خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

رزومه سید محمد تقوی اهرمی

 

 

 

درخواست های متعددی در سایت های خودم که مقالاتی درباره آیات متشابه در قرآن و مقایسه آن با علم روز مینویسم دریافت کرده ام. پیام دهندگان خواستار ارائه تحصیلات دانشگاهی و سوابق تجربه ای اینجانب شده اند. اینجانب متولد سال 1322 در آبادان هستم. تا اخذ دیپلم دبیرستان در این شهر اقامت داشتم. پدرم  کتاب فروشی داشت و کتب چاپ سنگی از بمبی هندوستان به  درخواست مشتری ها وارد میکرد بیشترین درخواست کنندگان طلاب حوزه های علمیه بودند. با آقایان آیت الله العظمی مکارم شیرازی، شهید بهشتی و برخی دیگر از علماء  در کتابفروشی پدرم  سید علی تقوی اهرمی در آبادان آشنا شدم. آشنائی با حضرات مشوق اصلی من در مطالعه قرآن و تفکر در آیات متشابه بود. پدرم خود روحانی با عمامه سبز و از خاندان روحانی سرشناس بوشهر و اهرم بود. در تعطیلات تابستان مدارس در حوزه علمیه حاج شیخ عبدالرسول قائمی در آبادان با بحث های حوزوی آشنا می شدم.

در اوایل سال 1342 در قم به اتفاق دوستم آقای قدرت الله دوانی ساکن فعلی کرمان به دیدار حضرت امام خمینی نائل شدیم و دعای خیر آن حضرت بدرقه راه کنونی شد.

در سال 1345 برای ادامه تحصیل به آلمان عزیمت کردم. در بدو ورود مجله مکتب اسلام که توسط آیت الله العظمی مکارم شیرازی در قم منتشر می شد را در خواست و بین دانشجویان مسلمان ایرانی پخش میکردم. پس از مدتی مرحوم شهید بهشتی از مسجد هامبورگ با من تماس گرفت و فرمودند مکتب اسلام برای جو دانشجوئی در آلمان مناسب نیست پیشنهاد دادند جزوه های تهیه شده توسط مسجد هامبورگ را توزیع کنم و این موضوع باعث شد به هامبورگ سفر کنم  و با  ایشان بیشتر آشنا  و رهنمودهائی درمورد مسائل اسلامی و نیاز دانشجویان مسلمان در آلمان کسب کنم. تا زمانی که ایشان در هامبورگ تشریف داشتند مکررا  با ایشان مراوده  داشتم و از نظرات ایشان بهره مند می شدم. عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا  و مسئول انجمن اسلامی شهر زاربروکن آلمان بودم. اعلامیه های امام خمینی مرتبا از پاریس برای اینجانب ارسال و بین دانشجویان توزیع میشد. با مرحوم صادق طباطبائی و دکتر یزدی مراودات  صمیمانه ای داشتم و در باره موضوع خلقت انسان و علم روز و نظرات آیت الله طالقانی و دکتر سحابی آشنا شدم. کتب دکتر شریعتی و شهید مطهری، مهندس بازرگان و جزوات مسجد هامبورگ و...که تنها کتب مورد علاقه  قشر دانشجودر آن زمان بود را  بین دانشجویان مسلمان و روی میز کتاب در دانشگاه توزیع می کردیم و مرتبا با دانشجویان کمونیست عضو کنفدراسیون دانشجویان ایرانی درگیر میشدیم.

در سال 1354 به اتفاق 5 نفر از دانشجویان از جمله مهندس حسن سالاری مشاور محترم آستان قدس رضوی پس از هشت سال دوری از وطن به قصد دیدن خانواده  از طریق ترکیه به ایران سفر کردم و در مرز بازرگان توسط نیروی انتظامی مستقر در مرز به  جرم پخش اعلامیه حضرت امام  در آلمان دستگیر و به ساواک ماکو منقل شدیم پس از بازجویی های عرف ساواک پس از مدتی آزاد  و ممنوع الخروج شدیم. پس از مدت شش ماه  با ترفندی از کشور خارج و به آلمان برگشتم.

رشته تحصیلی من شیمی و شیمی فیزیک و فوق تخصص خودم را در بیوشیمی از دانشگاه دولتی آلمان گرفتم. پس از انقلاب اسلامی ایران و برگشت به کشور در سال 1359 در خدمت شهید بهشتی در حزب جمهوری اسلامی در سرچشمه بودم و توسط ایشان به شهید اسلامی در وزارت بازرگانی معرفی و در سمت مدیر عامل  و رئیس هیئت مدیره مرکز تهیه  و توزیع کالا و در سال 1362 به عنوان کاردار جمهوری اسلامی در آلمان به مدت شش سال بکار مشغول بودم و تا سال 1389 که بازنشسته شدم  در پست های مدیریتی سطح عالی خارج  از وزارت امور خارجه بکار اشتغال داشتم.

در مدت حدود پنجاه سال با علاقه عجیبی به کشف دلایل آیات متشابه قرآن مشغول بودم و تاریخچه زمین شناسی و پیدایش کیهان و علم تکامل و فیزیک هسته ای که ارتباط با رشته تحصیلی من داشت مطالعه نمودم  و کتب دانشمندان بنام زیست شناسی و اختر شناسی و تکامل به زبان آلمانی را با خود به کشور آوردم و در تمامی مدت  اشتغال به کار در پی کشف واقعیت های علمی آیات  متشابه بودم.

خداوند خود خالق علم است و مطلب غیرعلمی در قرآن وجود ندارد کلام خداوند  بر سنت جاریه خود که  بر امر و قوانین طبیعت استواراست بیان شده. خداوند متعال در قالب داستان و تمثیل و آیات متشابه واقعیت های علمی  پر ارزشی را بیان میکند. ما باید علم هر موضوع را بدانیم  و آیات متشابه را با علم مربوطه  مقایسه کنیم. تصورات ذهنی ما را از واقعیت های قرآنی دور میکند چرا که  تصورات ذهنی ما  از نظر گذشتگان که بر علم حدود هزار سال قبل بیان شده و بر باور نشسته عامل اصلی ایجاد شبهات قرآنی است.

مقالات خودم را بر اساس روش سوم تفسیر قرآن به قرآن مورد نظر استاد علامه طباطبائی که بر پایه  دو اصل آیات قرآن و تدبر و تفکر در آنها بنا گذاشته ام  و در سایت های زیر منتشر میکنم. به مقاله تفسیرقران به قران روش سوم استاد علامه طباطبائی مراجعه فرمایید.

این نظر علامه را شما در هیچ سایتی جز در کتاب قرآن در اسلام نوشته ایشان پیدا نخواهید کرد؟ علاقه زیادی به طبیعت و بندپایان و حشرات دارم چرا که همه آیاتی از عظمت خدا هستند و مشاهده آنها با دید  خداشناسی  ایمان انسان را به مبداء آفرنش مستحکم تر می کند.

سایت حشره شناسی Insectsofiran.com که بیش از 20000 تصویر از انواع گونه های حشرات ایران و توسط خودم و در مدت 15 سال پیش تا کنون تصویربرداری شده به حضور علاقمندان معرفی می شود. سایت های زیر توسط  اینجانب مدیریت و مقالات هم شخصا مینویسم  و با هیچ ارگان یا موسسه  یا شخصیتی در ارتباط با سایتها  مراوده ندارم و هیچ  کمک مالی هم از احدی دریافت نمی کنم. تا آنجا که استطاعت مالی که وضع مطلوبی ندارد اجازه دهد، انشاء الله ادامه خواهم داد. سایت های اینجانب در پایین معرفی می کنم.. ضمنا مقالات خود را در سایت زیر به زبان آلمانی منتشر میکنم. هدف سایت روشنگری علمی درباره  آیات متشابه قرآن و زدودن خرافات و رهایی از بند نظر گذشتگان که با دید علمی 1300 سال بر باور ما نشسته و عامل اصلی ایجاد شبهات علمی قرآن است. به روز رسانی تفسیر آیات متشابه علمی قرآن امری ضروری است. لطفا در صورت امکان سایت را به دیگران معرفی فرمایید و در این امر خیر شرکت فرمایید.

tagavi96.rozblog.com-                Koran und Wissenschaft      

سایت حما مسنون                                   Hammanmasnun.com 
سایت حشرات ایران                                       insectsofiran.com 

اینستاگرام                                                       insectsifiran#

                                                                                                          hammanmasnun#      

علم زیست شناسی و قرآن                      Ahrami22.mihanblog.com 
دانشنامه آیات متشابه                                Ahrami 22.Blogfa.com

     

 نگرش نو وعلمی در رفع شبهات خلقت انسان-          Salbtraeb.Blog.com  

خلقت انسان در قرآن با نو اندیشی علمی -          hayatdonia.blogfa.com

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

086574
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
526
921
3862
76249
9325
33944
86574

Your IP: 34.200.218.187
Server Time: 2020-08-12 21:12:19
امارگیر سایت