امارگیر سایت