ویژگی ها

رزومه سید محمد تقوی اهرمی

 

 

 

درخواست های متعددی درسایت های خودم که مقالاتی درباره آیات متشابه درقرآن و مقایسه آن با علم روز مینویسم دریافت کرده ام. پیام دهندگان خواستار ارائه تحصیلات دانشگاهی و سوایق تجربه ای اینجانب شده اند. اینجانب متولد سال 1322 در آبادان هستم. تا اخذ دیپلم دبیرستان در این شهر اقامت داشتم. پدرم کتاب فروشی داشت و کتب چاپ سنگی از بمبی هندوستان به در خواست مشتری ها وارد میکرد بیشترین درخواست کنند گان طلاب حوزه های علمیه بودند. با آقایان آیت الله العظمی مکارم شیرازی، شهید بهشتی و برخی دیگر از علمائ  در کتابفروشی پدرم سیدعلی تقوی اهرمی در آبادان آشنا شدم. آشنائی با حضرات مشوق اصلی من در مطالعه قرآن و تفکر در آیات متشابه بود. پدرم خود روحانی با عمامه سبز و از خاندان روحانی سرشناس بوشهر و اهرم بود. در تعطیلات تابستان مدارس در حوزه علمیه حاج شیخ عبدالرسول قائمی در آبادان با بحث های حوزوی آشنا می شدم.

در اوائل سال 1342 درقم به اتفاق دوستم آقای قدرت الله دوانی ساکن فعلی کرمان به دیدار حضرت امام خمینی نائل شدیم و دعای خیر آن حضرت بدرقه راه کنونی شد.

درسال 1345 برای ادامه تحصیل به آلمان عزیمت کردم. در بدو ورود مجله مکتب اسلام که توسط آیت الله العظمی مکارم شیرازی در قم منتشر میشد را در خواست و بین دانشجویان مسلمان ایرانی پخش میکردم. پس از مدتی مرحوم شهید بهشتی از مسجد هامبورگ با من تماس گرفت و فرمودند مکتب اسلام برای جو دانشجوئی در آلمان مناسب نیست پیشنهاد دادند جزوه های تهیه شده توسط مسجد هامبورگ را توزیع کنم و این موضوع باعث شد به هامبورگ سفر کنم و با  ایشان بیشتر آشنا  و رهنمودهائی درمورد مسائل اسلامی و نیاز دانشجویان مسلمان در آلمان کسب کنم. تا زمانی که ایشان درهامبورگ تشریف داشتند مکررا با ایشان مراوده داشتم و از نظرات ایشان یهره مند میشدم. عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا  و مسئول انجمن اسلامی شهرزاربروکن آلمان بودم. اعلامیه های امام خمینی مرتبا از پاریس برای اینجانب ارسال و بین دانشجویان توزیع میشد. با مرحوم صادق طباطبائی و دکتر یزدی مراوات صمیمانه ای داشتم و در باره موضوع خلقت انسان و علم روز و نظرات آیت الله طالقانی و دکتر سحابی اشنا شدم. کتب دکتر شریعتی و شهید مطهری، مهندس بازرگان و جزوات مسجد هامبورگ و...که تنها کتب مورد علاقه قشر دانشجودر آن زمان بود را  بین دانشجویان مسلمان و روی میز کتاب در دانشگاه توزیع میکردیم و مرتبا با دانشجویان کمونیست عضو کنفدراسیون دانشجویان ایرانی درگیر میشدیم.

درسال 1354 به اتفاق 5 نفراز دانشجویان از جمله مهندس حسن سالاری مشاور محترم آستان قدس رضوی پس از هشت سال دوری از وطن به قصد دیدن خانواده  از طریق ترکیه به ایران سفر کردم و در مرز بازرگان توسط نیروی انتظامی مستقر در مرز به  جرم پخش اعلامیه حضرت امام  در آلمان دستگیر و به ساواک ماکو منقل شدیم پس از بازجوئی های عرف ساواک پس از مدتی آزاد  و ممنوع الخروج شدیم. پس از مدت شش ماه  با ترفندی از کشورخارج و به آلمان برگشتم.

رشته تحصیلی من شیمی و فوق تخصص خودم را دربیوشیمی از دانشگاه دولتی آلمان گرفتم. پس ازانقلاب اسلامی ایران و بر گشت به کشوردر سال 1359 در خدمت شهید بهشتی در حزب جمهوری اسلامی در سرچشمه بودم و توسط ایشان به شهید اسلامی در وزارت بازرگانی معرفی و درسمت مدیر عامل  و رئیس هیئت مدیره مرکز تهیه  و توزیع کالا و درسال 1362 به عنوان کاردار جمهوری اسلامی درآلمان به مدت شش سال بکار مشغول بودم و تا سال 1389 که بازنشسته شدم  در پست های مدیرتی سطح عالی خارج  از وزارت امور خارجه بکار اشتغال داشتم.

در مدت حدود پنجاه سال با علاقه عجیبی به کشف دلائل آیات متشابه قرآن مشغول بودم و تاریخچه زمین شناسی و پیدایش کیهان و علم تکامل و فیزیک هسته ای که ارتباط با رشته تحصیلی من داشت مطالعه نمودم  و کتب دانشمندان بنام زیست شناسی و اختر شناسی و تکامل به زبان آلمانی را با خود به کشور آوردم و در تمامی مدت  اشتغال به کار در پی کشف واقعیت های علمی آیات  متشابه بودم.

خداوند خود خالق علم است و مطلب غیرعلمی در قرآن وجود ندارد کلام خداوند  بر سنت جاریه خود که  بر امر و قوانین طبیعت استواراست بیان شده. خداوند متعال در قالب داستان و تمثیل و آیات متشابه واقعیت های علمی  پر ارزشی را بیان میکند. ما باید علم هرموضوع را بدانیم  و آیات متشابه را با علم مربوطه  مقایسه کنیم. تصورات ذهنی ما را از واقعیت های قرآنی دور میکند چرا که  تصورات ذهنی ما  از نظر گذشتگان که بر علم حدود هزارسال قبل بیان شده و بر باورنشسته عامل اصلی ایجاد شبهات قرآنی است.

مقالات خودم را بر اساس روش سوم تفسیرقرآن به قرآن مورد نظراستاد علامه طباطبائی که بر پایه  دو اصل آیات قرآن و تدبر و تفکر درآنها بنا گذاشته ام  و در سایت های زیرمنتشرمیکنم به مقاله تفسیرقران به قران روش سوم استاد علامه طباطبائی مراجعه فرمائید.

این نظرعلامه را شما درهیچ سایتی جز در کتاب قرآن دراسلام نوشته ایشان پیدا نخواهید کرد؟ علاقه زیادی به طبیعت و بند پایان و حشرات دارم چرا که همه آیاتی از عظمت خدایند ومشاهده آنها با دید خدا شناسی ایمان انسان را به مبدائ آفرنش مستحکم ترمیکند. سایت حشره شناسی Insectsofiran.com که بیش از 20000 تصویر از انواع گونه های حشرات ایران و توسط خودم و در مدت 15 سال پیش تا کنون تصویربرداری شده به حضورعلاقمندان معرفی میشود. سایت های زیر توسط  اینجانب مدیریت و مقالات هم شخصا مینویسم  و با هیچ ارگان یا موسسه  یا شخصیتی در ارتباط با سایتها مراوده ندارم و هیچ  کمک مالی هم از احدی دریافت نمی کنم. تا آنجا که استطاعت مالی که وضع مطلوبی ندارد اجازه دهد، انشائالله ادامه خواهم داد. سایت های اینجانب به قرارذیلند. ضمنا مقالات خود را در سایت زیر به زبان آلمانی منتشر میکنم.

         

tagavi96.rozblog.com          Koran und Wissenschaft

سایت حما مسنون                            Hammanmasnun.com 
سایت حشرات ایران                                insectsofiran.com 

علم زیست شناسی و قرآن               Ahrami22.mihanblog.com 
پاسخ به شبهات ودکتر سها                   Ahrami 22.Blogfa.com 
زن و شبهات دراسلام                              traeb.rozblog.com

 نگرش نو وعلمی در رفع شبهات خلقت انسان-   Salbtraeb.Blog.com  

خلقت انسان در قرآن با نو اندیشی علمی -   hayatdonia.blogfa.com

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

امارگیر سایت