خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

هاوکینگ و پاسخ قرآن به ادعای بی اساس او


مقدمه نوشتار


دانشمندان فیزیک و زیست شناسی تا کنون تلاش نموده اند ساختار مادی و تشکیلاتی اشیاء که در معرض دید انسان قرار گرفته است را کشف کنند. اما مسائل بی شماری را بی پاسخ رها می سازند. نمونه فراوان است ما دو نمونه را اشاره و سپس ادعای هاوکینگ را بیان و بررسی می کنیم اول پیدایش کیهان، همه ما می دانیم که دانشمندان فیزیک و اخترشناسی موضوع بیگ بنگ و لحظه پیدایش ماده را با اتفاق نظر مورد قبول قرار داده اند و آزمایشات فیزیک و قوانین هم آن را تائید کرده است. اندازه کیهان کنونی از نظر حجم و چگالی محاسبه شده است و رقم نجومی را بدست آورده اند. علم فیزیک می گوید در لحظه زمان صفر تمامی این حجم و چگالی عظیم درنقطه ای بی نهایت کوچک متمایل به صفر فشرده شده و به عبارتی به نقطه هیچ رسیده بودند. نقطه ای که ماده ای وجود نداشت و مکان هم نبود و به یکباره واقعه ای رخ داد و از هیچ ماده ایجاد شد و کیهان کنونی با چگالی بسیار عظیم از همان هیچ به وجود آمد. دانشمندان می گویند از انرژی ناب ولی دیگر کار ندارند که این انرژی ناب از نظر اندازه می توانسته است چنان حجم عظیم ماده را ایجاد کند بعلاوه این انرژی ناب از کجا آمد و قوانین چهارگانه فیزیک از چه ایجاد شد مسلما از این انرژی ناب و این جا است که  فیزیک در پاسخ در می ماند و در نهایت می گوید ما کار نداریم که چه موضوعی پشت این ماده نهفته است.

با توجه به اینکه انسان کنونی به دانش شگرفی رسیده و خلاقیت خود را به کار گرفته و مرتب  تکنیک جدیدی را ایجاد میکند. مثلا  کامپیوتر مسائل پیچیده ای در خود دارد و برنامه ریزی تدوین شده ای آن را سامان داده است آیا خود به خود ایجاد شده است. در ایجاد ستارگان ، منظومه شمسی، زمین برنامه ریزی تدوین شده و فوق العاده با نظم و حساب شده در کار است و علم فیزیک با سوالات  فراوان بدون پاسخ روبرو است و دوم در موضوع حیات دانشمندان تلاش میکنند ساختار مولکولی حیات را کشف کنند و پیدایش اولین  نطفه حیات را کشف کنند و ساختار مولکولی حیات را حیات می دانند و حاضر نیستند این دو را از هم تفکیک کنند و چنین تصور میکنند که اگر مولکول حیات را سرهم کنند حیات در آن ظاهر میشود. کاری که جان ونتر کرد و به فریب خود را خالق حیات نامید. به مقاله خالق حیات مصنوعی وترفند فریب افکار عمومی مراجعه فرمایید.


ادعای بی اساس هاوکینگ  چه بود


در سوالی که از او پرسیده شد که کیهان را چه کسی خلق کرد و چگونه خلق شد پاسخ میدهد "خود خودشان را خلق کردند از هیچ خلق شدند و خالق اصلی قوانین فیزیک بودند و در پاسخ دیگری که قوانین فیزیک را کی خلق کرد میگوید خودشان از انرژی ناب ایجاد شدند. پروفسور هانس پطر دور"Hans Peter Duer" فیزیکدان برجسته و برنده جایزه نوبل می گوید " من در تمامی عمر تحقیقاتی خود تلاش کردم بفهمم چه چیزی پشت ماده قرار دارد و در پایان به این نتیجه رسیدم که اصالتا ماده ای وجود ندارد." همان موضوعی که قرآن میفرماید خلق(ماده) و امر تفکیک ناپذیرند و نبود امر نفی ماده است. خدا را از ماده جدا کنیم ماده ای وجود ندارد. به مقاله امرخدا ونقش آن در ساختار مادی کیهان  مراجعه فرمایید. او پروفسور هاوکینگ فیزیکدان انگلیسی را در مورد اینکه می گوید کیهان خود خودش را آفرید مورد انتقاد  قرار داده و تاکید می کند که او حق نداشته است درباره ماوراء ماده نظردهد. او عقیده دارد که  اگر علم فیزیک خدا و خلقت ماده را درنظر بگیرد بسیاری از مشکلات لاینحل فیزیک را میتوان حل کرد.

فیزیک کلاسیک می خواهد حقیقت را کشف کند، شیی را می بیند ولی موضوع ارتباط و تاثیر گذار با شیی را رها می سازد. منظور پروفسوردور این است که مثلا ما کیهان را با مصنوعی مانند کامپیوتر مقایسه کنیم. آن را می بینیم ولی علل به وجود آمدن آنرا را کار نداریم  مثلا کامپیوتر خود خودش را خلق کرده. این کلام هاوکینگ مورد اعتراض بسیاری از دانشمندان قرار گرفت.


پاسخ قرآن در 1400 سال قبل به هاوکینگ


قرآن در آیات 30 الی 35 سوره طور بحث جالبی را در قالب تمثیلی مطرح میکند و به برخی از سوالات و شبهات امروزی پاسخ روشنی میدهد. موضوعاتی که بحث روز است .به آیات توجه فرمایید.


أَمْ تَأْمُرُهُمْ أَحْلَامُهُم بِهَذَا أَمْ هُمْ قَوْمٌ طَاغُونَ
أَمْ يَقُولُونَ تَقَوَّلَهُ بَل لَّا يُؤْمِنُونَ
أَمْ خُلِقُوا مِنْ غَيْرِ شَيْءٍ أَمْ هُمُ الْخَالِقُونَ
أَمْ خَلَقُوا السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ بَل لَّا يُوقِنُونَ
آیا آنان را تصورات ذهنی یا رویایشان به این پندارها کشانده یا مردمی طغیان گرند-یا می گویند گفته های پیامبر(قرآن) خود ساخته است (رویای رسولانه است)-اگرراست می گویند سخنی مانند آن را بیاورند – آیا  از هیچ آفریده شده اند (بی هیچ خالقی) یا خود خالق خویشند- آیا سموات و الارض ( کیهان) را همین طور خلق کرده اند آنها به یقین نرسیده اند.


خداوند کیهان را از هیچ آفرید بدیع السموات والارض پدید آورنده کیهان از هیچ. به مقاله خلقت کیهان از هیچ نظر علوم طبیعی و قرآن مراجعه فرمایید. علم هم می گوید کیهان از هیچ و از احدیت ایجاد شد. فرق علم فیزیک و قرآن در این است که قرآن میفرماید کیهان خالق دارد که آن را از هیچ آفرید از نور ذات خود و از احدیت  ولی علم فیزیک می گوید بی هیچ خالقی از هیچ به وجود آمد. علم فیزیک برای به وجود آمدن کیهان با چگالی بی نهایت بزرگ از هیچ نمی تواند پاسخ علمی ارائه دهد. دانشمندان فیزیک با پیش کشیدن نظم خارق العاده و تبعیت از یک قانون هم آهنگ در کیهان و ماده به وجود واقعیت پشت پرده جهان مادی نزدیک میشوند.سید محمد تقوی اهرمی بهمن 1397ویرایش جدید تیر ماه 1399

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

048355
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
94
1113
2482
37305
5050
21976
48355

Your IP: 3.81.28.10
Server Time: 2020-07-06 01:43:58
امارگیر سایت